Вівторок, 23.07.2024, 12:44
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 24 25 26 27 »
День української писемності та мови
Відзначається — щорічно 9 листопада

«Народ, що не усвiдомлює значення рiдноï мови
для свого вищого духовного життя i сам ïï покидає
й вiдрiкається, виконує над собою самовбивство»
— Павло Мовчан

У 1997 році був заснований День української писемності та мови. Відповідний указ підписав  президент Леонід Кучма. День української писемності та мови — це свято на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був викладачем знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.

Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.
Переглядів: 961 | Додав: Admin | Дата: 16.11.2012 | Коментарі (0)

У центральну районну бібліотеку поступило біля 100 екземплярів книг за державною програмою «Українська книга».


Переглядів: 563 | Додав: Admin | Дата: 14.11.2012 | Коментарі (0)

"Бот" - це гостросюжетний роман, в якому поєднуються сучасні технології, людська психологія та чисто голлівудський «екшн». Події в книзі вигадані, проте все решта — місця, природні об'єкти, техніка, зброя, фізіологічні особливості живих організмів і т.п. — цілком реальне. Майстерно описані технічні деталі роблять роман небувало реалістичним.

Під час роботи над романом автора консультували кандидат наук з хімії, лікар-фізіолог та психіатр. Всі технології, описані в романі, існують насправді. Щоб розібратись з ними, Кідрук опрацював близько сотні наукових статей, що стосуються нанотехнологій, мікробіології та людського мозку.
Головний герой книги — звичайний українець, молодий київський програміст, що працює над розробкою ігрових ботів. Спокусившись на великі ... Читати далі »
Переглядів: 711 | Додав: Admin | Дата: 09.11.2012 | Коментарі (0)

Пропонуємо вам, шановні читачі, книги нобелівських лауреатів, які виходять у серії «Бібліотека Нобелівських лауреатів», і щойно надійшли до фонду центральної районної бібліотеки
Переглядів: 613 | Додав: Admin | Дата: 08.11.2012 | Коментарі (0)

У 2012 році наша країна переживає важливу політичну подію - вибори до Верховної Ради України, які відбудуться 28 жовтня. Покровська громада, разом з  усією країною готується взяти участь у цій події. Корреспондент.net нагадує всім громадянам України, які мають право голосу, про те, що потрібно зробити, щоб реалізувати своє право обрати парламент держави.
Загальні положення
Верховна Рада складається із 450 народних депутатів. Термін повноважень парламенту - п'ять років. Народним депутатом може бути громадянин України, який досяг на день виборів 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років.
Громадянин, який має судимість за скоєння умисного злочину, якщо ця судимість не ... Читати далі »
Переглядів: 759 | Додав: Admin | Дата: 24.10.2012 | Коментарі (0)

Є дати, які пам’ятають всі, коли народилися. Є місця, які пам’ятають всі, де народилися.

А є просто пам’ять. Категорія моральна, в якій вкарбовано і дати, і місця, і імена людей. Саме такою вікопомною датою для жителів Покровського району стали 13 – 14 вересня. Саме цими вересневими днями 69 років тому прийшло до жителів району довгождане визволення від німецько-фашистських загарбників.

Прийшло воно нелегко, з боями, з тяжкими втратами. Про відомих і невідомих солдатів-визволителів на Покровщині свято бережуть пам’ять.

Ці осінні дні особливі тим, що перед кожним постає пам’ять, бо ці вересневі дні вписані в історію району навічно. В них – біль і гіркота втрат і вдячна пам’ять про тих, хто поклав голову визволяючи Покровщину. І тиха печаль, що з кожною осінню все менше і менше залишається тих, хто боронив рідний край від коричневої чу ... Читати далі »
Переглядів: 1221 | Додав: Admin | Дата: 12.09.2012 | Коментарі (0)

Функції бібліотек постійно розширюються, особливо завдяки впровадженню  інноваційних технологій, появилися  нові форми роботи, нові послуги. Комп’ютеризація надала додаткові ресурси для  навчання, організації дозвілля, забезпечення організації виробництва, розвитку бізнесу, розвитку мережі публічного доступу громадян / ПДГ/  до урядової інформації, де кожна людина може отримати інформацію органів влади. Серед усіх закладів культури саме бібліотеки найбільше користується довірою населення, знають їх потреби та гарантують право на безкоштовне отримання інформаційних послуг. В сільській місцевості книгозбірні залишаються єдиними соціальними, культурно-інформаційними закладами покликаними лобіювати інтереси територіальних громад. Умови доступу до інформації та бібліотечних послуг ґрунтуються на положеннях Законів України «Про культуру», «Про бібліотеки і бібліотечну справу»     ... Читати далі »
Переглядів: 1044 | Додав: Admin | Дата: 07.09.2012 | Коментарі (0)

З днем народження, моя державо,
З святом тебе, добрим і святим,
Нехай лине завше тільки добра слава
Про мою країну звідусіль.

Працівники Покровської районної бібліотеки взяли активну участь у заходах до Дня незалежності України. Під час святкування на центральній площі селища було представлено книжково-ілюстративну виставку «Держави славна назва – Україна».

Жителі селища та гості мали змогу показати свої знання взявши участь у грі-вікторині «З Україною в серці». Питання вікторини були про героїчне минуле і сучасне нашої країни, нашу рідну мову і природу, тр ... Читати далі »
Переглядів: 881 | Додав: Admin | Дата: 25.08.2012 | Коментарі (0)


24 серпня - День незалежності України – особлива дата в нашому житті, коли з надзвичайною силою виявляється народне прагнення жити в мирі і злагоді, коли кожен із нас з особливою силою відчуває відповідальність за долю свого краю, своєї держави.

У кінці ХХ століття в колі держав і народів світу, в центрі Європи утворилася омріяна багатьма поколіннями наших предків держава – Україна. Без перебільшення, державність України – подія світового значення. Досить сказати, що за всю історію людства існувало понад 8 тисяч націй, національностей, народностей. На сьогодні вціліло більше трьох тисяч з них. Однак тільки 193 країни мають власну суверенну державу. Ми маємо бути вдячними нашим предкам, які зуміли не загубитись у бурхливому історичн ... Читати далі »
Переглядів: 672 | Додав: Admin | Дата: 22.08.2012 | Коментарі (0)

Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси