Понеділок, 22.07.2024, 23:17
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 22 23 24 25 26 27 »
Традиційне українське вбрання є одним із символів українства, складовою без якої немислима національна ідентичність українського народу. Що являє собою традиційне українське вбрання і чому інтерес до нього не зникає в сучасному урбанізованому суспільстві. Перше з чим асоціюється українське традиційне вбрання – це, безумовно, вишита сорочка. Це той чи не єдиний елемент, який і сьогодні є достатньо актуальним в гардеробі українця. Українська вишиванка є одним з небагатьох українських брендів, відомих в усьому світі. Про це, та про український національний одяг, його історію йшла мова на відкритому засіданні краєзнавчого клубу «Джерело» за темою «Український народний одяг. Вишивка. Рушники» (етнографічні замальовки в контексті Покровщини). На цей захід було запрошено Людмилу Миколаївну Боярчук, відому Покровську майстриню-вишивальницю.

Переглядів: 979 | Додав: Admin | Дата: 27.03.2013 | Коментарі (0)

Шевченківські дні в бібліотеці
В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. До них належить ім’я великого українського поета Т.Г. Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. Про це йшла мова на літературно-музичному вечорі «Тарасова спадщина живе у віках», який провели бібліотекарі районної бібліотеки разом з учнями ВПУ №75. В рамках бібліотечної акції голосного читання творів Т. Шевченка «Шукаймо у собі Шевченка» до 200-річчя поета учні Максим Дяченко та Юлія Біденко читали «Тополю».
Вчитаймося в рядки безсмертного «Кобзаря». Які рельєфні, вражаючи картини – природи, суспільного буття, стану людської душі, яка сила простого слова. Перечитуючи Шевченка, відроджуючи в пам’яті його безсмертні рядки, щораз дивуєшся його точності і прозірливості, глибокому реалізму.
Тож читаймо і перечитуймо Шевченка, звіряємо свої душі по Тарасу. Гуртуймося його нескореним духом.
Переглядів: 702 | Додав: Admin | Дата: 13.03.2013 | Коментарі (0)

Засідання літературно-мистецького клубу «В світі прекрасного» «Любові й пісні два крила» із циклу «Музи Покровщини» було присвячене Олені Ященко – художньому керівнику Орлівського будинку культури. Олена Андріївна людина неординарна, творча особистість, наділена багатьма талантами, професіонал своєї справи, активна учасниця районних культурно-масових заходів, фестивалів, концертів. Її неперевершений спів знають і люблять слухачі не лише рідного села, району, але і далеко за його межами. Спілкування з пані Оленою справило незабутнє враження на учасників зустрічі з нею. Присутніх зачарувало не тільки майстерне виконання нею пісень, але й яскравість, артистизм, легкий гумор з яким живо, дотепно, цікаво розповіла про свою сім'ю, про свою роботу, творчість, участь в телевізійному шоу Х-фактор. Пропонуємо вам переглянути це відео і ви переконаєтеся в цьому самі.

Переглядів: 655 | Додав: Admin | Дата: 13.03.2013 | Коментарі (2)

Свято пройшло по-домашньому тепло, душевно, а ще - цікаво, весело, колоритно. Звісно ж, яке свято без гостей?! Окрім постійних читачів (дітей та дорослих), на нього запросили керуючу справами районної ради Н. М. Маркову, члена ради районної організації Партії регіонів Л. І. Падалку, завідуючу районною центральною бібліотекою В. І. Штепенко, голову районної організації профспілки працівників культури Л. В. Таращук, депутатів районної ради М. І. Костюченка, Ю. І. Найдьона, Ю. В. Даценка.

Гості сердечно, від душі вітали бібліотекарів та читачів з таким видатним ювілеєм, бажали всього найкращого, вручали подарунки. Фонд бібліотеки з нагоди ювілею поповнився 140 новими книгами. Депутат райради, член ПР Ю. І. Найдьон подарував бібліотеці книги та запевнив, що і надалі підтримуватиме життєдіяльність цього закладу.

Організатори урочистостей провели свято за змістовним, цікавим сценарієм. Були на святі і казкові герої, ролі яких виконували ... Читати далі »
Переглядів: 569 | Додав: Admin | Дата: 13.03.2013 | Коментарі (0)

Нові надходження літератури у фонди Покровської ЦРБ за державною програмою «Українська книга».


Переглядів: 540 | Додав: Admin | Дата: 02.03.2013 | Коментарі (0)

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято дає можливість кожному громадянину будь-якої країни відчути свою належність до рідної нації, відчути себе часткою народу, серед якого народжуєшся, зростаєш, стаєш Людиною.

У Міжнародний день рідної мови в районній бібліотеці було проведено літературно-музичний вечір «Дзвенить струмочком рідна мова» для учнівської молоді ВПУ №75. 

У світі існує дуже багато мов і для кожного народу його мова є найважливішою, у ній втілюється погляд на світ, на самих себе. Мова не лише засіб спілкування народу, через неї відбувається процес самовизначеності нації. Вона – символ свободи, отже державності народу і ми мусимо захищати її на своїй землі як свободу своєї нації.

Наша українська мова має свою багату, але непросту ... Читати далі »
Переглядів: 2338 | Додав: pokrlib | Дата: 21.02.2013 | Коментарі (0)

Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей.
Не всі вернулися сини із тих ночей…

15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 24 роки тому було закінчено виведення радянських військ з Афганістану. Це день, коли ми офіційно згадуємо про тих, хто в більшості своїй не з власної волі побував на війні в ... Читати далі »
Переглядів: 1299 | Додав: pokrlib | Дата: 16.02.2013 | Коментарі (0)

«Всьому початком є любов» - на таку літературно-музичну композицію присвячену Дню святого Валентина 14 лютого запросили в бібліотеку учнів ВПУ-75. Кохання древнє ,як світ і вічне, як Істина.Можливо воно і є істина, яку впродовж тисячоліть шукають всі мудреці й філософи. А ті, хто пізнав таїну Кохання, назавжди залишилися в людській пам´яті… 

Вірші про кохання…Пісні про любов… Скільки їх написано, складено, проспівано за багато тисячоліть. Світова література подарувала нам безкінечну кількість повістей, романів, пісень, балад, мадригалів, од, елегій, поем, драм, трагедій, послань до коханих, присвячених великому і світлому почуттю любові. Деякі з цих шедеврів світової лірики в супроводі чарівних мелодій прозвучали на цьому заході.

Переглядів: 853 | Додав: Admin | Дата: 16.02.2013 | Коментарі (0)

Сучасна технологічно забезпечена бібліотека на вітчизняних просторах стає реальністю. Відходить у минуле застаріла «книгозбірня»: сьогодні на часі – потужний комунікаційний центр. Українські бібліотеки вже ступили на «міст» інновацій, де роблять перші, але впевнені кроки вперед.

Унікальна в своєму роді програма культурного розвитку «Бібліоміст» не має аналогів в Україні. Як не прикро це визнавати, але вітчизняних капіталів в такому клопіткому і важкому за втіленням проекті, немає

Що ж таке «Бібліоміст»? «Бібліоміст» – це партнерська робота кількох потужних іноземних організацій, які вирішили внести «світло» в Богом забуті українські бібліотеки. Це партнерська робота ради міжнародних наукових досліджень та обмінів Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант у розмірі 25 м ... Читати далі »
Переглядів: 648 | Додав: Admin | Дата: 12.02.2013 | Коментарі (0)

Перед вами, дорогі читачі, романи про кохання, які заслужено носять звання «шедевра світової літератури». Ви можете знайти їх в Покровській районній бібліотеці.


Переглядів: 505 | Додав: Admin | Дата: 09.02.2013 | Коментарі (0)

Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси