П`ятниця, 23.02.2018, 05:51
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 24 25 »

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек (згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 № 471/98).

До бібліотеки завжди йдуть читачі. Це свято не тільки працівників бібліотек, а й свято всіх користувачів, всіх тих, хто любить книгу. Незважаючи на бурхливий розвиток інформаційних технологій, людство, на щастя, і досі не може уявити життя без книги, яка допомагає перетворювати людину в Особистість, виховуючи в ній прекрасні духовні якості. Бібліотека – це своєрідна пам’ять людства, в якій зберігаються знання, накопичені протягом багатьох віків різними народами. Бібліотека і зараз є одним із ключових інститутів культури. Сучасні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять значний внесок у виховання й навчання дітей та молоді. Бібліотека допомагає навчатися, шукати і знаходити.

Саме працівникам, ... Читати далі »

Переглядів: 111 | Додав: Admin | Дата: 03.10.2017 | Коментарі (0)

Стало доброю традицією проведення екскурсій до бібліотеки для юних читачів на початку навчального року. Так до книгозбірні завітали учні 9-б класу Покровської гімназії. Завідуюча відділом обслуговування О.І. Котенко провела екскурсію «Бібліотека – твій крок до успіху» Ознайомити учнів з бібліотекою, виховувати повагу до праці бібліотекаря, любов до книги і читання, залучати нових читачів - така була мета екскурсії.

Учні ознайомилися з правилами бібліотеки, дізналися про роботу різних відділів бібліотеки, про послуги та можливості нашого закладу, оволоділи навичками пошуку літератури, дізналися про принципи роботи читального залу та абонементу бібліотеки. Брали активну участь у бесіді про довідкову літературу (словники, енциклопедії, довідники та ін.) Поглибили свої знання про краєзнавчій фонд бібліотеки а також дізналися про письменників рідного краю.

По закінченню заходу кілька учнів виявили бажання стати читачами бібліотеки та отримати в користува ... Читати далі »

Переглядів: 116 | Додав: Admin | Дата: 12.09.2017 | Коментарі (0)

22 серпня в читальній залі центральної бібліотеки пройшло свято “Ти вистояла, Україно, у всі віки, у всі часи”, присвячене Дню Незалежності України, державного свята, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР “Акта проголошення Незалежності України”.

В святі взяла участь начальник відділу Покровського бюро правової допомоги Єфіменко О.В.

26 років тому наша країна отримала статус - Незалежна держава. Вік нібито і невеликий, але скільки всього сталося за ці роки…

Найстрашнішими стали події зими 2013 та 2014 років, які і сьогодні продовжуються війною на Сході нашої країни за незалежність і недоторканість кордонів на Донбасі. Наперекір усім скептикам, українофобам та людоненависникам, чітко вказують на те, що Україна була, є і буде. Треба тільки любити її, вірити в неї і діяти задля неї. Доказом того є наша чудова, талановита молодь. Марія Кавун, учениця Покровської гімназії, Марія Лимар, учениція По ... Читати далі »

Переглядів: 133 | Додав: Admin | Дата: 22.08.2017 | Коментарі (0)

Вирує на Покровщині літературне життя. За півроку побачили світ і відбулися презентації чотирьох книг місцевих авторів. Це «Покровщина. Історія рідного краю», автор-упорядник С. О. Пономаренко, збірка поезій Валентини Чепурко «Осіння жінка», збірка оповідань, нарисів місцевої журналістки Наталки Дідович «Останній поцілунок осені», «Політ у вічність» К.Жумар і В. Миленко, нарис – розповідь про нашого земляка, загиблого над Донецьким аеропортом С. Добропаса.

І ось нещодавно в бібліотеці відбувся творчий вечір, присвячений випуску збірки поезій місцевої авторки Любові Громової «Струни серця», до того ж він співпав з днем народження поетки. Книга була набрана, зверстана і віддрукована невеликим тиражем силами працівників районної бібліотеки, тобто «самвидав», але це ми вважаємо подією для покровського к ... Читати далі »

Переглядів: 163 | Додав: Admin | Дата: 27.07.2017 | Коментарі (0)

Покровське, 16. 06. 2017

430 тисяч гривень надав Уряд Німеччини для облаштування у Покровському коворкінг-центру.1

16 червня 2017 року у Покровському відбулося офіційне відкриття безкоштовного коворкінг-центру на базі Покровської центральної районної бібліотеки. Його створення було ініційоване Покровською центральною районною бібліотекою та підтримане Дніпропетровською ОДА та Покровською РДА. Для реалізації проекту Уряд Німеччини надав 430 тисячі гривень. Проект виконала федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Уряду Німеччини.

Коворкінг-центр – це принципово нова модель роботи бібліотеки з відвідувачами та організацією внутрішнього простору громадського закладу. Водночас, коворкінг-центр – це майданчик для спілкування і реалізації власних творчих проектів – майстер-класів, презентацій, виставок тощо.

... Читати далі »
Переглядів: 344 | Додав: Admin | Дата: 20.06.2017 | Коментарі (0)

У третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні відзначається День Європи.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).

Цей день жителі України відзначають як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

13 травня районна бібліотека взяла участь в районному святі до Дня Європи в Україні, яке проходило в центральному парку селища. Відбулася презентація книжкової виставки "Європейська інтеграція: крок за кроком", проведено презентацію інтерактивної виставки-загадки "Відкриваєш книгу - відкриваєш Європу", фото-вікторину "Відгадай людину на фото", вікторину "Перевір себе" та інші конкурси і вікторини. Приємно було спілкуватися з покровчанами різного віку які із задоволенням брали участь в змаганнях на ерудицію, начитаність і кмітливість.

... Читати далі »

Переглядів: 171 | Додав: Admin | Дата: 17.05.2017 | Коментарі (0)

В коворкінгу бібліотеки:

Медіакультура: виклики та можливості

В коворкінгу Покровської центральної районної бібліотеки при підтримці Академії Украинськїй Преси та німецького медіаресурсу Deutsche Welle (DW) відбувся інформаційно-культурологічний кейс - «Медіакультура: виклики та можливості», який провела студія сучасного лидера «Созидатели». Тренінг проводив Вадим Даценко, PR-Manager РДК.

Мета кейса - визначити ризики безконтрольного взаємодії з цифровою реальністю і виявити можливості особистості для досягнення критичної автономії. В заході взяли участь: группи ОК-16-6, К-16-4 ВПУ №75 з майстрами Беш Л.С та Зубко Н.С., учні Покровського ліцею, Покровської гімназії, Покровської ЗОШ I-IIIст. №2, представник Молодіжної ради при Покровському селищному голові Анна Зуева.

Всі учасники кейса були активні, креативні та винахідливі, з'ясували причини «викривлення» ме ... Читати далі »

Переглядів: 122 | Додав: Admin | Дата: 17.05.2017 | Коментарі (0)

В коворкінгу бібліотеки:

Завдяки реалізації проекту нашої бібліотеки «Комунікативно-інформаційний простір» спільно з Німецькою федеральною компанією GIZ значно покращилися матеріально-технічні умови та зовнішній вигляд приміщення бібліотеки. Створення коворкінгу дало змогу для якісного і зручного проведення різноманітних тренінгів, зібрань, засідань для різних категорій жителів Покровської громади

В кінці квітня в приміщенні Покровської центральної районної бібліотеки відбулася чергова зустріч з експертами проекту «Децентразація – шлях до кращих результатів та ефективності (DOBRE)». На зустрічі були присутні експерти проекту: Пшемислав Фенрих від Фундації розвитку місцевої демократії м. Щецин, Польща, Магдалена Братко та Оксана Колісник від міжнародної громадської організації «Інститут демократії імені Пилипа Орлика», м. Черкаси і Юлія Юненко – Всеукраїнська асоціація сільських, селищних рад та об'єднаних г ... Читати далі »

Переглядів: 125 | Додав: Admin | Дата: 17.05.2017 | Коментарі (0)

В коворкінг-просторі читальної зали бібліотеки зібралися місцеві краєзнавці, представники районної влади, вчителі історії шкіл, місцеві літератори,працівники музею, журналіст районної газети, бібліотекарі щоб обговорити і спланувати подальшу роботу по створенню ґрунтовної історії району. В своїх виступах присутні говорили про те, що останнім часом пожвавилася краєзнавча робота, за допомоги спонсорів та місцевої влади вийшло кілька книг дослідників рідного краю. У кожного, хто займається краєзнавчим пошуком накопичено багато матеріалу, і у всіх виступах прозвучала ідея створити на основі бібліотечного історико-краєзнавчого клубу «Джерело» об’єднання покровських краєзнавців для більш плідної роботи, зустрічей, обміну ідеями, знахідками, обговорення і підготовці публікацій. Координатори об’єднання краєзнавців Г.Г. Мицик і В.О. Процан виказали думку про опрацювання і систематизацію силами об’єднання краєзнавців всіх накопичених матеріалів по кожному населен ... Читати далі »

Переглядів: 127 | Додав: Admin | Дата: 01.04.2017 | Коментарі (0)

В коворкінґ-просторі районної бібліотеки відбулася зустріч за участі внутрішньо-переміщених осіб, представників місцевої влади, районних організацій, представників Благодійного фонду Допомога Дніпра. Представник Благодійного фонду координатор по зв'язкам з громадськістю Ірина Булишова зупинилася на проблемах ВПО та можливостях їх вирішення. Представники Покровських організацій, які працюють з ВПО розповіли про свій досвід та проблеми, які виникають. В заході взяла участь голова РДА Назарчук С.Г. Учасникам заходу було запропоновано створити громадську організацію.

Переглядів: 114 | Додав: Admin | Дата: 01.04.2017 | Коментарі (0)

Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси