П`ятниця, 23.02.2018, 05:52
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 ... 24 25 »

З метою відзначення Дня Збройних Сил України та формування у молоді почуття національної гідності, патріотизму, готовності захищати суверенітет і безпеку України в бібліотеці було проведено тематичний вечір «На варті Вітчизни» для учнів ВПУ № 75, груп ТМ-17-1 і ОК-15-5. Розповідь ведучої О. Котенко, яка супроводжувалася музикою, піснями, відеороликами, була про історію українського війська, починаючи з дружин Святослава, славного козацтва, українських січових стрільців, героїв Крут, УПА.

Також розмова велася про створення сучасної української армії, яка сьогодні захищає територіальну цілісність країни від озброєних бойовиків і російської агресії. Присутні переглянули слайд-шоу про наших земляків, покровчан – учасників АТО. Хвилиною мовчання вшанували загиблих.

Особливого емоційного забарвлення вечору додало виконання поетичної композиції учнями ВПУ № 75 Буглаком Андрієм, Іваньком Олегом, Синельниковою Любов’ю, Рябчук Аліною.

... Читати далі »

Переглядів: 53 | Додав: Admin | Дата: 16.12.2017 | Коментарі (0)

День Збройних Сил України – одне з найважливіших свят в нашій країні, особливо в цей час. Воно з'явилося ще в 1993 році, майже відразу після прийняття Україною незалежності. І після того, День Збройних Сил України щорічно відзначають 6 грудня.

В честь цього свята за ініціативою Покровської спілки воїнів АТО і сім’ї Севостьянчиків в читальній залі бібліотеки зібралися наші земляки - колишні учасники АТО, їх сім’ї, волонтери на урочистий захід і концерт.

Свято готували і провели спільно Покровський центр дозвілля, бібліотека, музична школа, Олександрівський будинок культури.

Тепло привітали наших захисників і волонтерів заступник голови райдержадміністрації Л.О. Давиденко, заступник голови селищної ради І.В. Швидь. Для шановного зібрання звучали пісні у виконанні талановитих покровських виконавців В. Котенка, І. Казидуб, Я. Рябчук. Вис ... Читати далі »

Переглядів: 44 | Додав: Admin | Дата: 12.12.2017 | Коментарі (0)

Відповідно Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 "Про Всеукраїнський тиждень права" Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Розпорядженням Уряду у 2017 році передбачено проведення Всеукраїнського тижня права 04 - 10 грудня 2017 року.

Зазвичай святкування Тижня права супроводжується проведенням заходів з популяризації знань про людські права та Загальної декларації прав людини. В читальній залі бібліотеки було проведено Всеукраїнський урок «Права людини» для учнів 8 класу Покровської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 і семикласників Покровської гімназії. На урок було запрошено начальника Покровського бюро правової допомоги Єфименко О.В., психолога Маковецьку Т.А., інспектора ювенальної превенції Захарчук Ю.Ю.

Урок розпочала бібліограф бібліотеки Л.Таращук розповіддю про ... Читати далі »

Переглядів: 63 | Додав: Admin | Дата: 08.12.2017 | Коментарі (0)

Нещодавно краєзнавчий фонд Покровської бібліотеки поповнився унікальним виданням: книгою Оксани Бурлай «Орестопіль. Історія в документах».

Багато років Оксана Іванівна займається історією свого роду, яка пов’язана з історією сіл Великомихайлівки та Орестополя — малої батьківщини її предків. Робота в архівах, знайомство з документами навела її на думку поділитися своїми дослідженнями і відкриттями створивши книгу. Книга присвячується багатьом поколінням орестопільців, які здавна жили і працювали на цій землі.

Мета, що поставила перед собою автор – відтворення історії села Орестопіль виконана чудово. В якості джерел залучено велику кількість документів: тут і спогади місцевих жителів, праці істориків і краєзнавців, матеріали вітчизняних і закордонних архівосховищ. Знайдені старовинні карти місцевості, які автор ретельно відновила, підготовила до публікації

Розповідаючи про заселення села, автор надає для ознайомлення унікальні доку ... Читати далі »

Переглядів: 75 | Додав: Admin | Дата: 28.11.2017 | Коментарі (0)

Осінь, музика й поезія… Вже вкотре в затишній читальній залі бібліотеки зібралися на своє засідання поети Покровщини і шанувальники поезії. Головною темою зустрічі було оголошення результатів районного літературного конкурсу "Золотий листопад". В номінації "проза" перше місце здобула Валентина Щусь, друге - Юрій Ніколаєнко. Третє місце — Людмила Федоренко. В номінації "поезія" перше місце — Валентина Чепурко, друге — Валентина Щусь, третє — Олександр Смородін. Переможці нагороджені призами від спонсорів.

Живе спілкування — це завжди збагачення ідеями, почуттями та натхненням. Після оголошення головою журі, Миколою Корявцем, результатів конкурсу і нагородження переможців, та всіх учасників призами від наших спонсорів — Ольги Павлівни Булах, Алли Григорівни Волошиної, Валентини Іванівни Третяк, всі поринули у глибину поезії і прози слухаючи авторське читання. Крім переможців ... Читати далі »

Переглядів: 70 | Додав: Admin | Дата: 16.11.2017 | Коментарі (0)

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. В цей день проводяться різноманітні заходи в школах та вузах, бібліотеках.

Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський радіодиктант національної єдності і перевірити свої знання.

До читальної зали нашої бібліотеки на літературно-музичну годину «З рідним словом міцніє держава» було запрошено учнів ВПУ № 75.

Разом з ними ми згадали витоки і творців української писемності - святих Кирила і Мефодія та давньоруського літописця Нестора. Ми говорили про багатство і милозвучність мови українців, красу і пісенність українського слова. Говорили і про важкий шлях розвитку нашо ... Читати далі »

Переглядів: 65 | Додав: Admin | Дата: 09.11.2017 | Коментарі (0)

Публічні бібліотеки Покровського району взяли участь у регіональної кампанії «Улюблені поети Придніпров’я» яка проходила в межах проекту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом», метою якої стало привернення уваги та популяризація творчої спадщини поетів Придніпров’я.

У всіх бібліотеках району протягом року діяли книжкові виставки, викладки літератури «Улюблені поети Придніпров’я», «Поезія рідного краю», «Душа у творчості іскриться» «Поетична Дніпропетровщина», «Поетична Покровщина» та інші.

Традиційно, самим важливим темам ( а в цьому році цією темою стала поезія рідного краю) присвячуються виїзні виставки. Зокрема книжкова виставка «Улюблені поети Придніпров’я» демонструвалась на площі селища під час святкування Дня Незалежності України, в районному будинку культури до Дня учителя, в центральному парку селища до Всеукраїнського дня бібліотек, у ... Читати далі »

Переглядів: 139 | Додав: Admin | Дата: 02.11.2017 | Коментарі (0)

У 2017 році християнський світ відзначає 500-річчя Реформації, яка докорінно змінила історію середньовічної Європи. Президент України П. Порошенко підписав Указ №357/2016 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації». Сьогодні Україна живе в атмосфері великого прагнення соціальних змін — так, як це було в часи Мартіна Лютера. Стоїть перед завданням Реформ: утвердження поваги до закону, людського життя, приватної власності, а також особистої відповідальності громадян змінювати світ, не сподіваючись лише на владу та уряд. Ми всі маємо служити суспільству. Кожен на своєму місці.

«Реформація та її вплив на історію людства» — під такою назвою в читальній залі бібліотеки відбулася інформаційна година для учнів ВПУ № 75, проведена зав. відділом обслуговування О.І. Котенко і бібліографом Л.В. Таращук.

«Чому ми відзначаємо цю д ... Читати далі »

Переглядів: 125 | Додав: Admin | Дата: 26.10.2017 | Коментарі (0)

В день свята Покрови в Покровському традиційно відзначається день селища, з багатим ярмарком, концертом, виставками місцевих і запрошених з сусідніх районів майстрів народних ремесел.

Покровська бібліотека традиційно бере участь в цьому яскравому дійстві своїми засобами. В цьому році для покровчан і гостей свята на головній вулиці селища серед експозицій виробів народних умільців були представлені наші книжково-ілюстративні виставки «Душа у творчості іскриться», яка демонструвала книги і відомості про письменників рідного краю та «Рідного краю історія жива», про видатні особистості, історичні події, пам’ятки Покровщини. Приємно, що було чимало людей, яких зацікавили книги по краєзнавству, а особливо новинки: «Великомихайлівка через віки» В. Кордюкова і В. Процана, «Дібрівка у вогні» В. Процана, «Покровщина. Історія рідного краю» С. Пономаренка, «Орестопіль. Історія в документах» О. Бурлай, «Ц ... Читати далі »

Переглядів: 97 | Додав: Admin | Дата: 18.10.2017 | Коментарі (0)

Цьогорічний Покровський book-бум поповнився ще одним «новонародженим» — книгою віршів і прози Юрія Ніколаєнка «Осіння розмова», яка нещодавно вийшла в Дніпровському видавництві «ЛІРА» завдяки спонсорській підтримці генерального директора ТОВ «Обрій» В. М. Головка.

Тож засідання клубу покровських поетів «Ліра», яке відбулося в бібліотеці, проходило у форматі творчого вечора місцевого письменника Юрія Ніколаєнка і презентації його першої збірки «Осіння розмова»

Зустріч вдалась… Тепле, дружнє, іноді професійне (колег-літераторів) спілкування із талановитим, щирим, дотепним нашим земляком підняло настрій і дух присутніх, збагатило новими враженнями і емоціями.

Юрій Миколайович Ніколаєнко народився у 1954 році у Дніпропетровську , але в дитячому віці переїхав з батьками на П ... Читати далі »

Переглядів: 126 | Додав: Admin | Дата: 11.10.2017 | Коментарі (0)

Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси