Середа, 13.12.2017, 10:17
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 6 7 ... 23 24 »

Наймасштабніший урок англійської мови відбувся в рамках Року англійської мови та Днів Америки в Україні координувався командою GoGlobal і Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні. Проведення найбільшого урок підтримали Міністерство культури України, програма Capital English, Британська Рада в Україні, America House та Window on America.

28 травня одночасно у 55-ти містах українці вчили англійську під час наймасштабнішого в історії України та світу уроку англійської мови. Найбільші уроки англійської пройшли в Києві на Софійській площі та у Львові на майдані біля Театру опери та балету.

28 травня о 13:30 масовий урок англійської пройшов у форматі розмовного клубу, та тривав 35 хвилин під час якого вчителі ставили питання, а учасники відповідали на них, спілкуючись між собою. Завершився урок підсумковим тестом.

Такі уроки відбулися на 104 майданчиках у 55-ти містах України. Вчили англійську в університетах, у бібліотеках, мовних школах, освітніх центрах т ... Читати далі »

Переглядів: 203 | Додав: Admin | Дата: 01.06.2016 | Коментарі (0)

 

                 До 155-річчя перепоховання Тараса Шевченка.

  155 років тому, 28 лютого 1861 року (за старим стилем) українська громада Петербурга, російські письменники, представники польської і грецької громад проводжали Тараса Шевченка в останню дорогу. Академіка Імператорської Академії мистецтв поховали на Васильєвському острові.Того ж дня його друзі заприсягнулися, що повернуть Тараса в Україну, виконавши його заповіт. 
  Це сповнилося 22 травня (1861 року) — 155 років тому. З того дня Чернеча гора в Каневі стала Тарасовою. Разом із «Кобзарем» вона взяла на свої рамена духовне небо України. Чернеча гора стала одним із головних центрів єднання українців довкола ідеї створення Соборної Української Держави. Прах Великого Тараса тримає національний дух Великої і Вічної У ... Читати далі »

Переглядів: 131 | Додав: Адміністратор | Дата: 21.05.2016 | Коментарі (0)

 З травня 2003 року в нашій державі започатковано традицію святкування Дня Європи, який безперечно став символом єднання географічної Європи. 

День Європи жителі України відзначають, як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту, і те, що найголовніше - наше спільне майбутнє!

Наша бібліотека щороку долучається до відзначення Дня Європи, проводячи різноманітні просвітницькі заходи європейської тематики. Наші читачі відкривають для себе багато нового та корисного про країни Європи, розширюють світогляд, усвідомлюють необхідність вивчення іноземних мов

   Українська молодь – за європейський вектор розвитку держави. Бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Тепер би ще діяти як європейці: послідовно, наполегливо та виважено, впроваджувати європейські стандарти життя, тво ... Читати далі »

Переглядів: 183 | Додав: Адміністратор | Дата: 21.05.2016 | Коментарі (0)

В клубі Покровських поетів відбулося чергове зібрання, присвячене Великодню. В вишиванках, урочисті і святкові, з пасками та іншими смаколиками, а головне,з новими віршами, та розповідями, зібралися творчі однодумці в одному з улюблених місць проведення зустрічей - селянській хаті - експозиції історико-краєзнавчого музею. 

Людмила Миколаївна Боярчук , місцева майстриня-вишивальниця, святково прибрала і прикрасила приміщення своїми неперевершеними вишиванками, рушниками, квітами.

Голова Клубу Яна Сілецька-Васильєва і директор музею Тетяна Перерва почали розмову роздумами про Великдень, про те, як віра впливає на життя і творчість. Потім були виступи поетів Валентини Чепурко, Віктора Польського, Миколи Корявця, Ярослави Тихої, Олексія Гасенка. Безпосередність і трепетність які прозвучали у віршах виконаних юними членами клубу Софією Кияшко і Софією Головко схвилювали присутніх. Місцевий бард Олександр Смородін оксамитовим баритоном виконав свою пісню про матір.

... Читати далі »
Переглядів: 152 | Додав: Адміністратор | Дата: 06.05.2016 | Коментарі (0)

Книжковий Арсенал» - подія, на яку цілий рік чекають автори, видавці, перекладачі, культурні менеджери та читачі з усієї України і не тільки. Насичена програма заходів і різноманіття форматів, за допомогою яких у весняному Києві з 20 по 24 квітня говорили про літературу, - вражає.

Крім того, фестиваль – ще й один із найбільших книжкових ярмарків у нашій країні.

350 книжкових прем’єр, пропозиції від 170 видавництв. Як не розгубитися посеред яскравих стендів і строкатих обкладинок? Сultprostir

пропонує 14 книжкових новинок, на які варто звернути особливу увагу. Купуємо, читаємо.

Юрій Іздрик «Номінація»

«Видавництво Старого Лева» вирішило зібрати всі прозові тексти Юрк ... Читати далі »

Переглядів: 166 | Додав: Admin | Дата: 26.04.2016 | Коментарі (0)

Традиційно ромів в Україні та за її межами сприймають як носіїв колоритної культури. З усіх національних меншин роми найменш інтегровані у суспільство,. І ця відокремленість часто є причиною настороженого, а часом і ворожого ставлення суспільства до циган

З ними пов'язано чимало стереотипів — щодо способу життя, заробітку, виховання дітей тощо. З огляду на ці особливості, а також часто дискримінаційне ставлення до ромів, у низці європейських країн вони отримали особливий статус — транснаціональної меншини. Міжнародні організації докладають чимало зусиль, аби залучити її до соціальних процесів та інтегрувати в суспільство. В Україні донедавна не було окремого напряму державної політики, спрямованого на інтеграцію ромів, а відповідно — і спеціальних програм. Таку вимогу — розробити й затвердити стратегію щодо ромів та прийняти план заход ... Читати далі »

Переглядів: 183 | Додав: Адміністратор | Дата: 14.04.2016 | Коментарі (0)

11 квітня весь світ святкує День визволення в'язнів фашистських концтаборів. В  цей день 1945року в'язні Бухенвальд підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на свободу. Учасники повстання відбили і утримували за собою табірні площі.

Вони почали передавати в радіоефір сигнал "SOS". Через кілька днів американські війська які знаходилися поблизу, дісталися до табору. Насамперед американці видали указ про здачу ув'язненими наявного у них зброї. Батальйон радянських військовополонених відмовився здати зброю, оскільки воно є єдиним доказом проведеного в таборі збройного визвольного повстання.

Батальйон продовжив своє існування як самостійна військова одиниця. У результаті цього повстання були звільнені в'язні фашистських концтаборів Бухенвальд і Дора, 22 квітня звільнені в'язні Заксенхаузена, 29 квітня - Дахау, а 30 квітня ... Читати далі »

Переглядів: 180 | Додав: Адміністратор | Дата: 09.04.2016 | Коментарі (0)

Всесвітній день здоров’я, який щорічно відзначається 7 квітня, спрямований на залучення широкої громадської уваги до проблем і питань здоров’я. Піклування про своє здоров’я і фізичну досконалість – обов’язок кожної людини. Питання збереження здоров’я особливо актуально в молодіжному середовищі серед підростаючого покоління. Якраз молодь, що навчається з найменшою увагою і відповідальністю ставиться до свого здоров’я, тим самим закладаючи фундамент для майбутніх хвороб, раннього зниження розумової і фізичної працездатності. Ось чому так важливо говорити про здоровий спосіб життя, про вплив фізичної культури і спорту на здоров’я людини, про закалювання, раціональне харчування, особисту гігієну і гігієну розумової праці. Бо все це допоможе в досягненні основної мети – зберегти, зміцнити, покращити своє здоров’я. Бо здоров’я – обов’язкова умова якісного життя кожної людини. Щоб бути здоровим, енергійним, творч ... Читати далі »

Переглядів: 165 | Додав: Адміністратор | Дата: 09.04.2016 | Коментарі (0)

Що таке поезія? Це - свято:
Грає в тобі музикою слів,
Молодечо, радісно, крилато
Викресає іскру з почуттів…

21 березня, в день весняного рівнодення, щороку відзначається Всесвітній день поезії, який було започатковано делегатами 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році.

Перший Всесвітній день поезії пройшов у столиці Франції у 2000 році, в штаб-квартирі ЮНЕСКО.

Основна мета святкування Всесвітнього дня поезії становить заохочення мовного розмаїття та підтримку зникаючих мов за допомогою поезії. Свято покликане сприяти розвитку поезії, поверненню до традиції поетичних читань, викладанню поезії, відновленню діалогу між поезією та іншими видами мистецтва (театром, танцями, музикою, живописом), а також заохочення видавничої справи та створення на сторінках засобів масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого для людей. Це реальна можливість проявити свої ... Читати далі »

Переглядів: 189 | Додав: Адміністратор | Дата: 19.03.2016 | Коментарі (0)

Чимало наших співвітчизників прославило ім'я України своєю творчою працею як у рідній землі, так і по всьому світу. Та є серед українців постаті, велич яких не може поміститись у рамки національного буття — постаті світового, планетарного масштабу, що є скарбом усієї людської цивілізації. Їх називають пророками, велетами духу.

9 березня 1814 року, у селі Моринцях на Черкащині народився Тарас Григорович Шевченко. Щороку відзначають українці на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України.

Щоб усвідомити, ким є для українців Тарас Шевченко, достатньо лише пригадати, що в кінці XIX та в першій половині XX століть і на Сході і на Заході України, на еміграції та численних поселеннях, практично в кожній українській хаті — чи то хаті селянина, чи робітника, чи службовця, або ж інтелігента на най ... Читати далі »

Переглядів: 184 | Додав: Адміністратор | Дата: 10.03.2016 | Коментарі (0)

Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси