Неділя, 20.08.2017, 08:45
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 »

Книга краєзнавця Володимира Олексійовича Процана «Дібрівка у вогні» (Процан В. О. Дібрівка у вогні: Збірка спогадів. – Дніпропетровськ: Пороги, 2015, - 300 с. ) стала помітною подією культурного життя Покровського району. Книга викликала жвавий інтерес. Перші ж надходження тиражу миттєво розкупалися покровчанами і мешканцями району.

Особливе зацікавлення викликане не тільки безсумнівними художніми якостями, але й тому, це перша книга, в якій зробле ... Читати далі »

Переглядів: 304 | Додав: Адміністратор | Дата: 27.02.2016 | Коментарі (0)

У 2013-2014 роках в Україні відбулася безпрецедентна подія – народ повстав проти свавілля корумпованої влади. «Революція Гідності». Саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади, що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 р. та призвела до повалення тоталітарного режиму.

Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян мирний протест перетворився на революційний рух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців.

Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва. Майдан став епіцентром суттєвих перетворень, лабораторією якісно нових суспільних відносин. Не виключено, що наслідки цього вибуху гніву і гідності, який вивільнив колосальну енергію змін даватимуться взнаки не одне десятилі ... Читати далі »

Переглядів: 131 | Додав: Адміністратор | Дата: 19.02.2016 | Коментарі (0)

Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, розвиває уяву, викликає найрізноманітніші емоції, вчить людину мислити , дає змогу побачити навколишній світ свіжим поглядом, допомагає розібратися в своїх переживаннях.

У нашому районі проживає багато людей, талановитих і неординарних, небайдужих до слова, до життя. Ці люди — поети, вони передають вогонь та біль своєї душі за допомогою поетичного слова. Клуб покровських поетів  об’єднав  творчих особистостей,  талановитих  людей   Покровського   краю  -  письменників,  поетів  та   шанувальників   літературного  слова. При кожній зустрічі члени клубу читають свої нові твори, обговорюють, сперечаються,  радяться. Клуб проводить поетичні вечори , благодійні концерти, творчі лабораторії, майстер – класи,  на засідання приходить  ... Читати далі »

Переглядів: 171 | Додав: Адміністратор | Дата: 06.02.2016 | Коментарі (0)

Бій під Крутами… Щороку ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості.

 Їх порівнюють з трьомастами спартанцями, чи з трьомастами козаками під Берестечком. Але ж ми знаємо, що загибель студентів – це символ патріотизму й жертовності українського народу, його вільної душі й незламного духу, який завжди боровся й боротиметься за кращу долю. Можна багато про це казати, але важливіше зрозуміти, що юні патріоти віддали своє життя за рідну землю. Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони борол ... Читати далі »

Переглядів: 137 | Додав: Адміністратор | Дата: 30.01.2016 | Коментарі (0)

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України в світі. Лише сильна держава та сильна влада може убезпечити націю від служіння чужим інтересам. Ось чому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави й віддавати йому всі свої сили та здібності.

Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Це був реальний крок до об’єднання українських земель, який й сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні.

Значення цього свята полягає у тому, що століттями розірваний український народ визволився з неволі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорськ ... Читати далі »

Переглядів: 133 | Додав: Адміністратор | Дата: 21.01.2016 | Коментарі (0)

Сьогодні наша робота насичена багатьма подіями. Чим жила бібліотека весь минулий рік? Що вона пропонувала читачам? Які цікаві події проходили в її стінах? На ці та інші запитання вам дасть відповідь перегляд інформаційно-реламного звіту Покровської ЦРБ за 2015 рік.

Завантажити інформаційно-рекламний звіт Покровської ЦРБ за 2015 рік

Переглядів: 118 | Додав: Адміністратор | Дата: 16.01.2016 | Коментарі (0)

Ось і відшуміли чарівні, незвичайні новорічні і Різдвяні свята з маскарадами, зі смачною кутею, колядками та щедрівками.…

Скільки щасливих, казкових, неймовірно щасливих миттєвостей принесли вони і дорослим, і дітворі! Комусь принесли здійснення мрій та сподівань, комусь подарували надію на краще.

В нашій бібліотеці побувало багато гостей, колядників, щедрувальників.

Самодіяльні артисти, радували глядачів українськими народними та сучасними піснями, створюючи святкову атмосферу та примножуючи народні традиції.

Тож хотілось би, щоб цей 2016 рік дав кожному з нас терпіння, мудрості, розуміння, вдячності, віри, наснаги та сили витримати наш спільний довгий шлях вперед.

                                                                              &n ... Читати далі »

Переглядів: 135 | Додав: Адміністратор | Дата: 16.01.2016 | Коментарі (0)

19 грудня святково прибрана читальна зала гостинно запросила своїх відвідувачів на годину народознавства «Святий Миколай приклад доброчинності і милосердя». Під час проведення заходу юні користувачі бібліотеки зацікавлено слухали розповіді про грудневі свята: розповідали про організацію вечорниць на Катерини з якими ознайомила присутніх Даша Семергей, про веселі забави на Андрія розповів Станіслав Сулима, про покровителя знань, навчання, доброчинства Наума була розповідь Олега Покусая, про вечорниці Святої Варвари була цікава розповідь Антона Ващенка.

Зроду-віку в нашому краї батьки передають у спадок своїм дітям звичаї, обряди, залишаючи добру пам’ять і про самих себе. Із циклу зимових свят найбільш шанованим вважався День Святого Миколая. У народі до Святого Миколая ставилися з особливою повагою. Споконвіку на Україні любили і шанували Чудотворця Миколая, який приносив у дім родинну радість, душевний спокій, а ще він захищав всіх бідних та знедолених і ма ... Читати далі »

Переглядів: 176 | Додав: Адміністратор | Дата: 22.12.2015 | Коментарі (0)

З метою підвищення ролі правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, виховання у громадян поваги до закону і прав людини в районній бібліотеці 7 по 13 грудня проводиться Тиждень права.

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України встановлено започаткувати проведення Всеукраїнського Тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

9 грудня в ЦРБ проведено правознавчу годину «Молоді про закон» на яку були запрошені учні груп ТМ 15-1 та ТЕ 15-3 ВПУ-75 Під час проведення заходу відбулася зустріч з старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Покровського районного управління юстиції А.О. Пахолкою. Ася Олексіївна розповіла присутнім пр ... Читати далі »

Переглядів: 154 | Додав: Адміністратор | Дата: 15.12.2015 | Коментарі (0)

6 грудня відзначається День Збройних Сил України, який встановлено згідно з Постановою Верховної Ради № 3528-ХІІ від 19 жовтня 1993 року. 

Саме 6 грудня 1991 року парламент прийняв Закон «Про Збройні Сили України». Після розпаду СРСР Україна успадкувала одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки. Але за понад 20 років незалежності українська армія була майже знищена. Україна відмовилася від чималого ядерного арсеналу (за кількістю – третій після США і Росії). На невигідних для України умовах було поділено Чорноморський флот (18,3% кораблів отримала Україна, Росія – 81,7%).   

Упродовж багатьох років відбувались масові скорочення кадрових військовослужбовців. Переломним моментом в історії сучасних Збройних Сил стали мину ... Читати далі »

Переглядів: 167 | Додав: Адміністратор | Дата: 10.12.2015 | Коментарі (0)

Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@yandex.ua
Адреса: Покровське, 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт. Покровське,
вул. Карла Маркса 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси