Неділя, 24.09.2023, 23:18
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Мова любові
«Мова любові, мова чудова ...» (віртуальна виставка, присвячена Дню закоханих14 лютого і Міжнародному жіночому дню 8 Березня)
 
Ця виставка про любов. Любов у всіх її проявах, у всіх видах, в будь-яких ситуаціях. Любов, яка зворушує серця читачів уже багато років. Ми знаємо ці сюжети з малих років, вони знайомі нам до дрібниць, але все одно приходить час - і ми перечитуємо знову ці книги. Знову з трепетом стежимо за життям героїв, знову любимо і страждаємо разом з ними ... Ми вчимося дорожити любов'ю, цінувати своїх коханих, долати труднощі життєві і психологічні. Зберігаємо це трепетне, схоже на теплий вогник в грудях почуття і проносимо його крізь наше життя ... або спогад про нього.
 
Бронте Шарлота. Джейн Ейр / пер. з англ. П. Соколовський. – К. : Основи, 1999. – 654 с. 
Роман відомої англійської письменниці Шарлотти Бронте - класика жіночої літератури. У ньому є все, від чого так завмирає серце: перше боязке почуття, обмануті надії, вірні друзі і справжнє кохання. Доля героїні трагічна, але, незважаючи на безліч життєвих труднощів, Джейн знаходить у собі сили боротися за своє щастя! Мільйони людей не тільки прочитали цей твір, а й примудрилися не один раз до нього повернутися, настільки захоплюючим і динамічним виявився сюжет ... 
Книга «Джейн Ейр» розповідає про життя бідної дівчини, якій вже в дитинстві довелося пережити чимало випробувань. Батьки Джейн померли, коли вона була зовсім маленькою, і їй довелося терпіти знущання недобрих родичів. Коли дівчинка підросла, вона влаштувалася працювати в будинок багатого господаря в ролі гувернантки його дочки. Поступово героїня полюбила не тільки чуйну і уважну дівчинку, але і її жорсткого і не зовсім зрозумілого багатьом батька. Пригоди і неймовірні повороти, постійно тримають читача в напруженні, інтрига сюжету розкривається лише в самому кінці книги.
 
Бронте, Емілі. Грозовий перевал : роман / пер. з анг. Д.О. Радієнко. — Харків : Фоліо, 2006. — 319 с.
«Грозовий Перевал» Емілі Бронте - не просто золота класика світової літератури, але роман, що перевернув свого часу уявлення про романтичну прозу. Проходять роки і десятиліття, але історія фатальної пристрасті Гитклифа, прийомного сина власника маєтку «Грозовий перевал», до дочки господаря Кетрін не піддається ходу часу. «Грозовим Перевалом» зачитувалося вже багато поколінь жінок - продовжують зачитуватися і зараз. Ця книга не старіє, як не старіє щира любов ...
 
 
Голсуорсі Д. Сага про Форсайтів: Власник; В зашморгу; Здаємо в оренду: Романи / Пер. з англ. О. Тереха; Передм. А. Іллічевського.— К.: Дніпро, 1988.— 847 с.
В циклі соціально-психологічних романів видатного англійського письменника-реаліста Джона Голсуорсі (1867—1933) розповідається історія кількох поколінь родини Форсайтів, що охоплює цілу епоху в розвитку англійського буржуазного суспільства.
«Сага про Форсайтів» - епопея про долі англійської буржуазної сім'ї, що представляє собою реалістичну картину звичаїв вікторіанської епохи. «Власник», перший роман циклу, розповідає про століття, коли родовий інстинкт був головною рушійною силою. Але ніякі сімейні устої, домашнє вогнище і власність не можуть протистояти хаосу, який вносить у життя людини Краса і Пристрасть.
 
Дюма А. Граф Монте-Кристо : Роман в 2 т. . Пер. С фр.- Х.: «Паритет» ЛТД, 1992. 
Сюжет «Графа Монте-Крісто» був почерпнутий Олександром Дюма з архівів паризької поліції. Справжнє життя Франсуа Піко під пером блискучого майстра історико-пригодницького жанру перетворився в захоплюючу історію про Едмона Дантеса, в'язня замку Іф. Зробивши зухвалу втечу, він повертається в рідне місто, щоб здійснити правосуддя - помститися тим, хто зруйнував його життя. Товстий роман, не відпускає до останньої сторінки, «Граф Монте-Крісто» - класика, яку дійсно перечитують.
 
Дюма А. Королева Марго : Роман. Пер. с фр. Е. Корша.- Ташкент: «Шарк», 1993. – 592 с.
«Королева Марго» - один з найбільш знаменитих романів Олександра Дюма, які давно вже стали класикою історично-пригодницької літератури. Франція, шістнадцяте століття, епоха жорстокої боротьби між протестантами і католиками, витончених придворних інтриг і трагічну любов королеви Марго яка мимоволі стала учасницею чужих політичних ігор ...
 
Дюма А.Три мушкетери: Роман / пер. В. М.Верховеня; худож..-оформлювач Б. П. Бублик. – Харків: Фоліо, 2006. – 512 С. — (Зарубіжна класика).
Найвідоміший роман Александра Дюма-батька «Три мушкетери» набув неймовірної популярності у багатьох поколінь читачів, а його герої і сьогодні хвилюють нас своїми хоробрими серцями і благородними вчинками. Книга, екранізована незліченну кількість разів! Кращий авантюрно-пригодницький роман усіх часів і народів. Роман про любов і ненависть, про вірність і зраду, про відважних чоловіків і блискучих жінок, про Францію часів спритних кардиналів і романтичних королів. Йде час - однак прекрасний роман Дюма не старіє. Нові і нові покоління читачів і глядачів із завмиранням серця стежать за веселими, небезпечними і захоплюючими пригодами Атоса, Портоса, Араміса і Д'Артаньяна ...
 
Лакло, Шодерло. Опасные связи: Роман / Пер. с фр. Н.Рыковой. - М. : Камея, 1992. - 351 с. 
«Небезпечні зв'язки» - один з найбільш яскравих романів XVIII століття - книга Шодерло де Лакло, французького офіцера-артилериста. Герої еротичного роману віконт де Вальмон і маркіза де Мертей затівають витончену інтригу, бажаючи помститися своїм супротивникам. Розробивши хитромудру стратегію і тактику зваблювання юної дівиці Сесіль де Воланж, вони віртуозно грають на людських слабкостях і недоліках. Перипетії сюжету на початку XXI століття викликають не менш гострий інтерес читачів, ніж у 1782 році, коли роман тільки вийшов з друку.
 
Лоуренс Д.Г. Коханець леді Чатерлей / Пер. С. Павличко – Київ: Основи, 1998. – 461 с.
Цей роман приніс Лоуренсу найбільший успіх і саме гірке розчарування. Етичний лібералізм письменника, його переконаність у тому, що кожній людині дано право на вільний моральний вибір, виявилися не до смаку багатьом представникам англійської буржуазії. Загострення пристрастей і яскравість любовних сцен цього роману були сприйняті охоронцями моралі як виклик суспільству. «Коханець леді Чатерлей» відразу ж після виходу в світ в 1928 році був заборонений до подальшого виданню, а готовий тираж був вилучений і знищений. Заборона діяла більше 30 років, і лише в 1960 році після гучного судового процесу, що сколихнуло всю Англію, роман був реабілітований і повністю відновлений в правах. Лоуренс створив три версії свого роману. Остання з них була визнана остаточною самим автором.
 
Митчелл М. Унесенные ветром: роман в 2 т. / пер. Т. Озерская - М: Правда, 1991 г.
«Віднесені вітром» - єдиний роман Маргарет Мітчелл (1900-1949). Її життя рано обірвалося через трагічну випадковість, але образам Скарлетт О'Хара і Ретта Батлера, народженим уявою «маленької сміливої жінки» - як називали письменницю американські критики, - судилося жити вічно. Це книга про любов і про війну, про зраду і вірність, про жорстокості і про красу самого життя. Це одна з тих книг, до яких повертаєшся знову через роки і відчуваєш радість від зустрічі ...
 
Мопассан Ги де. Милый друг: роман: пер. с фр. - М.: Худ. лит.-ра., 1980 - (Классики и современники. Зарубежная литература.)
Гі де Мопассана нерідко називають майстром еротичної прози. Але роман «Милий друг» (1885) виходить за рамки цього жанру. Історія кар'єри пересічного спокусника і марнотратника життя Жоржа Дюруа, що розвивається в дусі авантюрного роману, стає символічним відображенням духовного зубожіння героя і суспільства.
 
Моэм, С. Бремя страстей человеческих: роман: М.: Художественная литература, 1991
Роман «Тягар пристрастей людських» багато в чому автобіографічний, це історія молодої людини, що вступає в життя. На частку героя роману - Філіпа Кері - випало безліч випробувань. Рано осиротівши, він позбувся батьківської турботи і ласки, його мрія стати художником так і залишилася мрією, а любов до обмеженої порочної жінці принесла одні страждання. Але Філіп мужньо пройшов через усі уготовані йому випробування і зумів знайти в житті своє місце.
 
Остен Д. Собрание сочинений. В трех томах. М., Художественная лит-ра, 1988-1989г. 750 + 670 + 669 с., илл. 
Том 1 - Чувство и чувствительность. Гордость и предубеждение. Том 2 - Нортенгерское аббатство. Мэнсфилд-парк. Том 3 - Эмма. Доводы рассудка.
«Відчуття і чутливість»
Ця книга була найулюбленішою для багатьох поколінь жінок усього світу. Нею зачитувалися в аристократичних вітальнях, літературних салонах і сільських садибах, її ховали від батьків гімназистки, для яких роман Джейн Остен ставав буквально «школою життя». І зараз ця книга, навіки увійшла в золотий фонд світової літератури, не втратила ні краплі свого виняткового зачарування, вишуканості і блиску ...
«Гордість і упередження»
Гордість жінки, практично убогої і абсолютно вільної - у своїй бідності, у своїй іронії, в силі свого характеру ... Чи є щось рівне такої гордості? .. Упередження жінки, майже нездатною вже за звичкою відповідати ударом на удар, повірити в щирість чоловічого почуття і перестати думати про це. Це - «Гордість і упередження» Джейн Остен. Книга, без якої зараз не існувало б, напевно, ні «психологічного» роману, ні «феміністської» літератури, ні - просто - «елітної» прози як такої!
«Нортенгерське абатство». 
Чи може історія кохання поєднувати в собі романтизм та іскрометний гумор? Чи здатна історія пригод одночасно захоплювати і смішити? Може, якщо йдеться про роман Джейн Остен «Нортенгерське абатство». Ця книга, навіки увійшла в золотий фонд світової літератури, як і раніше підкорює мільйони читачок по всьому світу, як і раніше читається на одному подиху і як і раніше воістину приголомшує своєю витонченістю, блиском і неповторною, лукавою чарівністю ...
«Менсфілд-Парк»
Нікчемне і нічим не примітне життя мешканців англійського маєтку, нікчемні їх інтереси - особисте задоволення, честолюбство, гроші. Брехня, лицемірство, святенництво руйнують добробут і порядок будинку в Менсфілд-Парку, позбавляють його господарів, їхніх дітей і родичів взаєморозуміння і єдності. Як жити? Як внести розумне начало в цей хаос загального незгоди? Відповідь на це питання дає Джейн Остен, створивши чудовий образ Фанні Прайс, з якою пов'язана головна тема роману - тема морального прозріння.
«Эмма»
Іронічна історія дуже розумною молодої жінки, що потрапляє в халепу постійно - по наївній дурості оточуючих? О так! Найбільша (і перша у світовій літературі) книга про інтелектуалку, що стоїть на голову вище свого дрібнопомісного, понуро-благополучного буття? Звичайно ж! І, нарешті, роман, що зовсім недавно знайшов друге життя в якості блискучої екранізації? Безумовно! Що це? «Емма». Саме їдке, найточніше, саме саркастичною з творів найяскравішої письменниці XIX в.
«Доводи розуму» Джейн Остен - роман, непідвладний часу. Вражаюче по глибині, психологізму і витонченому, прозорому ліризму оповідання про долю молодої жінки і її нелегкої, повної непевності, помилок і сумнівів любові. Це твір витримав випробування ось уже декількома епохами і не втратив свого щирого зачарування. Ідуть роки, однак «Доводи розуму» були і залишаються золотою класикою світової літератури й продовжують вражати уяву нових поколінь читачок ...
 
Прево, Антуан–Франсуа История кавалера де Грие и Манон Леско : новелла / А.-Ф. Прево. – М. : Правда, 1989. – 544 с.
Роман «Манон Леско» абата Прево (1697-1763) - кращий зразок французької художньої прози XVII століття. Містить у собі різке засудження соціальної дійсності, розкриває суспільну сутність героїв, змушує задуматися над природою життєвих закономірностей, що визначають їх долю. А крім того, це роман про долю жінки, яка втілює в собі саму Красу.
 
Руссо, Жан-Жак. Юлия, или новая Элоиза: пер. с фр. / Ж. -Ж. Руссо ; авт. вступ. ст. И. Верцман. - М. : Худож. лит., 1968. – 775 с. : ил. - (Библиотека всемирной литературы. Серия первая ; т. 58. )
Книга Руссо - маніфест свободи почуття; справжній маніфест, в якому записані золоті слова: «Нехай же люди займають положення по достоїнству, а союз сердець нехай буде по вибору, - ось який він, справжній громадський порядок. Ті ж, хто встановлює його за походженням або за багатством, справжні порушники порядку, їх-то і потрібно засуджувати або ж карати ».
 
Санд, Жорж Консуэло: роман / Ж. Санд. – М.: Худож. лит., 1988. – 350 с. . – (Серия «Классики и современники»)
Дія роману `Консуело` відбувається в середині XVIII століття. Венеція з її різноманітною музичною життям, блискучий і галасливий Відень. Чехія з її героїчним минулим, солдафонська Пруссія - такий історичний фон, на якому розгортаються долі головних героїв книги.
 
Стендаль Красное и черное: Хроника XIX в. / ; [Пер. с фр. С. П. Боброва, М. П. Богословской; Вступ. ст. С. И. Великовского; Примеч. Б. Г. Реизова; Иллюстрации Л. П. Дурасова],., М.: Правда, 1989.- 558с 
Роман Стендаля "Червоне і чорне" - загальновизнаний літературний шедевр дев'ятнадцятого століття. Відомо, що Пушкін, прочитавши в 1831 році по-французьки перший том літературної новинки, прийшов у захват і благав княгиню Хитрово терміново надіслати йому другий. Сюжетом про честолюбного і талановитого юнака, вихідця з низів, зачитувалися Тургенєв, Вяземський, Толстой. Дійшовши висновку, що "в наш вік гроші - все", юний Жюльєн Сорель приступає до своєрідного соціального сходженню і, по суті, легко домагається поставлених цілей. Серед безлічі припущень про значення роману «Червоне і чорне» можна знайти версію, по якій Стендаль замаскував під таємними кольорами два почуття, що вирують в душі честолюбного юнака: пристрасть як душевний порив, як беззавітний потяг і честолюбство, поєднане з жагою слави, визнання будь-яку ціну . Взаємопроникнення і боротьба цих двох почуттів складають внутрішню інтригу роману Стендаля. Але чи достатньо цього, щоб бути щасливим?
 
Трістан та Ізольда: давньофранцузька легенда. – К.: Либідь, 2004. – 80с
Великий Шекспір одну зі своїх безсмертних трагедій почав словами: "Немає повісті сумнішої на світі ..." Ці рядки могли б передувати цю історію. Роман про Трістана та Ізольду сходить до старовинної кельтської легендою зі знаменитого Циклу про короля Артура. Легенда розповідає про любов лицаря Трістана і дружини Корнуельського короля прекрасної Ізольди. Сюжет цей впродовж століть надихав поетів і музикантів, серед яких і безвісні ченці і трувери, і такі майстри, як Вальтер Скотт, Джеймс Джойс, Ріхард Вагнер. Нерозв'язний конфлікт між почуттям і боргом, вірність і підступність, фатальна випадковість, яка призвела до трагічного фіналу, - все це змушує серце битися так, ніби ми чуємо цю сумну історію вперше.
 
Отже, перед вами, дорогі читачі, романи про кохання, які заслужено носять звання «шедевра світової літератури». Ви можете знайти їх в Покровській районній бібліотеці. Приходьте, ми чекаємо на вас! Приємного вам прочитання і, звичайно ж, любові та щастя!
Категорія: Віртуальні виставки | Додав: Admin (09.02.2013)
Переглядів: 1996 | Рейтинг: 5.0/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси