Вівторок, 07.07.2020, 13:46
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Краєзнаство » Видатні особистості краю

Лісничий Сергій Миколайович
Лісничий Сергій Миколайович
Сержант, водій.
Народився 19 липня 1964 р. в с.Соснівка.
Загинув 27 лютого 1984 р.

Село Соснівка Покровського району. Горбисті поля, зарослі очерету на тихих плесах річки Вороної. У селі багато Лі-сничих, але одного з них особливо пам'ятає Соснівка. Це Сергій Лісничий, афганець, який не повернувся з афганської війни.

Можливо, саме тому так загострена людська пам'ять: зачепи на вулиці питанням будь-якого перехожого, і йому знайдеться що пригадати. І не тому, що багато зробив Сергій для рідного села, не тому, що був чимось знаменитий. Просто людська пам'ять шукає розраду у спогадах за загубленим молодим життям. Адже він, напевно, багато міг би зробити, якби не ця війна.

Соснівка пам'ятає його босоногим. Втім, на те воно і село, щоб запам'ятовуючи, при нагоді згадати. Хто і до якої справи старанний, у кого який характер і здібності, нарешті, чого від кого можна чекати.

- Спритний хлопець росте у Миколи Лісничого, тлумачили за перекуром сільські мужики . - Не хлопець - метеор!

- Щось твій метеор, кажуть, у школі не особливо сяє. І що ж? Не всім вченими бути: комусь і землю орати треба, і руля крутити. Ти не на вченість дивись, а яка людина росте. А хлопець слухняний. До роботи хваткий. Зі старшими поважний. Бабці, Тетяниній матері, хто за городом доглядає? І до техніки небайдужий.

Прогнози місцевих пророків не змусили довго чекати. Закінчивши школу, Сергій вступив на курси водіїв ДОСААФ, приємно дивуючи наставників кмітливістю і старанністю у навчанні. Мріяв про «свою» машину, але не та пока Соснівка, щоб юнаків такою розкішшю балувати: дорослим машин не вистачало. Сергій не сумував. Він знаходив собі роботу - то на ремонті, то на підміні, то біля комбайнів або тракторів. Після роботи допомагав вдома по господарству, наводив порядок на обійсті бабусі Марфи. Таким він і запам'ятався - швидким, діяльним, життєлюбним.

Через кілька місяців після відходу Сергія в армію в будиночок над тихою річкою нечутно прокралася війна. Спочатку - здогадками, тихим відлунням припущень. Потім поміж рядків в солдатських листах. І, нарешті, разючим рядком «... загинув під час обстрілу колони», чорним днем похорону, який до цих пір пам'ятає Соснівка. Та й як їй не пам'ятати цю біль?! У ровесників Сергія - життя, діти, перспектива; у їхніх батьків - радість. А його мати виплакала очі. Погіршився зір. Змарнів та постарів батько, і ніяк не хоче змиритися зі смертю онука бабуся Марфа. Вона любила його тоді і обожнює зараз. Вона віддала б за нього своє життя, але в природі чудес не буває. Легкими пораненями солдат мучиться сам, біль смертельних залишається живим.

Див. також
Категорія: Видатні особистості краю | Додав: Admin (13.02.2014)
Переглядів: 694 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси