Вівторок, 07.07.2020, 12:03
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » 2012 » Грудень » 4 » Громадські обговорення. Звіт
17:40
Громадські обговорення. Звіт
Публічні бібліотеки Покровщини взяли активну участь в громадських обговореннях «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє» , що проходили на Дніпропетровщині. 

Стартували громадські обговорення "Якою має бути бібліотека нашої громади?” на Покровщині  8 червня 2012року, коли учасники семінару бібліотечних працівників "Соціальне партнерство як фактор успішної діяльності бібліотек в сучасних умовах”, провели "польові” дослідження. Було опитано 50 респондентів різного віку, статі, соціального статусу які висловили свої побажання, пропозиції, міркування.

Покровчани з розумінням віднеслись до опитування щодо майбутнього бібліотек. В той день групи бібліотечних працівників, побували на центральній площі, вулицях, магазинах, місцевому ринку. Пізніше працівники районної та районної дитячої бібліотеки разом з волонтерами провели такі опитування в учбових закладах, лікарні, місцях відпочинку покровчан.

"Польові” дослідження "Якою має бути бібліотека нашої громади?” провели всі сільські та селищні бібліотеки.

Крім того бібліотекарі провели анкетування, конкурс міні-творів: «Моя майбутня бібліотека». 

Всього на Покровщині було опитано 750 громадян, що становить 2,1% населення району. 

За віком респонденти розподілились таким чином:

молодь:
• від 14 до 20 років – 170 (22,6%)
• від 21 до 35 років – 155 (20,7%)
середній вік:
• від 36 до 55 років – 218 (29,1%)
зрілий вік:
• від 56 років – 207 (27,6%)
За гендерною ознакою:
• жінки – 450 (60%)
• чоловіки – 300 (40%)
За соціальним статусом:
• робітники, працівники сільського господарства – 160 (21,3% )
• підприємці – 52 (6,9%)
• службовці – 81 (10,9%)
• безробітні – 69 (9,2%)
• студенти – 67 (9%)
• школярі –75 (10%)
• домогосподарки – 56 (7,4%)
• пенсіонери – 190 (25,3%)
Серед респондентів:
• 520 (69% ) користуються бібліотекою;
• 230 (31%) не користується бібліотекою;
• 295 (40%) знають про сучасні послуги;
• 732 (97,6% ) вважають, що бібліотека потрібна
• 18 (2,4 %) вважають, що бібліотека не потрібна

Як показав результат опитування, майже всі (97,6%) респонденти вважають, що бібліотека потрібна. В селах цей відсоток ще вищий.

Люди старшого покоління говорили про те, що розбудовуючи господарства і бібліотеки в тім числі, вони планували забезпечити своїм нащадкам можливість здобувати освіту та мати всебічний гармонійний розвиток. 

Серед висловлювань: Бібліотеці в селі бути! 

Більшість респондентів (69 %) користуються бібліотекою, або користувались нею рік, два тому, і при необхідності, планують її відвідувати. 

Як свідчать результати опитування, переважна більшість респондентів знає де розташована бібліотека, які послуги вона надає, але 60% не знає яке може бути сучасне бібліотечне обслуговування, та доступність інформації.

Більшість респондентів (80 %) не задоволені нинішнім станом бібліотек, їхніми книжковими фондами, репертуаром послуг та відсутністю комфортних умов.

В селах більшість опитуваних вважає, що бібліотекам перш за все потрібні нові книги, зокрема художня та дитяча література.

Сільська бібліотека повинна мати сучасну художню літературу, книги для дітей, та можливість мобільно отримувати з інших бібліотек спеціальну літературу по замовленнях. 

67 % респондентів хочуть бачити бібліотеку місцем, де можна в комфортних умовах ознайомитись з газетами, прочитати новий журнал.

Серед висловлювань: Книгу в сільську бібліотеку! Книгу – дітям!

Майже всі респонденти вважають бібліотеку єдиним місцем на селі, де має бути безкоштовний доступ до Інтернету, можливість зв’язку, послуги ксерокопіювання. 

Респонденти, що проживають в населених пунктах, де немає бібліотек висловилися за пересувні бібліотеки з сучасною літературою, комп’ютером з виходом в Інтернет та кваліфікованим спеціалістом, який допоможе не тільки отримати літературу та інформацію, але вирішити соціально–побутові питання, зв’язавшись з відповідними службами.

Серед висловлювань: Бібліотека – центр села! Бібліотекар - помічник та порадник! 

48 % респондентів відвідували б бібліотеку з метою спілкування з цікавими співрозмовниками, друзями, подивитися фільм та інш. за умови створення в бібліотеках комфортних умов та затишку (тепло, зручні, нові меблі), відповідного технічного забезпечення (мультимедійне обладнання, Інтернет)

Серед висловлювань: Бібліотека – книжковий та культурний храм!

В районній бібліотеці, де є безкоштовний Інтернет, підключення Wi-Fi та надаються інші нові послуги, більшість серед 100 респондентів вважає, що не вистачає видань на сучасних носіях інформації, тобто електронних, та сучасної художньої як вітчизняної, так і зарубіжної літератури, періодики.

Серед книг, періодичних видань та електронних ресурсів, яких не вистачає для повноцінної роботи з інформацією, респонденти назвали : електронні видання різної тематики -32(32%), сучасну художню літературу – 25 (25%), періодику для юнацтва -10 (10%).

Для комфортного перебування в бібліотеці, на думку опитаних, потрібно створити бібліотеку як культурно-просвітницький комплекс з обладнаним відео залом, 30(30%) лаунж-зонами для відпочинку і зустрічі з друзями 15(15%), кімнатами для геймерів з ігротекою,17(17%) зонами для підготовки до уроків 11(11%).

Серед додаткових послуг, які б бажали отримувати в бібліотеці опитані, назвали бездротовий безкоштовний доступ до Інтернету 63(63%), значна частина респондентів хотіла б навчитися основам роботи с ПК та навикам пошуку інформації в Інтернеті 34(34%).

Серед пропозицій, які висунули респонденти щодо покращення та розширення бібліотечних послуг районної бібліотеки слід відмітити : створення кафетерію -15%, поповнення більшою кількістю комп’ютерів і копіювальної техніки -34%, місце в бібліотеці для торгівлі канцтоварами 5%.

Головний висновок опитувань та анкетування – бібліотеки потрібні сільській громаді. Більшість опитуваних відмітили як позитив те, що бібліотеки в селі збережено, але вони повинні бути переоснащені відповідно до сучасних потреб суспільства. Результати опитувань донесені до громади, органів місцевої влади.

Сподіваємось, що громадська думка щодо розвитку бібліотек стане ключовим інструментом для рішень, які прийматиме місцева влада, і пропозиції жителів району згодом будуть втілені у життя


Директор Покровської центральної
районної бібліотеки                                            В.І Штепенко

Переглядів: 703 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси