Вівторок, 07.07.2020, 12:49
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » 2017 » Червень » 20 » Відкриття коворкінг-центру
16:40
Відкриття коворкінг-центру

Покровське, 16. 06. 2017

430 тисяч гривень надав Уряд Німеччини для облаштування у Покровському коворкінг-центру.1

16 червня 2017 року у Покровському відбулося офіційне відкриття безкоштовного коворкінг-центру на базі Покровської центральної районної бібліотеки. Його створення було ініційоване Покровською центральною районною бібліотекою та підтримане Дніпропетровською ОДА та Покровською РДА. Для реалізації проекту Уряд Німеччини надав 430 тисячі гривень. Проект виконала федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Уряду Німеччини.

Коворкінг-центр – це принципово нова модель роботи бібліотеки з відвідувачами та організацією внутрішнього простору громадського закладу. Водночас, коворкінг-центр – це майданчик для спілкування і реалізації власних творчих проектів – майстер-класів, презентацій, виставок тощо.

У коворкінг-центрі безкоштовно надаються різні види послуг, якими можуть скористатися всі жителі смт Покровського та населених пунктів району: доступ до інтернету та Wi-Fi, різноманітні курси-тренінги («Швидкий старт» (первинні навички володіння комп’ютером), курси для просунутого користувача комп’ютера), робота Вікігуртка (інтелектуальне дозвілля), майстер-класи по ремонту одягу та рукоділлю, послуги психолога, юриста (співпраця з Покровським бюро правової допомоги Павлоградського центру з надання безоплатної вторинної допомоги., надання приміщення та апаратури любительським об’єднанням та групам для проведення зустрічей та заходів (клубу покровських поетів «Ліра», Молодіжній раді та ін.), тощо.

В рамках створення коворкінг-центру 8600 грн було надано з Покровського районного бюджету на ремонт приміщення.

За підтримки німецького уряду, коворкінг-центр об лаштований необхідними меблями, комп’ютерною, офісною, аудіо-технікою. Крім того, в рамках проекту за підтримки компанії GIZ було проведено низку заходів як для громади району, внутрішньо переміщених осіб та працівників бібліотеки.

Для координації дій, обговорення реалізації проекту, пропозицій в бібліотеці відбувся круглий стіл за участю представників влади, соціальних служб району, вимушених переселенців.

В січні для чотирьох фахівців бібліотеки, GIZ організувала тренінг з арт-терапії аби навчити їх новим методикам роботи і краще розуміти дитячу та підліткову психологію.

У лютому 2017 року 2 працівники бібліотеки взяли участь триденних ІТ-курсах підвищення кваліфікації. Після проходження навчання на базі коворкінг-центру у бібліотеці вони відкрили групи для безкоштовного навчання навичок володіння комп’ютером та інтернетом, вивчення «Excel», Pоwer Рoint, програм для монтажу відео.

Завдяки реалізації проекту нашої бібліотеки «Комунікативно-інформаційний простір» спільно з Німецькою федеральною компанією GIZ значно покращилися матеріально-технічні умови та зовнішній вигляд приміщення бібліотеки. Створення коворкінгу дало змогу для якісного і зручного проведення різноманітних тренінгів, зібрань, засідань для різних категорій жителів Покровщини.

Відбулося 2 тренінги для вимушених переселенців та представників державних організацій. Це перші подібні тренінги у нашому селищі, що зібрали в приміщенні бібліотеки і вимушених переселенців, і спеціалістів, які з ними працюють.

Тема першого тренінгу "Подолання стресу та травми війни", учасниками стали 24 переселенця. Другий тренінг - "Подолання професійного вигорання та внутрішнього стресу" зібрав 20 спеціалістів, що працюють з внутрішньо-переміщеними особами, зокрема, відділу соціального забезпечення Покровської районної державної адміністрації,спеціалістів центру зайнятості, пенсійного фонду, відділу освіти. представників Великомихайлівської, Маломихайлівська та Покровської об’єднаних територіальних громад, бібліотекарів,

В коворкінґ-просторі районної бібліотеки відбулася зустріч за участі внутрішньо-переміщених осіб, представників місцевої влади, районних організацій, представників Благодійного фонду Допомога Дніпра. Представник Благодійного фонду координатор по зв'язкам з громадськістю Ірина Булишова зупинилася на проблемах ВПО та можливостях їх вирішення. Представники Покровських організацій, які працюють з ВПО розповіли про свій досвід та проблеми, які виникають. В заході взяла участь голова РДА Назарчук С.Г.

В кінці квітня, та в кінці травня в коворкінг-центрі центральної районної бібліотеки відбулися чергові зустрічі експертів проекту «Децентразація – шлях до кращих результатів та ефективності (DOBRE)» та робочої групи з розробки Стратегічного плану розвитку Покровської селищної ради, до якої увійшли представники різних сфер діяльності.

В коворкінгу Покровської центральної районної бібліотеки при підтримці Академії Украинськїй Преси та німецького медіаресурсу Deutsche Welle (DW) відбувся інформаційно-культурологічний кейс - «Медіакультура: виклики та можливості», який провела студія сучасного лідера «Созидатели». Тренінг проводив Вадим Даценко, PR-Manager РДК.Мета кейса - визначити ризики безконтрольного взаємодії з цифровою реальністю і виявити можливості особистості для досягнення критичної автономії. В заході взяли участь: группи ОК-16-6, К-16-4 ВПУ №75 з майстрами Беш Л.С та Зубко Н.С., учні Покровського ліцею, Покровської гімназії, Покровської ЗОШ I-IIIст. №2, представник Молодіжної ради при Покровському селищному голові Анна Зуева.

Працівниками бібліотеки проводяться заняття з арт-терапії з дітьми, в тому числі і з сімей ВПО, також відбулася супервізія за участю кандидата психологічних наук, доцента Бондар Катерини Миколаївни .

Працівниками бібліотеки два рази на тиждень проводяться навчання навичок володіння комп’ютером та інтернетом групи користувачів, в тому числі і ВПО.

Користувачі бібліотеки можуть безоплатно навчитися навичкам роботи з швейною машиною, взяти участь в майстер-класах з рукоділля, скористатися приладдям для власних потреб.

Проект створення коворкінг-центру був відібраний в рамках відкритого конкурсу проектних пропозицій, що проводився федеральною компанією GIZ у липні – серпні 2016 року за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Довідка:

Відкритий конкурс проектів «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» реалізується в рамках Ініціатив інфраструктурної програми для України на замовлення Уряду Німеччини. Мета проекту – покращення якості надання послуг місцевому населенню в територіальних громадах, які приймають значну кількість внутрішньо переміщених осіб.

Ініціативи інфраструктурної програми для України фінансуються німецьким урядом та виконуються Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

1 Коворкінг (від англ. Co-working, «спільна робота») у широкому сенсі - підхід до організації праці людей з різною зайнятістю в загальному просторі; у вузькому - подібний простір, колективний офіс (англ. coworkingspace). Коворкінг характеризує гнучка організація робочого простору і прагнення до формування спільнот резидентів (постійних відвідувачів) та внутрішньої культури. Це також міський громадський простір, що об'єднує людей для спілкування і творчої взаємодії.

Переглядів: 672 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси