Субота, 24.02.2018, 06:54
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » 2014 » Лютий » 10 » Жінки в житті Т. Шевченка
17:52
Жінки в житті Т. Шевченка
Далека і гірка була Тарасова любов,
Одвічні протилежності в житті,
Кружила заметіль навколо доль,
Заплуталось кохання в крижаній імлі…

Якщо любов лежить в основі руху Всесвіту, то, без сумніву, вона творить і мікросвіт будь-якої особистості. Особливо цікаво нам, як це небесне почуття впливає на геніїв, яке місце займає в їхньому житті. Академік О. Білецький писав: «У своїх поезіях Шевченко передовсім лірик, який завжди кипить, бушує, перебиває сам себе, плаче, проклинає і, врешті решт, показує нам, насамперед, себе самого…»

Вся творчість Шевченка пройнята таким всесильним почуттям, як любов. Слова з «Молитви» Шевченка можна поставити епіграфом до його творчості

«Мені ж, мій Боже, на землі
Подай любов, сердечний рай,
І більш нічого не давай!»

Серце митця було напрочуд чутливим до краси. А жінку Кобзар вважав «самим блестящим перлом в венце созданий». Тому й не дивно, що поет захоплювався жінками, вони хвилювали його уяву, викликали любов, прагнення створити свій «куточок раю».

Шевченко – тонкий лірик, якому не чуже усе людське, зокрема й кохання. Він мав свій ідеал жінки, кохав і був коханим. Шевченко знав багато жінок. Серед них: перша любов – Оксана Коваленко, поміщиця Ганна Закревська, княжна Варвара Репніна, Ликера Полусмакова, з якою він мріяв одружитися після заслання. Жодна з красунь не подарувала йому родинного щастя, зате відобразилися в творчості поета. Про це йшла мова під час літературно-музичного вечора «Тарасові музи» що відбувся  в читальній залі районної бібліотеки на який зібралися читачі дорослого абонемента. В розповідь ведучих про жінок, що залишили свій слід в житті поета впліталися вірші як самого Шевченка, так і вірші інших поетів про Тараса. Зворушливо звучали під час вечора інструментальна музика, пісні на слова Шевченка та українські народні пісні. А в цей час присутні могли споглядати на екрані портрети жінок доля яких переплелася з долею великого Поета.Переглянути презентацію "Тарасові музи"

Завантажити презентацію "Тарасові музи"
Переглядів: 543 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси