Неділя, 24.09.2023, 22:52
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Нові надходження: зарубіжна література
Памук О. Сніг: роман / О. Памук; пер. з тур. О.Б. Кульчицького. – Х.: Фоліо, 2012. – 479 с.
Дванадцять років провів поет Ка як політичний вигнанець у Німеччині. Через чотири дні після повернення в Туреччину він потрапляє в місто Карс, де має підготувати журналістський репортаж. Тихо і невпинно сипле сніг, Ка блукає вулицями, намагаючись пізнати це сумне і чарівне місто та його мешканців. Чайхани, заповнені безробітними, мандрівна театральна трупа, якій сніг перекрив усі дороги з міста, дівчата-мусульманки, що скоюють самогубства і ведуть боротьбу за право носити тюрбани, різношерсті політичні угруповання, чутки з плітками, революція та вбивства – ось з чим зіткнеться головний герой у Карсі.

Памук Орхан. Мене називають Червоний : роман / О. Памук. – Х.: Фоліо, 2012.- 638с.
Роман «Мене називають Червоний» занурює читача в історію Туреччини, огортає ароматами Сходу. В центрі сюжету – боротьба двох мистецьких шкіл: традиційної, що включає весь накопичений досвід багатьох поколінь художників Сходу, але залишається в межах традиції, і сучасної, що вже знайома з принципами європейського живопису, з його новаторськими прийомами. Один з героїв, побоюючись викриття і заборони ортодоксами нових методів малювання, змушений вдатися до вбивства людини, яку він підозрює у зраді. Пошуку вбивці і присвячений роман Орхана Памука. 

Памук О. Музей невинності : роман / О. Памук ; пер. з тур. : О. Б. Кульчинський, Г. В. Рог ; худож.-оформл. О. Г. Жуков. - Х.: Фоліо, 2012. - 671 с.
"Музей Невинності" - останній, "викоханий" роман Орхана Памука, Що з'явився в Туреччині наприкінці 2008 р. Найтонше лезо азійської меланхолії та європейської іронії - фірмовий стиль автора - прочиняє перед "читачем Щасливого 21 століття" двері у "цнотливу", "невинну" епоху. Щастя й кохання - чи є вони? Орхан Памук розмірковує над цим питанням разом з головним героєм роману Кемалем Басмаджи, назавжди закоханим у дівчину Фюсун.

Белль Г. Більярд о пів на десяту : роман / Г. Белль. – Х.: Фоліо, 2012.- 381с.
Генріх Белль (1917—1985) — відомий німецький прозаїк, драматург, публіцист і філософ, лауреат Нобелівської премії з літератури (1972). У1959 році побачив світ найвідоміший його роман «Більярд о пів на десяту».Дія роману обмежена одним днем, та завдяки спогадам і внутрішнім монологам персонажів вміщує історію трьох поколінь сім’ї архітекторів Фемелів. Підсумовуючи життя у день свого вісімдесятиліття, Генріх Фемель, головний герой роману, відчуває себе банкрутом: лежить у руїнах після війни зведене ним величне абатство, померли троє його дітей, збожеволіла жінка. Що ж залишилось? Його іронічне ставлення до всього у світі? Але й це вже не рятує. І той чіткий розпорядок, у який він силкується вкласти своє життя, невипадково викликає асоціації з червоними та білими більярдними кулями, що котяться по зеленому полю...

Еко Умберто. Таємниче полум’я цариці Лоани. – Харків: Фоліо, 2012.
«Людей нагородили пам'яттю як тимчасовим напівзасобом, затичкою, бо для них час спливає дуже стрімко і що минуло — те минуло без вороття. А я мав привілею смакувати все з самого початку...» — так каже про себе Джам-батиста Бодоні на прізвисько Ямбо, шістдесятирічній букініст з Мілана. Він утрачає пам'ять після інсульту, не може згадати свою родину, минуле і навіть власне ім'я, та при цьому пам'ятає все, що колись читав. Щоб знайти втрачене минуле, Ямбо їде до маєтку, де проминуло його дитинство. Він шукає себе самого серед старих газет та книг, дитячих журналів та коміксів, та йому не вдається повернути спогади. Ямбо вже готовий припинити пошуки, та тут він знаходить... Але не будемо розкривати всіх таємниць, читач має розкрити їх сам, дійти до кінця, як, урешті-решт, дійшов до кінця Ямбо...

Еко У. Ім’я рози: роман / У. Еко; пер. з італ. М.І. Прокопович; худож. Б.П. Бублик; Ін-тут літ. ім. Шевченка НАНУ. – Х.: Фоліо, 2012. – 575 с.
Роман – захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події XIV століття. У середньовічному монастирі за загадкових обставин один за одним гинуть ченці. З’ясувати причину їхньої смерті доручено ученому-францисканцю Вільяму і його помічнику Адсо. Розпочавши розслідування, вони занурюються у лабіринт підступних інтриг, політичних махінацій, потаємних пороків та абсурдних забобонів, якими сповнене життя монахів, і, вирішуючи багато філософських питань, ідучи шляхом логічних розміркувань, розкривають загадкові вбивства. 

Еко У. Празький цвинтар: роман / У. Еко; пер. з італ. Ю.В. Григоренко. – Х.: Фоліо, 2012. – 633 с. – (Серія «Карта світу»). 
В романі є змови, підземелля, повні трупів, кораблі, що злітають на повітря посеред виверження вулкана, вбиті абати, що воскресають кілька разів, нотаріуси з накладними бородами, сатанистки-істерички, які відправляють чорні меси, карбонарії й паризькі комунари, масони і так далі і таке інше. Втім у читача, що має гарну звичку думати, відразу ж виникає відчуття, що про все це він уже десь читав. І це дійсно так. Крім капітана Симоніні, головного героя книжки, усі інші персонажі існували насправді й робили саме те , що описане… 

Грасс Г. Бляшаний барабан: роман / Гюнтер Грасс; пер. з нім. О.Логвиненка; передмова Д. Затонського; худож. - оформлювач А.П. Езрова. -Харків: Фоліо,2012.-955с.-(Б-ка нобелівських лауреатів).
Роман видатного німецького письменника, нобелівського лауреата Гюнтера Грасса "Бляшаний барабан" - перша частина епічної, так званої "данцизької", трилогії. До неї також входять повість "Кіт і миша", що була надрукована у видавництві фоліо у 2008 році, та роман "Собачі роки". Побудований в традиційному жанрі роману виховання, "Бляшаний барабан" вражає незвичністю головного героя. Юний Оскар у три роки перестає рости на знак протесту проти життя дорослих. 

Ларссон С. Повітряний замок, що вибухнув: міленіум: скандинавський гостросюжетний роман / С. Ларссон; пер. В.М. Верховня. – Х.: Фоліо, 2012. – 894 с. 
Лісбет Саландер не здається. Виснажена після кількох поранень, перебуваючи під охороною в лікарні, вона вирішує помститися своїм ворогам і довести системі, яка, ще коли Лісбет була дитиною, зламала її життя, запроторивши її до божевільні, свою невинуватість. Однак самій упоратися з цим її несила. На допомогу дівчині знову приходить журналіст Мікаель Блумквіст, чия викривальна книжка сколихне громадськість і переполохає уряд і спецслужби. І можливо, тоді справедливість нарешті переможе. 

Ларссон С. Дівчина, що гралася з вогнем : міленіум : скандинав. гостросюжет. роман / С. Ларссон ; пер. В. М. Верховня ; худож.-оформл. О. Г. Жуков. - Х. : Фоліо, 2012. - 829 с. - (Карта світу).
Стіґ Ларссон (1954—2004) — талановитий шведський письменник і журналіст, твори якого набули популярності вже після передчасної смерті автора.Пізно ввечері у своїй квартирі вбито журналіста та його подругу, які вивчали канали постачання до Швеції секс-рабинь з Прибалтики та Східної Європи. Усі підозри падають на найдивнішу дівчину у світі з темним минулим — Лісбет Саландер.Мікаель Блумквіст починає власне розслідування загибелі своїх колег і друзів, щоб знайти справжнього вбивцю і довести невинуватість Лісбет, яка колись врятувала йому життя.По всій Швеції розпочато полювання на «вбивцю-психопатку», проте Лісбет Саландер не боїться кинути виклик усім — і мафії, і громадськості, і навіть самій смерті.

Муракамі Х. Погоня за вівцею / Х. Муракамі; пер. з япон. І. П. Дзюба. - Х. : Фоліо, 2012. - 318 с.
Весь роман написано як наратив від першої особи головного героя. Яке в нього ім’я – байдуже і автору, і, слід визнати, читачеві. У творах Муракамі взагалі майже немає імен. Так і тут – тільки характерні позначення «моя подружка», «дивний чоловік», «мій компаньйон» і т.д., або ж прізвиська. І от цей головний герой, журналіст, несподівано виявляється втягнутим у пошуки непростої вівці – це не тільки справа загальнодержавної значимості, але найголовніше, що неабиякий стосунок до вівці має старий друг героя Пацюк. Тому-то він і береться шукати вівцю сам – тому що пошук вівці означає пошук Пацюка, пошук свого минулого…

Муракамі Х. 1Q84: роман [у 3-х кн.] /Х. Муракамі; пер. з япон. І.П. Дзюба. – Х.: Фоліо, 2012. – 543 с. 68 
Віра і релігія, кохання і секс, зброя і домашнє насильство, вбивство за переконанням і суїцид, втрата себе й духовна прірва між поколіннями батьків і дітей – усе це майстерно переплетено у детективному сюжеті роману, де події відбуваються у двох паралельних реальностях: Токіо 1984-го і Токіо, за висловлюваннями головної героїні Аомаме, «незрозуміло якого (1Q84)» року. 

Перес-Реверте А. Фламандська дошка: роман / А. Перес-Реверте; пер. з ісп. С.Ю. Борщевського. – Х.: Фоліо, 2012. – 442 с. 
Роман відкриває читачеві світ антикварів і колекціонерів, у якому старовинна картина фламандського художника XV століття Пітера ван Гюйса є ключем до розгадки жорстоких злочинів, що скоєні в наші дні: за кожну програну фігуру в шаховій партії заплачено людським життям. Злочини тривають, і все ясніше стає жахливий задум убивці.

Акутагава Р. Брама Расьомон: новели, есеї / Р. Акутагава; пер. В. С. Бойко; передм. Б. П. Яценка ; худож. - оформл. : Б. П. Бублик, В. А. Мурликін. - Х. : Фоліо, 2012. - 508 с. - (Б-ка світ. л-ри). 
Рюноске Акутагава (1892—1927) — знаменитий японський письменник, чиїми творами захоплюються читачі в усьому світі. Вишукане переплетіння вимислу і реальності, глибокий психологізм, парадоксальність суджень і тонка іронія, що притаманні літературному стилю письменника, примушують замислитися над головним питанням — що є істина і чи в змозі людина осягнути її... У віці 35 років Акутагава добровільно пішов з життя, залишивши у спадок велику кількість новел, мініатюр, сценаріїв, віршів, що стали частиною золотого фонду світової літератури.

Зюскінд П. Голуб / П. Зюскінд ; пер. з нім. І. С. Андрієнко-Фрідріх ; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - Х. : Фоліо, 2012. - 159 с. - (Карта світу).
Патрік Зюскінд народився у 1949 році в Амбаху (Німеччина) в родині письменника. Кар'єра його розпочалася з роботи журналіста, одночасно він вивчав історію в університетах Баварії. Успіх прийшов після виходу його першого твору «Контрабас», далі були «Парфуми», «Історія пана Зоммера» (перші два твори вийшли друком у видавництві «Фоліо»). Повість «Голуб» побачила світ у Швейцарії 1987 року.Звичайнісінький птах — голуб, — що раптово залетів до маленької кімнатки на сьомому поверсі, зруйнував усталене життя Йонатана Ноеля. Він загнаний, він знесилений, він у відчаї, він навіть здатен на самогубство, він може відмовитися від усього, навіть від самого себе...

Камю А. Чума: романи, повість / А. Камю; передм. Д. С. Наливайка ; худож.-оформл. : Б. П. Бублик, Л. Д. Киркач-Осипова. - Х. : Фоліо, 2012.-462 с.- (Б-ка світ. л-ри).
Книга відомого французького письменника присвячена питанням сенсу життя поміж буденного життя позбавленого сенсу. Твір описує події в невеликому містечку на побережжі Середземного моря в якому почала поширюватись епідемія чуми. Автор підіймає теми абсурдності життя, свободи і вибору.

Лу Е. Наївний. Супер / Е. Лу; пер. з норв. I. В. Сабор; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків : Фоліо, 2012. – 191 с. – (Карта світу).
У романі «Наївний. Супер» 25-річний хлопець раптом усвідомлює, що життя не вдалося, й у будь-який спосіб намагається все змінити. Він розважається грою з м’ячем, гамселить по дитячій дошці-гупанці, заприятелював із маленьким хлопчиком, із котрим, як з’ясувалося, у нього дуже багато спільного, і нарешті, таки знаходить сенс життя — так просто і ненав’язливо Ерленд Лу говорить про складні речі: про час, вічність, Всесвіт, дитинство — про те, що в житті важливе, а що не варте уваги.

Жива легенда французької літератури.
Марсель Пруст із циклом романів «У пошуках утраченого часу»

Марсель Пруст. У пошуках утраченого часу. Полонянка: роман – Київ: ПП «Золоті ворота», 2012. – 333с.
У романі «Полонянка», опублікованому у 1923 році автор зображує складні людські стосунки. Марсель, засмучений пристрастю та ревнощами, ув’язнив Альбертину у своїй квартирі. Коли напад ревнощів стихає, він усвідомлює, що більше не кохає свою подружку, та коли ревнощі спалахують з новою силою, кохання перетворюється на страшну муку.

Марсель Пруст. У пошуках утраченого часу. У затінку дівчат-квіток: роман – Київ: ПП «Золоті ворота», 2012. – 443с.
Чарівна історія кохання, інтелектуального прозріння й епохи, за словами Андре Моруа «повної сумного зачарування приреченості», постає на сторінках роману, який приніс авторові загальне визнання.

Марсель Пруст. У пошуках утраченого часу. Содом і Гомора: роман - Київ: ПП «Золоті ворота», 2012. – 440с.
Роман опублікований у 1921 – 1922 роках, збудована частина Прустового твору, тому автор не скупиться на нові перипетії й повороти, не послаблюючи, при цьому, драматичної пружини.

Марсель Пруст. У пошуках утраченого часу. На сваннову сторону: роман - Київ: ПП «Золоті ворота», 2012. – 380с.
Це перший крок у світ, де минуле і сучасне створюють складний візерунок, сліди якого після Пруста можна віднайти у багатьох зовсім різних «архітекторів» світової літератури.

Марсель Пруст. У пошуках утраченого часу. Германтська сторона: роман - Київ: ПП «Золоті ворота», 2012. – 475с.
У романі зображено звичаї вищого світу. Життя світських левів і левиць не таке вже й райдужне, як здається на перший погляд, позаяк представники цього прошарку суспільства постійно носять маски, грають відведені їм ролі.

Несбьо Ю. Нетопир: роман / Ю.Несбьо; переклад В.М. Верховня; худож.-оформлювач О. Г. Жуков.-Харків: Фоліо,2012.-381с.-(Карта світу).
У Сіднеї жорстоко вбито молоду норвежку Інгер Холтер. Для розслідування цього злочину на допомогу австралійським поліцейським приїздить детектив із Осло Харрі Холе. В Австралії на нього чекає багато несподіванок. Тут він зустрічає й втрачає друзів і кохання. А пошуки вбивці, подібного до страшного змія Буббура з легенди австралійських аборигенів, перетворилися для нього на смертельний бій із загадковим ворогом.

Несбьо Ю. Червоногрудка: роман / Ю.Несбьо; перекладВ.М.Верховня; худож.-оформлювач О.Г. Жуков.-Харків: Фоліо,2012.-542с.-(Карта світу).
Норвежець Ю Несбьо (нар. 1960 р.) у себе на батьківщині спочатку став відомим як економічний оглядач (він закінчив Норвежську школу економіки), потім як рок-музикант і композитор популярної групи „Di Derre”, а наприкінці 90-х ще й як письменник, автор серії романів про норвезького поліцейського Харрі Холе. Перший з романів серії – „Нетопир” (1997) був визнаний кращим детективом Скандинавії, удостоївся у критиків звання „миттєвого бестселера” й приніс автору престижну премію „Срібний ключ”. Занурившись у справу про нелегальну торгівлю зброєю, детектив Харрі Холе натраплає на дуже підозрілу оборудку: хтось за великі гроші придбав гвинтівку з оптичним прицілом. Хто він і на кого збирається полювати? Відповіді немає, а зброя між тим вже діє, вбивства йдуть одне за одним, і "мисливець", схоже, вважає себе непереможним. Харрі іноді здавалося, що він ганяється за привидом. Страшно навіть уявити, хто може стати наступною жертвою. Убивцю слід зупинити за будь-яку ціну, і Харрі вже знає, як це зробити...

Джером Селінджер. Ловець у житі / Пер. з англ. О. Логвиненко. — Харків: Фоліо, 2010
Хто він, Голден Колфілд? Бунтар? Ні. Філософ, який дав світові якесь нове вчення? Ні. Супермен, який урятував людство від страшенної небезпеки? Ні. Він просто 17-річний хлопчина, який утік зі школи. Він бачить світ та суспільство такими, якими вони є насправді. І тому з тих пір, коли вперше був опублікований роман Джерома Д. Селінджера «Ловець у житі», Голден Колфілд є героєм для багатьох поколінь молоді, яка не хоче жити в рамках, що ставлять дорослі…

Жозе Сарамаго. Євангелія від Ісуса Христа: Роман/ Пер. з португ. В.Й. Шовкуна; Худож.-оформлювач Є.В. Вдовиченко. – Харків: Фоліо, 2010. – 539 с.
Євангелія від Ісуса Христа» (1991), мабуть одна із найскандальніших книжок ХХ століття. Церква визнала її образливою для католиків, однак саме цей роман автор одержав Нобелівську премію. Сарамаго зумів дати власне – глибоке та оригінальне – трактування епізодів Нового Завіту. Автор позбавляє Ісуса героїки, показуючи його перш за все людиною з її бідами та сумнівами, бажаннями та помилками.

Франзен Дж. Свобода: роман / Дж.Франзен; пер.з англ.. А.О.Івахненко; худож.- оформлювач О.Г.Жуков.- Харків: Фоліо, 2012.-447с.
Джонатан Франзен (нар. 1959 р.) – відомий американський письменник, у 2001 році удостоєний Національної книжкової премії США 
У романі "Свобода” (2010), що блискуче відроджує традиції великої прози XIX століття, Франзен розмірковує над тим, чи є свобода вибору, чи знаємо ми, чого прагнемо, коли бажаємо свободи, як легко жертвуємо близькими людьми заради її привида.
Категорія: Віртуальні виставки | Додав: Admin (22.02.2013)
Переглядів: 858 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси