Неділя, 24.09.2023, 23:52
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Нові надходження: українська література
Шевченко Тарас. «Я так її, я так люблю…»: Вибрані вірші та поеми / упорядкув. 1 прим. М.М.Павлюка; вст. ст. М.Г.Жулинського. – К.: Либідь, 2004. – 704 с; іл.
Книга містить вибрані вірші та поеми Тараса Шевченка, написані в різні періоди життя Великого Кобзаря. Поетичні твори, що вже давно увійшли до скарбниці світової літератури, подано в оригіналі та в російських перекладах, здійснених М.Рильським, А.Тарковським, Л.Вишеславським, Б.Пастернаком, В.Інбер, В.Державіним та багатьма іншими блискучими перекладачами. Книгу ілюстровано малюнками, офортами й малярськими творами Шевченка, які віддзеркалюють іще одну грань могутнього таланту.

Литовченко, Т. Помститися імператору: роман / Т.І. Литовченко; худож. І.І. Яхін, О.Г. Жуков. – Х.: Фоліо, 2012. – 251 с. – (Серія «Історія України в романах»).
Невблаганна доля розчавила щасливе життя Степана Раковича – колишнього сердюка гетьмана Мазепи. Здавалось, вихід єдиний: накласти на себе руки… Та в мить найбільшого відчаю прийшло розуміння: спокій прийде, лише коли він помститься не окремим дрібним ворогам, а … найсильнішій людині в Російській імперії – самому Петру Великому! Але як вигнанцю дістатись до нього, як здійснити карколомний задум?..

Матіос, М. Армагедон уже відбувся: повість / М. Матіос; худож. С. Іванов. – Львів: Піраміда, 2011. – 109 с.
Сторінки нової книги Марії Матіос – це майже «дантові кола» однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк – у далекій молодості «засуджений на життя» ціною «червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках». Ці «дантові кола» потрібні письменниці, щоби пізнати істину головного персонажа, який увесь вік після вбивства людини думає про «вавилонську вежу» свого життя, що має колись завалитися. Письменниця хоче наблизити читача до розуміння правди героя – причини його істини: хотіти жити.

Матіос, М. Чотири пори життя: [роман] / М. Матіос; худож. С. Іванова. – Вид. 2-ге. – Львів: Піраміда, 2011. – 264 с.
Упродовж усього життя людину поборюють пристрасті. Та надходить мить – і чуттєва людина навіть у пристрасті стає філософом. Таким є лейтмотив ранніх творів Марії Матіос, представлених у цій книзі.

Скрябін, К. Я, «Побєда» і «Берлін» / К. Скрябін. – Всесвіт, 2012. – 223 с.
Ця книга – літературний дебют відомого українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи «Скрябін». До збірки увійшли дві повісті, а також тексти відомих пісень групи. Перша повість – «Я, «Побєда» і Берлін» проникнута яскравим почуттям гумору, веселим настроєм і, напевне, розсмішить навіть дуже серйозних читачів. Події відбуваються навколо старого автомобіля марки «Побєда», на якому головні герої подорожують до Німеччини. Друга повість – «Місто, в якому не ходять гроші» - зовсім друга за жанром. Це невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависництво, нечувана жорстокість і нелюдські порядки, - місті, з якого немає дороги назад...

Шевченки, Н. та О. Оксамитовий перевертень: роман / О. та Н. Шевченки. – Х.: Гімназія, 2012. – 249 с.
Тамара Сотник – справжня сучасна відьма, що заробляє на життя надприродними здібностями. Одного прекрасного дня їй доводиться використати свій дар задля розшуку найкращої подруги, котра несподівано зникла безвісти. З кожним наступним кроком імпровізованого розслідування Тамарі відкриваються нові шматочки розпорошеної мозаїки, що неминуче складатимуться у неприємну і страшну істину. І вже не за горами рандеву з рушійною силою цієї небезпечної гри. Двох переможців тут бути не може...

Роздобудько І.В. Перейти темряву / І.В. Роздобудько; худож.-оформлювач О.М. Артеменко.-Фоліо, 2012. - 155 с.
«Перейти темряву» - нове творіння письменниці, трилер про маніяка та його невинних юних жертв... Він не кат - він дослідник, і він дуже хоче знати, що відчувають ці прекрасні метелики з відірваними крильцями... Потішні, вони кумедно повзають та звиваються, намагаються злетіти і не розуміють, чому не виходить...

Лузіна Л. Київські відьми. Меч і хрест / Л. Лузіна; пер. З рос. В.С.Бойка; худож.-оформлювач О.Д. Кононученко.-Харків: Фоліо, 2012. - 431 с.
Три молоді киянки прийняли від помираючої відьми Килини її дар. Як же вони зуміють розпорядитися ним? Адже вони такі різні: студентка історичного факультету Маша Ковальова, залізна бізнес-леді Катерина Дображанська і звільнена з нічного клубу співачка-зайди-голова Даша Чуб на прізвисько Землепотрясна.Всі події розгортаються в наші дні. Але, володіючи магічною силою, не важко потрапити в минуле і познайомиться з авторами «Трьох богатирів» і «Демона» — Віктором Васнецовим та Михайлом Врубелем. А також відвідати київську Лису Гору, де, за переказами, збиралися усі слов'янські відьми.

Курков А.Ю. Львівська гастроль Джимі Хендрікса: роман / А.Ю. Курков; пер. з рос. В.С.Бойка; худож.-оформлювач О.Г. Жуков.- Харків: Фоліо, 2012. - 442 с.
«У житті найцікавіше — це життя», — сказав одного разу письменник, звертаючись до своїх читачів. І його новий роман «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом, яскраве тому підтвердження.Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили... американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися...

Чубач Г. Т.Радість висоти: поезії / Ганна Чубач. — К.: Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2012,— 208 с.
"Радість висоти" — нова книга творів відомої поетеси, заслуженого діяча мистецтвУкраїни Ганни Чубач. Мелодійні за звучанням, глибокі за змістом, вони возвеличують злети людського духу серед буденності прагматичного життя Талановито і тривожно змальовує поетеса наш час і кожним рядком засвідчує свою громадянську причетність до суспільного життя України.

Драч І. Ф.Наближення: поетичні переклади й статті /І. Ф. Драч; упорядкування, вступ, ст. і комент. В. О. Брюґґена. — Харків: Фоліо, 2012. — 380 с.
До книги відомого українського поета, лауреата Шевченківської премії Івана Драча (нар. 1936 р.) увійшли літературно-критичні статті й кращі художні переклади з багатьох мов, створені протягом десятиріч. Багатогранний талант І. Драча дозволив йому майстерно передати поетичні особливості таких творців, як Данте Аліг'єрі і Федеріко Гарсіа Лорка, Пабло Неруда й Олександр Блок, Отар Чіладзе і Володимир Маяковський, роблячи їх близькими і зрозумілими сучасному читачеві.

Борисполець В. Одкровення: верлібри / Віталій Борисполець. — К.: ВІД «Академія», 2012. — 256 с.
П'ята поетична збірка Віталія Бориспольця «Одкровення» органічно продовжує попередню — «Тлумачення тиші».

Малик, В. К. Князь Кий: роман / Володими Малик; худ. І. Яхнін. — Харків: Фоліо, 2012. — 282 с.: іл.— (Історія України в романах).
Головною темою творчості відомого майстра української літератури Володимира Малика (1921—1998) була вітчизняна історія, від сивої давнини до наших часів. Дія роману «Князь Кий» відбувається у середині першого тисячоліття, коли після роздроблення держави легендарного гуннського вождя Аттіли його спадкоємці намагалися підкорити східнослов’янські племена. За цей роман 1983 року письменник був нагороджений літературною премію імені Лесі Українки.

Антоненко – Давидович Б.Д Смерть.Сибірські новели / Б.Д. Антоненко – Давидович.- Харків: Фоліо, 2012.- 379с.- (Історія України в романах).
До збірки ввійшли два твори відомого українського письменника і перекладача Б. Д. Антоненка-Давидовича – повість «Смерть» та збірка оповідань «Сибірські новели». Центральний персонаж повісті «Смерть» - український інтелігент Кость Городенко. Колишній прибічник Петлюри, він був членом різних українських організацій. Але потім зрікся свого коріння і вступив до лав більшовицької партії. Втім і серед більшовиків Городенко почуває себе чужим… «Сибірські новели» - це низка неповторних людських доль і характерів, яким з того чи іншого боку довелося пройти через криваву машину ГУЛАГу. Ці характери і долі – більш ніж реалістичні, тому що вони – свідчення письменника, який дивом вижив у страшному пеклі.
Категорія: Віртуальні виставки | Додав: Admin (02.03.2013)
Переглядів: 909 | Теги: нові надходження, українська література | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси