Субота, 20.04.2024, 09:08
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Нові надходження літератури у фонди Покровської ЦРБ
Нові надходження літератури у фонди Покровської ЦРБ за державною програмою «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек»

Ільченко О. Наші птахи. Круки, шуліки, мартини та інші птахи України [Текст]: [розповіді для дітей та батьків] / О. Ільченко; ху-дож. І. Землянських. - 4-те вид., без змін. - К.: Грані-Т, 2012. - 80 с.: іл.
На теренах нашої батьківщини мешкає приблизно 300 видів птахів. Письменник О. Ільченко та художник-орнитолог І. Землянських яскраво відобра-зили життя та особливості 30 із 300 видів рідних для України пташок, об'єднавши за ареалом життя: степ, гори, ліс, водойми та місто.

Мензатюк З. Український квітник: наук.-популяр. проза / З. Мензатюк; передм. І. Білаш. – К.: Грані - Т, 2010. – 63 с.: ілюстр.
Відома дитяча письменниця вирішила розкрити деякі із секретів власного квітника – й подарувала читачам мініатюрні есеї про найулюбленіші квіти. Як виявилося, ці квіти ми бачимо не лише мало не в кожному українському квітнику, а й на фресках, картинах, у малюнках, що їх створювали художники з часів античності й донині. Різні часи, культури, народи плекали ці чудесні рослини, аби сьогодні вони прикрашали нашу землю й вабили око. Тож у цій унікальній книжці, крім дивовижних квіткових історій Зірки Мензатюк, ви знайдете й численні зображення зі старовинних гербаріїв, а також майже наукові описи тридцяти квітучих і пахучих чудес.

Почепцов Г. Г. Контроль над розумом / Г. Г. Почепцов. - К.: ВД Києво-Могил. академія, 2012. - 350 с.
У книжці на великому обсязі матеріалу розглядаються інформаційні механізми сучасного суспільства. Об'єктом аналізу стають такі історичні феномени, як перебудова і ГКЧП, окультизм і масонство, Голлівуд і гарвардський проект, мегацеркви і нові стратегічні підходи до управління державами. Детально досліджуються різні види інструментарію зі зміни ментальності. Детально досліджуються різні види інструментарію зі зміни ментальності.

Дмитренко В. Імператор Нерон. У вирі інтриг: [наук.-попул. вид.] / В. Дмитренко. - Львів: Кальварія, 2011. - 160 с.
Нерон у 17 років став імператором. Був цинічним і жорстоким, безжалісним до близьких людей. Та варто знати, що спонукало його так чинити і хто були його радники. Ким були ці люди? Якими були їхні мотиви? Чи підпалював Нерон Рим? Чи милувався видовищем пожежі? Мабуть, про жодного з римлян не написано стільки книжок, як про імператора Нерона, хоча він не був ані полководцем, ані видатним державним діячем, котрого варто було б наслідувати.Нерон - син Агріпини Молодшої та Гнея Доміція Агенобарба.Чим вирізнялося, чим знаменне було його правління? То була пора, коли хитрість та підступність цінувалися вище за честь і доблесть.Книга Володимира Дмитренка розповість те, що вам буде нелегко знайти в інших книжках, - правду і тільки правду.На засланні загинуть мати Агріпини Молодшої та двоє її братів.Проте за кілька років третій брат Агріпини Молодшої, Калігула, стане імператором. Агріпина Молодша буде у фаворі, але разом із сестрою Юлією влаштує змову…

Дмитренко В. Імператори Тіберій, Калігула і Клавдій. Римська імперія після Октавіана Августа: [наук.-попул. вид.] / В. Дмитренко. - Львів: Кальварія, 2011. - 200 с.
Після Октавія Августа римською імперією правило троє яскравих, геть не схожих між собою імператорів: геніальний, але жорстокий полководець Тіберій; яскравий, але неврівноважений оратор Калігула; розважливий, але дуже ефективний правитель Клавдій.

Дмитренко В. Октавіан Август. Народження Римської імперії: [наук.-попул. вид.] / В. Дмитренко. - Львів: Кальварія, 2011. - 272 с.
Октавіан Август воладарював майже шістьдесят років і став першим римським імператором, зумів об'єднати в своїх руках військову, громадську та релігійну владу. Октавіан Август вивів Римську державу з руїни й сваволі громадських воєн і привів до стабільності й процвітання.

Карнацевич В. Битва під Конотопом / В. Карнацевич; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: ІНТЕР ПРОЕКТ, 2012.-120с.
Битва під Конотопом, в якій українська армія під проводом гетьмана Івана Виговського разом з кримськими татарами перемогла цвіт московського війська, довгий час була однією з найтаємніших сторінок історії України. Часи змінилися, та запитань з приводу того, що саме відбулося влітку 1659 року і які були наслідки тієї битви, причини того, чому українцям не судилося розвинути успіх, і досі хвилюють істориків і тих, хто не байдужий до минулого рідної батьківщини...

Крижановська О. О. Таємні організації: масонський рух в Україні: [наук.-попул. вид.] / О. О. Крижановська. - К.: Наш час, 2012. - 200 с. - (Невідома Україна)
Автор висвітлює сутність, форми та основні результати масонського руху в Україні від заснування у середині XVIII ст. перших його лож до сьогодення.

Леп'явко С. Козацькі вйни К. Косицького та С. Наливайка / С. Леп'явко; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: Світоч, 2012. - 128 с.
Козацькі війни К. Косицького та С. Наливайка (1591-1596рр) залишили яскравий слід в історії козацтва. Вони завершили перше сторіччя його розвитку й розпочали нове, ХVII ст., яке цілком правомірно можна назвати козацьким сторіччям історії України. Вони поклали початок історії боротьби козацтва за свої права, і тому саме від них ведуть відлік усіх козацьких повстань і війн проти Польщі, які завершилися бурхливими подіями часів Хмельниччини.

Мицик Ю. А.(отець) Іван Виговський / Ю. А. Мицик; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - К.: Світоч, 2012. - 127 с.
І. Виговський – один з керівників Національно-визвольної війни 1648-1658 рр., найближчий помічник Богдана Хмельницького у розбудові Української держави, переможець у битві при Конотопі, гетьман, борець за незалежність України.

Мицик Ю. Тиміш та Юрій Хмельницькі: [наук.-попул. вид.] / Ю. Мицик; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: Прадес, 2012. - 120 с.
Про життя синів Б. Хмельницького – Тимоша (1632-1653) та Юрія (1641-1885), вони зіграли свою неабияку роль в історії України. Так, старший син гетьмана, Тиміш, брав участь у Зборівській битві, у походах на Молдову, де і загинув, а молодший, Юрій, був гетьманом Війська Запорозького, але зрікся булави, на деякий час постригся в ченці під ім'ям Гедеона, чинив невдалі спроби об'єднати Україну.

Сорока Ю. В. Безгетьмання та останній гетьман України: [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. П. С. Риженко. - Х.: ПЕТ, 2012. - 120 с.
В Україні розпочався період Безгетьманщини. Останню спробу переломити хід подій і відродити гетьманат зробив Кирило Розумовський.

Сорока Ю. В. Походи Богдана Хмельницького : [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - К.: Техніка, 2012. - 120 с.
Походи Б. Хмельницького 1648 р., та особливо його перемоги під Жовтими водами та Корсунем, створили умови для формування самостійної Української держави – Гетьманщини.

Сорока Ю. В. Чорна рада: [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. П. С. Риженко. - К.: ІНТЕР ПРОЕКТ, 2012. - 120 с.
XVII сторіччя. Україна фактично розпалася на дві частини – Правобережну і Лівобережну. Остаточний розкол країни закріпила Чорна рада, яка відбулася у червні 1663 року в Ніжині і знаменувала початок занепаду Гетьманщини, держави, створеної Богданом Хмельницьким.

Гончарук Т. Г. Дем'ян Многогрішний / Т. Г. Гончарук; худож.-оформл. О. М. Артеменко. - К.: Прадес, 2012. - 120 с.
З усіх козацьких гетьманів Лівобережжя другої половини ХVII-XVIII ст. Дем'ян Многогрішний лишається майже незнаним. Історія його життя вражає. В книзі йдеться про послідовні спроби гетьмана відстояти українську автономію.

Левітас Ф.Л. Друга світова війна: український вимір [Текст]/ .-К.: Наш час,2011.-272с.
Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню українську, російську, англо-американську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939—1945 років. Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському суспільстві: справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над нацизмом, українці-герої, проблеми національного примирення, війна як історичний феномен. Видання розраховане на викладачів і студентів ВНЗ, учителів і старшокласників, а також на всіх, хто цікавиться новітньою історією України.тьмани України-Русі.

Чухліб Т.В. Гетьмани України-Русі. – Донецьк: TOB «ВКФ «БАО», 2012. – 304 с.
"Історія нашої держави надзвичайно багата на події та героїв. У цьому виданні змальовано тридцять три історичних портрети найбільш відомих володарів гетьманської булави давньої України-Русі. Читач познайомиться зі сповненими пригод і випробувань біографіями козацьких ватажків, дізнається багато цікавих фактів з особистого життя гетьманів, довідається про їхню роль на військовій і політичній арені. Автор книги — відомий вітчизняний історик — спирається у своїй праці на оригінальні архівні документи, враховуючи останні досягнення вітчизняної та зарубіжної історичної науки. Адресовано широкому читацькому загалу. Передмова. Від лицарів степу до правителів країни.

Пономарів О. Культура слова: мовностилістичні поради / О. Пономарів. - 4-те вид., доповн. - К.: Либідь, 2011. - 272 с.
Даються поради щодо вибору лексичних, вимовних, наголосових, морфологічних та синтаксичних варіантів для найкращого висловлення думки в різних стилях сучасної української літературної мови. Видання доповнене новітніми спостереженнями автора та його численних дописувачів.

Цимбалюк Ю. В. Англо-латинсько-українсько-російський словник афоризмів / Ю. В. Цимбалюк. - К.: Грамота, 2012. - 408 с.
Словник містить 2619 найпоширеніших англійських прислів'їв і приказок, які подаються в алфавітному порядку з латинськими і латинськомовними відповідниками, що виникли в епоху Відродження XIV–XVII ст., уперше перекладеними українською мовою, а також з українськими та російськими відповідниками.

Войтович В. М. Українська міфологія / В. М. Войтович ; [гол. ред. С. Головко, ред. Ю. Медюк]. - 3-тє вид. - К.: Либідь, 2012. - 604 с.: іл. - Бібліогр.: с. 642-663.
Книга є спробою осмислення надзвичайно багатого та яскравого світу української дохристиянської міфології, своєрідний погляд на духовну культуру предків. Текст супроводжується авторськими ілюстраціями, відомостями про визначних етнографів минулого та грунтовною бібліографією.

Вознюк В. А. Ольга Кобилянська / В. А. Вознюк ; худож.-оформл. О. М. Артеменко. - К. : Укрвидавполіграфія, 2012. - 152 с.
О. Кобилянська - відома українська письменниця. Її творча спадщина велика і різноманітна: поезії в прозі, новели, оповідання, повісті, романи.

Жулинський М. Г. Українська література: творці і твори: учням, абітурієнтам, студентам, учителям / М. Г. Жулинський; [гол. ред. А. Мнишенко; ред. О. Вербило]. - К.: Либідь, 2011. - 1152 с. : іл.
Книга відомого критика, літературознавця, громадського діяча, професора, академіка НАН України - підручний літературознавчий матеріал із текстами авторів націрнальної літератури ХIХ-ХХ ст.

Коляда І. А. Михайло Коцюбинський: [наук.-попул. вид.] / І. А. Коляда; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 120 с.
Михайло Коцюбинський (1864-1913) був і залишаеться одним з найоригінальніших українських прозаїків. Блискучий новеліст, він серед перших в українській літературі усвідомив потребу її реформаторства в напрямі модерної європейської прози.

Панасенко Т. М. Іван Котляревський / Т. М. Панасенко; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - Х.: Сиция, 2012. - 88 с.
Ім'я автора "Енеїди", "Наталки Полтавки", основоположника і першого класика нової української літератури є назавжди вписаним в історію української і світової культури.

Панасенко Т. М. Олександр Довженко / Т. М. Панасенко; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 120 с.
О. Довженко – художник і письменник, вимогливий і невтомний режисер, кінострічка якого "Земля" увійшла до десятка найкращих фільмів усіх часів і народів.

Поліщук Я. О. І ката, і героя він любив...: Михайло Коцюбинський: літ. портрет / Я. О. Поліщук. - К.: Академія, 2010. - 304 с. - (Життя і слово)
Герой цієї праці є ключовою постаттю модерної української культури. Всебічно осмислюючи життя і творчість М. Коцюбинського, автор відстежує еволюцію концепту краси в його естетичній свідомості, критично аналізує різні сприйняття його творчого доробку.

Ушкалов Л. В. Григорій Квітка-Основ'яненко / Л. В. Ушкалов; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: Техніка, 2012. - 120 с.
Г. Квітка-Основ'яненко – перший український прозаїк, талановитий драматург, творчість якого мала значний вплив на розвиток української ліітератури.

Ушкалов Л. В. Панас Мирний / Л. В. Ушкалов; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - Х.: ПЕТ, 2012. - 120 с.
П. Мирний у своїх творах виявив себе тонким майстром психологічної прози.

Єшкілєв В. Л. Усі кути Трикутника: апокриф мандрів Григорія Сковороди / В. Л. Єшкілєв. - К.: Академія, 2012. - 248 с. - (Автографи часу)
В. Єшкілєв пропонує не життєпис, а художній роман, в основі якого - пригода. І цього разу він не зраджує собі в намаганні роздивитися малодосліджені сторінки української історії.

Іванцова М. Вітражі: роман / М. Іванцова. - К. : Нора-Друк, 2010. - 205 с. - (День Європи)
Дія роману відбувається в сучасному Києві. Поліна, перекладачка з французької, має замовлення на переклад роману Франсуази Саган, але власні проблеми видаються їй набагато важливішими та болючішими, ніж «надумані проблеми ситих французьких дівчат». Робота не йде.Все змінюється, коли раптом ламається комп'ютер. Дізнавшись паролі, програміст Богдан читає листування Поліни з «далеким другом», з якого довідується, що вона рано залишилася сиротою і була вихована бабусею Ніколь, яка дивним чином після війни потрапила з Франції до Радянського Союзу. Також він дізнається, що Стефка — колишня подруга Поліни — написала книжку, привласнивши чужу історію. Богдан добуває цю книжку і влаштовує зустріч двох подруг. Згодом Поліна дізнається справжню історію бабусі Ніколь...Новий роман Міли Іванцової ні на хвилину не залишає читача байдужим. Рукопис роману відзначено дипломом «Вибір видавців» конкурсу «Коронація слова».

Ігнатова Н. Миттєвості буття: молодіжно.-романтична. іст. / Н. Ігнатова. – Донецьк: ЦСО, 2012. - 352 с. - (Просто романтики)
Героїв книги «Миттєвості буття» можна любити, їх можна наслідувати, ними можна захоплюватися чи критикувати їхні дії, слова, вчинки, погляди, але залишатися байдужими – неможливо. Адже недаремно друзі захоплено, а недруги здивовано вигукують при зустрічі з ними: «От диваки!» Книга висвітлює проблеми сучасної молоді, а в ній читачі зустрінуться з уже знайомими героями повісті «Диваки».

Воронина Л. У пошуках Оґопоґо: (нотатки навколосвітньої мандрівниці) / Л. Воронина. - К.: Нора-Друк, 2010. - 176 с.: іл. - (Мандри)
«У пошуках Оґопоґо» – книжка відомої дитячої письменниці, яка вперше виступає як цілком «дорослий» автор, належить до одного з надактуальних літературних явищ — «тревеллога». У нашому випадку стрижнем тексту стають пошуки української ідентичності через споглядання розмаїття довколишнього світу. Індіанці крі, казковий архітектор Гундертвассер, сучасні мешканці прадавнього Криту, спокійні ґрунтовні естонці, наполегливі у відстоюванні національної гідності поляки... їхні голоси то потужним хором, то соло виспівують примхливу мелодію людства. Дослухайся до неї, читачу, — всі живуть, працюють, замість перейматися комплексами національної меншовартості. Не зле було б і українцям повчитися в деяких народів мистецтва просто жити — своїм, неповторним життям.

Горак Р. Кров на чорній ріллі: есе-біографія Василя Стефаника / Р. Горак. - К.: Академія, 2010. - 608 с.
Його називали Володарем дум селянських, Мужицьким Бетховеном. Таким постає Василь Стефаник в есе-біографії Романа Горака "Кров на чорній ріллі".

Костенко Л. В. Мадонна Перехресть / Л. В. Костенко. - К.: Либідь, 2012. - 112 с.: іл.
Нову книгу Ліни Костенко «Мадонна перехресть» Микола Ільницький назвав «гуманітарною аурою нації». Кожен поет має свої тематичні домінанти, які є наскрізними у його творчості. І вся його творчість немовби обертається навколо них. Пам'ять, творчість, любов, природа – це чотири тематичні епіцентри творчості Ліни Костенко. До нової іі книжки увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років. Ця книга дуже особиста: вона присвячена коханій доньці – Оксані. З великою довірою до свого читача автор відкриває родинний альбом – ніби запрошує на вогник дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття.

Костенко Л. В. Річка Геракліта / Л. В. Костенко; упоряд. та передм. О. Пахльовська; післям. Д. Дроздовський; худож. С. Якутович. - К.: Либідь, 2011. - 336 с.: іл.
"Річка Геракліта" – це міні-вибране вже друкованих та нових поезій Л. Костенко. У долученому до книжки аудіозапису автор озвучує свою поезію про безмежжя в людині й людину в безмежжі.

Мушкетик Ю. М. На брата брат: роман / Ю. М. Мушкетик; худож.-іл. А. В. Хмель. - Х.: Фоліо, 2012. - 317 с.
У романі "На брата брат" відтворено події, що розгорталися в Україні за часів гетьмана Виговського, коли після смерті Богдана Хмельницького боротьба за державну незалежність вилилася у братовбивчу війну. Через долі героїв роману братів Журавок, автор зображує страшну трагедію цієї війни: люди, однієї крові стають ворогами – брат іде на брата – і голови свої кладуть, не здобувши ні слави, ні волі, ні правди.

Мушкетик Ю. М. Яса: роман (в 2-х книгах) / Ю. М. Мушкетик; худож.-іл. С. В. Кривенченко. - Х.: Фоліо, 2012.
В центрі сюжету роману "Яса" – образ народного героя Івана Сірка, який упродовж багатьох років був кошовим отаманом Запорізької Січі, виступав за зміцнення дружби українського і російського народів. Його ім’я уславлено у переказах і легендах, за мотивами яких І.Рєпін створив відому картину "Запорожці пишуть листа турецькому султану". Події у романі розгортаються не тільки на Запоріжжі, але і по всій Україні, в Москві і на Дону, в Криму і Туреччині. Автор відтворив драматичні сутички кошового з гетьманами І.Самойловичем і П.Дорошенком, тісні взаємини з рядовими козаками і посполитими, змалював боріння і пристрасті наших предків у другій половині XVII століття.

Пеунов В. Шукай добро у серці своєму / В. Пеунов. - Донецьк: ЦСО, 2012. - 448 с.
Ця книга про живучість людського роду, про радість буття, про велику, палку та жертовну любов, про безцінність людського життя.

Процюк С. В. Маски опадають повільно: роман про Володимира Винниченка / С. В. Процюк. - К.: Академія, 2011. - 304 с. - (Автографи часу)
У романі описаний внутрішній світ і складний шлях В. Винниченка – екстравагантного і сенсаційного митця до видатного мислителя, який гідно представив українську літературу у світі.

Процюк С. Троянда ритуального болю: роман про Василя Стефаника / С. Процюк. - К.: Академія, 2010. - 184 с. - (Автографи часу)
Цей психобіографічний роман є історією загадкового внутрішнього світу і харизми Василя Стефаника. Його манила й переслідувала троянда – символ життя і смерті. Роман – психоаналітичні версії історії загублених кохань, письменницьких страждань, палітра символів, дослідження творчого мовчання як втечі від перевтоми.

Роздобудько І. Мандрівки без сенсу і моралі / І. Роздобудько. - К.: Нора-Друк, 2011. - 192 с. - (Мандри)
Ірен Роздобудько в своїй новій книзі переконує нас, що «світ малий», та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності. Саме це є найпривабливішим у мандрах – перестрибувати часову прірву і потрапляти в невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння...

Роздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю: роман / І. Роздобудько. - К.: Нора-Друк, 2011. - 240 с. - (День Європи)
Ім’я нового видання Ірен Роздобудько довге, заплутане, про те легко закарбовується в пам’яті: "Я знаю, що ти знаєш, що я знаю". Перша назва книжки була менш "загадкова” – "Заробітчани”. У ній на понад двохстах сторінках вмістилися долі 11, які зазнає сама Ірен, головних героїв. Це різні історії українських емігрантів, яких об’єднує пошук ліпшого життя в Німеччині. Вони – мешканці німецького котеджу, де за ними спостерігає власниця помешкання фрау Шульце. Ця жінка знає про своїх пожильців більше, аніж вони самі про себе. Вона «вузлик, на якому дивним чином зав’язалися долі» емігрантів.Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони усміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом комусь з них випадає удача. Часом прозріння і повернення. Часом нова любов. А іноді й смерть.

Борхес Х. Л. Вибрані поезії / Х. Л. Борхес; пер. з ісп. С. Борщевський. - Львів : Кальварія, 2010. - 160 с.
Хорхе Луїс Борхес (1899-1986) — прозаїк, поет і публіцист, легенда сучасного літературного світу, Національна гордість Ар гентини та символ літератури XX століття. Володар багатьох премій, нагород і титулів: Коммендаторе Італійської Республіки, Командор французького ордена Почесного легіону «За заслуги в літературі і мистецтві», Кавалер ордена Британської імперії «За видатні заслуги» та іспанського ордена «Хрест Альфонсо Мудрого», доктор Сорбонни, Оксфордського й Колумбійського університетів, лауреат премії Сервантеса тощо. Його поетична творчість поділяється на два періоди, між якими відстань у тридцять років. Перший період дарує нам авангардистську поезію одного із засновників модерністського напрямку ультраїзму. Другий поетичний період Борхеса — це в основному поезія елегійного характеру, у якій, як і в решті його творів, переважають теми лабіринту, дзеркала і світу, який Борхес трактував як нескінченну книгу.

Гете Й. В. Фауст : трагедія / Й. В. Гете; пер. з нім. М. Лукаша; передм. і прим. Б. Шалагінова; худож.-іл. Є. Вдовиченко. - К.: КЕТС, 2012. - 400 с.
Фауст - трагедія, написана Йоганном Вольфгангом фон Ґете, складається із двох частин: нім. Faust: der Trag die erster Teil (Фауст, трагедія: Частина перша) і нім. Faust: der Trag die zweiter Teil (Фауст, трагедія: Частина друга). Драма писалась не для театру. Є найвідомішим твором Ґете і вважається однією із найвидатніших праць в німецькій літературі.

Омар Хайям Рубаят / Омар Хайям; поетич. інтерпретація Г. В. Латника; худож. Є. Ільницький. - К.: Перун, 2010. -368 с.: іл. - (Поетична поличка Перуна)
Рубаят Омара Хайяма, знаний майже тисячоліття, вперше в Україні подається у найповнішому перекладі - 1270 рубаї. Видання розраховане на широкий загал читачів і на ознайомлення учнівської та студентської молоді з творчістю геріального східного поета-філософа Омара Хайяма.

Конвіцький Т. Хроніка любовних подій: роман / Т. Конвіцький; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2012. - 224 с.
«Хроніка любовних подій» — знаменитий роман, за яким Анджей Вайда зняв не менш знаменитий фільм. Дія цього сповненого романтичної ностальгії твору відбувається в довоєнному Вільні, а історія першого кохання переплітається з Історією, коли в повітрі вже відчувається запах пороху й звуки гарматних пострілів, стогони землі, яку невдовзі терзатиме війна. Юний випускник гімназії Вітек готується стати славетним лікарем, щоб люди забули про його незаслужено звинуваченого в розтраті чужих грошей батька-самогубця. Та напередодні випускних іспитів усі плани перекреслює перше всепоглинаюче кохання…Тадеуша Конвіцького (1926) називають польським національним скарбом, совістю свого покоління й кривим дзеркалом, що його відбиває...

Монтень М. Проби: вибране / М. Монтень; пер. з фр. та прим. А. О. Перепаді; післям. В. Л. Скуратівського; худож.-оформ. Б. П. Бублик. - К.: Шанс, 2012. - 444 с.
Свій славетний твір «Проби» французький мораліст Мішель Монтень (1533-1592) оприлюднив у сорок сім років. У цій книзі він насамперед вирішив відповісти на запитання, яке стало його гаслом: «Чи знаю хто я?». Героєм «Проб» можна вважати саму людську думку, вільну від догматизму і схоластики, незалежну від сильних світу цього, безстрашну, критичну. Завдяки розкутій манері викладу у творі представлено різні літературні жанри: і філософську розвідку, і критичне есе, і повістярське побутописання, і навіть вірші у прозі.

Святий Августин. Сповідь / Святий Августин; пер. В. С. Бойка; передм. і прим. П. О. Ніколова; худож.-іл. І. І. Яхін; худож.-оформл. Б. П. Бублик. - К.: Шанс, 2012. - 348 с.
У своєму автобіографічному творі Святий Августин – християнський богослов, філософ й церковний діяч, видатний представник західної патристики – запрошує читача до спільної мандрівки лабіринтом роздумів і глибоко інтимних одкровень, щоб здійснити в цій мандрівці своє унікальне і особисте відкриття Божих істин. Головні теми твору – навернення, повернення блудного сина в отчий дім, віднайдення після довгих і драматичних пошуків єдиної й незмінної істини; повернення колись упалої душі до Бога, боротьба в людському серці між покликанням до гармонії з Богом і потрійним гріховним пожаданням: «похіттю плоті», «похіттю очей» і «гордістю житейською».
Категорія: Віртуальні виставки | Додав: Admin (11.12.2012)
Переглядів: 1305 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси