Неділя, 24.09.2023, 23:58
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Нові надходження літератури

Наша бібліотека поповнила свої фонди новою літературою за програмою «Українська книга». Серед нових надходжень перевидання світової класики: «Мобі Дік» Г. Мелвілла, «Сповідь» Ж.-Ж. Русо, «Севільський цирульник» П.О. Бомарше, «Трістрам Шенді» Л. Стерна, «Державець» Н. Мак’явеллі, «Північна одіссея» Д.Лондона та інші. Розділ української літератури обновився книгами «Ольвія» В.Чемериса,»Мир хатам, війна палацам» Ю.Смолича, «Шхуна «Колумб» М. Трублаїні, “На другому березі» Б.-І. Антонича, «Чумацький шлях» В. Малика, «Вир» Г. Тютюнника. 

1. Історія України в особах: Козаччина / Кер. авт. кол. В.М.Горобець. —К.: Україна, 2013. —304 с: іл.

Книга містить нариси про найвидатніших державних, громадських, церковних та культурних діячів України середини ХУІІ-ХУШ ст. У них через життєписи окремих людей відтворено героїчну боротьбу українського народу за своє соціальне й національне визволення, побудову незалежної Української держави, показано становлення української духовної культури в контексті європейських культур Нариси розташовано в хронологічному порядку.

2. Єрмановська, Ганна Едуардівна. Загадки історії : Стародавній світ / Г. Е. Єрмановська ; пер. з рос. О. О. Якименко. – К. : Освіта, 2013. – 380 с.

Схоже, людство досягло такого рівня розвитку, коли може дати відповідь на будь-яке питання, що хвилювало давніх людей. Те, що раніше не піддавалося ніякому поясненню і вважалося дивом, сьогодні зрозуміло навіть школяреві. Але все ж залишилися в історії питання без відповідей. То чи був Усесвітній потоп, чи існувала Атлантида, чи була Троянська війна насправді, чи все це лише міфи? Питання, питання, питання…

Автор книжки намагається розібратися із цими загадками, прослідкувати за ходом досліджень, що проводилися, проаналізувати письмові свідчення, що дійшли до наших днів.

А може, це й добре, що в історії залишаються загадки? Адже завжди знайдеться той, хто захоче їх розгадати…

3. 1000 фактів про Україну / В.М.Скляренко. – Харків: Бібліотекар, 2013. – 315с.

Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт - ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються в нашому виданні. Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам'ятки - Кам'яну Могилу і Херсонес Таврійський, що увійшли до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО; про природні багатства України - мінеральні води та цілющі грязі, заповідний ковиловий степ і карпатські ліси, поклади вугілля та нафти, про визначні наукові відкриття і технічні досягнення і, насамперед, про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи.

4. Литовченки Т. і О. Пустоцвіт/ Тимур і Олена Литовченки. - К.: Гетьман, 2013. - 379 с.

Влітку 1744 року імператриця Єлизавета Петрівна милостиво розглянула й затвердила петицію про поновлення гетьманства на українських теренах. Булава дісталася хлопцеві з незаможної родини, який зробив фантастичну кар’єру — Кирилу Розумовському, рідному братові морганатичного чоловіка імператриці. Життя закружляло у скаженому калейдоскопі... А що ж одержала Україна?! Невиправдані очікування, бездарне керівництво, бездіяльність у вирішальні години... Фінал був закономірним: остаточна втрата державності.

5. Велика війна 1914–1918 рр. і Україна. У 2-х кн. – Кн. 1: Історичні нариси / Упорядн. О. Реєнт; Ред. кол.: В. А. Смолій (голова), Г. В. Боряк, В. С. Великочий, В. Ф. Верстюк, О. І. Гуржій, О. В. Добржансъкий, І. А. Коляда, М. В. Кугутяк, С. В. Кульчицький, О. Є. Лисенко (заст. відп. ред.), В. М. Литвин, О. С. Онищенко, Р. Я. Пиріг, О. П. Реєнт (відп. ред.), О. С. Рубльов, В. Ф. Солдатенко, Ю. І. Терещенко, О. А. Удод, В. В. Шевченко (відп. секр.). НАН України. Інститут історії України. – К.: ТОВ «Видавництво “КЛІО”», 2014. – 784 с.

У книзі викладено результати новітніх досліджень ключових питань Першої світової війни 1914–1918 рр., яка відкрила нову епоху в історії людської цивілізації. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе відчути глибину збройних конфліктів, трагічність долі народів, утягнутих у них, незворотні зрушення в психології людей. Масштабність соціальних потрясінь простежується у зруйнуванні звичного способу життя, деструктивних процесах у господарстві, погіршенні матеріального становища населення, голоді та поневіряннях мільйонів людей. Водночас картину доповнюють факти кардинальних змін у свідомості народу, активізації доброчинності, національних рухів, що в українському вимірі каталізували процес формування модерної нації, яка з об’єкта міжнародної політики перетворилася на її безпосередній суб’єкт.

Пропонований том складається з нарисів про Першу світову війну в історіографічному вимірі, «українську карту» в міжнародних відносинах, політичні сили українства в 1914–1918 рр. та актуалізацію «українського питання», бойові дії на українських теренах, соціально-економічні, духовні та повсякденні проблеми тогочасного суспільства.

Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.

6. Українські письменники [Текст] : біографії, огляди творчості, літ. напрямки і течії, літературознав. слов. : довідник / ред. М. І. Преварська. – К. : Велес,...

В Довіднику зібрано біографії, огляди творчості, перелік основних творів, їх короткий зміст, аналіз та додаткову літературу про українських класиків, а також про сучасних письменників. 
Окремі статті присв‘ячено українському шістдесятництву та сучасним літературним угрупуванням. Для полегшення орієнтації у літературних процесах та творчості окремих письменників і поетів у довіднику вміщено додатки «Літературні напрями і течії», «Шкільний словник літературознавчих термінів».

Ця книжка є цінним джерелом знань для учнів та абітурієнтів про рідне Красне Письменство.

7. Симоненко, Рем Георгійович. Тарас Шевченко та його доба [Текст] : докум.-хрестомат. висвітлення життя й діяльності видат. сина України та найближчих у часі спадкоємців і продовжувачів його справи І.Я. Франка, Лесі Українки, М.П. Драгоманова : у 3 т. / Р. Г. Симоненко, В. А. Берестенко. - Х. : Фоліо, 2013.

У тритомнику «Тарас Шевченко та його доба» висвітлюється життя й діяльність видатного сина України, великого Кобзаря. В ньому зібрані ретельно перевірені документи, що збереглися, автентичні спогади сучасників — друзів і соратників Шевченка, які близько знали поета, а також наукові дослідження, що базуються на об'єктивному відборі фактів, ґрунтовному й неупередженому їх викладенні.

І том розповідає про становлення й розвиток шевченкознавства, про дослідження творчої спадщини великого митця — поета, художника, революціонера, а також про його злиденні роки дитинства і юності, аж до визволення з кріпацтва і вступу до Петербурзької академії художеств.

8. Макарик І. Перетворення Шекспіра: Лесь Курбас, український модернізм і радянська культурна політика 1920-х років; авториз. переклад з англ. М. Климчука. — Київ: Ніка-Центр, 2010

Не часто два генії зустрічаються на перехресті історій, культур, континентів… 

Але зустріч, про яку йтиметься далі, на сторінках модерного дослідження справді дивовижна й унікальна. 20-і роки ХХ сторіччя в українській культурі — час виламування з усього «провінційного»: мови, канону, способу мислення. Це також і час полеміки з традицією. Маємо нові естетично-художні шукання, оптимістичні сподівання, що нарешті настав час, який змінить усе: хід історії у світі, політичну ситуацію в Україні. ХХ століття українського Відродження розпочалося з поетичного вибуху Павла Тичини, а завершилося розстріляним Відродженням, символічним пострілом Миколи Хвильового, «фарбованою дудкою», з якої вже не пролунають згуки модерності.

9. Кульчий, Олена. Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів [Текст] : довідникове видання / О. Кульчий, Т. Малярчук, Ю. Бентя ; [наук. ред. В. М. Жежера ; худ. оф. О. Я. Остапова] ; Держ. архів. служба України, Центр. держ. архів-музей літ-ри і мистецтва України. - Київ : Кліо, 2013. - 352 с. : фото ;

З метою популяризації творчої спадщини Кобзаря а також літературно-мистецьких надбань лауреатів Національної Шевченкової премії від ії заснування до сьогодення, шанувальникам мистецтва пропонується огляд збірника «Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів», який став своєрідним виданням сформованої архівної спадщини світочів української літератури і мистецтва. 

10. Василь Стус: Поет і Громадянин. Книга спогадів та роздумів. – Упорядник Василь Овсієнко. – К.: ТОВ «Видавництво „Кліо”», 2013. – 684 с., іл.

Духовний подвиг Василя Стуса не пропав марно. Доказ тому - зростання інтересу до його творчості й особи. До цієї книжки увійшли спогади та роздуми друзів, знайомих і родичів, які вважали своїм обов'язком зберегти правдивий його образ для майбутніх поколінь. Хтось написав чи розповів по свіжому сліду, і ці свідчення найцінніші, інші - з відстані часу, і це виважені оцінки.

Поет і Громадянин - це не дві різні його іпостасі. Це цілісна Особистість не лише національного, а вселюдського масштабу. У цьому переконуєшся, читаючи свідчення й оцінки людей різних національностей і різного світогляду.

Книжка адресована насамперед молодому поколінню українців, яке потребує, щоб попереду йшов хтось бездоганний і відважний. Людина морального абсолюту, яка знає, що "обов'язки сина народу, відповідального за цей народ, - єдині обов'язки".

11. Атлас «Шляхами Великого Кобзаря»/. Н.О. Крижова.- К.: Картографія, 2013.-88 с.:іл..

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря», присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка. Атлас є ілюстрованим науково-популярним картографічним виданням, що на 88 сторінках містить біографію Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета і художника, творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури.

Атлас складається з 6 розділів, кожен з яких в хронологічному порядку висвітлює певний період життя Кобзаря. Хронологія подій в атласі подається за старим стилем.

Докладно, із залученням нових даних, висвітлено дитячі та юнацькі роки поета, перші роки його перебування в Петербурзі, подорожі Україною, перебування в Орській фортеці й Оренбурзі, участь в Аральській описовій експедиції, службу в Новопетровському укріпленні, третю подорож Україною, останні роки життя. Тексти розкривають людські й творчі контакти митця з прогресивними діячами культури, їхній вплив на творчість поета й художника. Подано відомості про багатьох осіб з оточення Т. Г. Шевченка; широко представлені репродукції його малярських творів

12. Лермонтов, Михайло. "Душа мов має крилами..." : перлини українських перекладів поезії Михайла Лермонтова.– К. : Либідь, 2013.– 350 с. : іл.

У ювілейному білінгвальному виданні якнайширше представлено поезії та поеми класика російської літератури в блискучих українських перекладах І.Франка, М.Старицького, М.Зерова, М.Рильського, Л.Первомайського, В.Сосюри та ін. Деякі переклади ніколи не друкувалися після першої публікації.

В оглядовій статті розкривається тема «Лермонтов і Україна».

Книжку ілюстровано малюнками М.Лермонтова, оригінальними сучасними мистецькими сюжетами, створеними за образами творів поета.

Вишукане подарункове видання. Для широкого читацького загалу.

13. Мельниченко В.Ю. Микола Гоголь у Москві: авторська енциклопедія-хроноскоп. - К. : Либідь, 2013. - 544 с.: іл.

Масштабна авторська енциклопедія-хроноскоп «Микола Гоголь у Москві» розповідає про українського генія в живому московському контексті його часів. Автор висвітлює дружні стосунки Гоголя з великими московськими українцями - Михайлом Щепкіним, Михайлом Максимовичем, Осипом Бодянським. Створено панораму гоголівських пам’ятних адрес і місць у Москві. Значну частину їх подано в ілюстраціях. Унікальність видання полягає в тому, що енциклопедичні терміни вперше з’ясовано під оглядом не лише Гоголівського, а й Шевченкового перебування в Москві.

14. Книга про батька. українські поети ХІХ-ХХ ст.: антологія /Упоряд.та передм. В.Л. Чуйка. – К.: Криниця, 2013.- 352 с.: іл.

"Антологія української поезії "Книга про Батька" видається в Україні вперше. Це видання унікальне в історії української і світової літератури. Відродження та утвердження споконвічних духовних та моральних цінностей українського народу, навчання і виховання молодого покоління в дусі глибокої шаноби до батька, до своєї родини, а відтак і високих почуттів патріотизму і гуманізму – саме такий зміст і мету має ця книга.

До неї ввійшли поезії, присвячені батьку та батьківству, українських авторів ХІХ-ХХІ століть. Серед поетів – класики, широко знані і визнані майстри слова, а поруч з ними – представники молодої генерації української поезії, а також представлені поети української діаспори. Загалом до видання включено понад 320 імен. Наприкінці вміщено біографічні довідки про авторів.

15. Скуратівський В.Т. Мамина молитва : Повісті. Новели. Есеї.– К. : Гетьман, 2013.– 503 с.

Книга «Мамина молитва» виявила нову грань творчості В. Скуратівського. Це перша збірка художньої прози В. Т. Скуратівського, в якій автор відтворив нелегке життя селян у довоєнні та перші повоєнні роки, і, дуже цікаво, що прототипами його героїв стали реальні люди, які пройшли через пекло «збільшовиченої ери».

16. Курков А.Я. Бікфордів світ: роман/ пенр. З рос. В.С. Бойка.- Харків: Фоліо, 2013.- 378 с.

«Бікфордів світ» - це дуже серйозна та дуже сумна казка, сюжет якої складно переказати. Головні її теми - пам'ять і страх. Пам'ять про дитинство, розчарування у реальному світі, побоювання будь-яких змін, відсутність бажань, комплекс провини і безсилля перед життям. Роман жорсткий, абсурдний, проте цілком логічний. Ми всі прив'язані до бікфордового шнура в цьому вибуховому світі й тягнемо його за собою все життя

17. Цаплиенко А. Ю. Экватор. Черный цвет & Белый цвіт.- К.: ООО «Юрид. Фирма «Кордон», 2013.- 538 с.

Герой романа «Экватор. Черный цвет & Белый цвет» — человек с обычным именем Андрей и забавной фамилией Шут — занимается делом вовсе не шуточным: он торгует оружием. Свои сделки он совершает на уровне правительств разных стран, и похоже, что деньги для него вторичны — ему нравится сам процесс: разработка самых сложных схем, реализация совершенно невероятных планов. Андрей не считает себя убийцей — просто у него такая работа. Он давным-давно мог бы уйти на покой и жить безбедно в любой точке земного шара, во всяком случае, в кармане у него лежат паспорта нескольких стран, а на банковских счетах находится изрядная сумма. Однако Шут не хочет выходить из дела: жизнь на грани фола его вполне устраивает. И вдруг его «карьерная лестница» начинает шататься, а любовь к чернокожей красавице по имени Мики только усложняет и без того запутанную ситуацию. Андрей понимает, что началась чужая игра и все идет к тому, что его собираются «уволить»...

18. Шевченко С. В. «Соловецький реквієм». – К.: ВПК «Експрес-Поліграф», 2013

«Солове́цький ре́квієм» — збірка історичних нарисів і статей українського письменника Сергія Шевченка. Літературно-художнє видання випущено в Києві за програмою «Українська книга» 2013 року. В основі творів — розсекречені архівні документи спецслужб України і Російської Федерації, матеріали з музейних фондів та приватних зібрань. Популярно написані архівні розвідки, ілюстровані оригінальними світлинами місць, де функціонували установи ГУЛАГу, актуалізують та істотно доповнюють творчий доробок письменника в цій темі за останні 15 років. «Соловецький реквієм» – це данина пам’яті патріотам, які у 20–30-х роках минулого століття чинили спротив панівному режимові – більшовицькій диктатурі

19. Маланюк Э. Єдиним сном, єдиним болем… [Текст] / Пер. О. Архангельський. — Кiровоград : Iмекс-ЛТД, 2013. — 336 с.

Сучасне видання є оригінальним проектом, мета якого - донести до якомога більшої читацької аудиторії ідеї і мистецький дух творів видатного культурного і політичного діяча другої хвилі української еміграції Євгена Маланюка. У книзі поряд з поезіями Є. Маланюка представлені літературні переклади його творів російською мовою Олександра Архангельського. Органічним доповненням збірки е графічні доробки художника Андрія Надеждіна за мотивами поезій Є. Маланюка.
Вірші згруповані не за хронологією їх написання чи друку; простежується певний тематичний порядок у їх розташуванні.

20. Дробот В. Л. Лирика: избранные стихи / Василь Дробот, состав. Т. В. Майданович. - К. : Криниця, 2013.

Главные темы книги Василя Дробота "Лирика" - философские вопросы поэтического творчества. Мастерство в поэзии В.Л.Дробота всегда на службе чувства, настроения, мысли. Максимальная ясность, точность и выразительность жизнеутверждающих устремлений души и оттенков мыслей, которая присуща поэзии Василя Дробота, является извечной целью истинного искусства слова. Книга адресована широкому кругу читателей.

21. Бернгард Т. Холоднеча: роман; Старі майстри: комедія: пер.з нім..- Харків, Фоліо, 2013.- 474 с.

Поліція вилучала його книжки, міністри оголошували його душевнохворим, критики пророкували його творам швидке забуття... Томас Бернгард (1931 — 1989) — enfant terrible австрійського суспільства другої половини XX століття, «голос правди», «мізантроп», «альпійський Беккет». Він дозволяв собі говорити все, що думав, і так, як вважав за потрібне. «Холоднеча» (1963), перший роман, відразу приніс письменникові визнання. Це багатопланова розповідь про людські страждання, про достоїнство особистості, про тяжке існування людини у просторі, де панує холод самотності та відчуженості. Прозова комедія «Старі майстри» (1985) «розважає» читача дошкульною критикою держави, її інституцій, а також доскіпливим перечитуванням канону, на якому побудовано західну культурно-освітню традицію. Мова Бернгарда близька до музикальних структур, а твори читаються на одному подиху, ще нікого не залишивши байдужим.

22. Сарамаго Ж. Сліпота: роман / Жозе Сарамаго; пер. з португ. В. Й. Шовкуна; худож.-оформлювач О. М. Іванова. - Харків: Фоліо, 2013. - 442 с. - (Б-ка нобелів. лауреатів).

"Сліпота" - це історія про те, як в одному безіменному мегаполісі люди раптом всі осліпли, крім однієї жінки, і до чого це призвело. Це алегорія про людське життя - безжально-іронічна, приголомшлива-страшна і до сліз прониклива. І все ж вона вселяє впевненість, що людина спроможна все подолати, і після прочитання цієї книги, за визнанням численних читачів, хочеться дивитися на світ широко відкритими очима і просто - жити. Тому що нічого важливішого за це й бути не може.

23. Лузіна Л. Постріл в Опері. – Х. : Фоліо, 2013. – 441 с

Понад 90 років тому жовтнева революція прийшла у світ із Києва - із Столиці Відьом! І киянин Михайло Булгаков знав, чому того року так яскраво горіли на небі Марс та Венера - боги-прародителі амазонок. Адже "червона" революція стала революцією жіночою.

24. Улицька, Л. Даніель Штайн, перекладач [Текст] : роман / Л. Улицька. – Х. : Фоліо, 2013

Роман Л. Улицької «Даніель Штайн, перекладач» побачив світ у 2006 році й одразу став бестселером. У центрі твору — дивовижна історія життя єврея Даніеля Штайна, який, працюючи у гестапо, рятував людей, зміг вижити і згодом став католицьким священиком. Це людина, яка намагалася зрозуміти всіх і жити з усіма у мирі й злагоді, допомагати всім і нікого не засуджувати, до останнього залишаючись милосердною. Роман — не лише розповідь про митарства єврейського народу. В єдиному соціальному організмі тут співіснують євреї і німці, латиші й поляки, американці й росіяни. Картина світу, що виткана автором з поодиноких людських доль, розкриває загальні закономірності буття.

25. Пруст М. Альбертіна зникає. Упошуках ктраченого часу: роман/пер. з фр. А.Перепаді.- К.: Золоті ворота, 2013

У романі "Альбертина зникає", опублікованому в 1925 році, М.Пруст спробував проаналізувати механізм любовного почуття. Щойно колишня кохана Марселя, яку він уже розлюбив і спільне життя з якою почало його обтяжувати, йде від нього, як кохання і ревнощі з новою силою спалахують у його серці.

26. Варгас Льоса М. Сон кельта / пер. з ісп. В. Шовкуна.- Х.: Фоліо, 2013 

Маріо Варґас Льоса (нар. 1936) — всесвітньо відомий перуано-іспанський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний та громадський діяч, лауреат Нобелівської премiї 2010 р. за «зображення прихованих механізмів влади і найяскравіші картини людської боротьби, бунту і поразки». Таке формулювання перш за все відноситься до роману Льоси «Сон кельта» (2010). В основу сюжету покладено реальну історію легендарного борця за незалежність Ірландії Роджера Кейсмента. Колишній британський консул, якому надали широкої популярності звіти про лиходійства, що чиняться колонізаторами в Конго і Амазонії, був страчений за заклики до заколоту проти панування Британської імперії. Останні свої дні Кейсмент провів у камері у повній ізоляції, зраджений друзями та соратниками, обуреними його змовою з німцями і гомосексуальними зв’язками, про які стало відомо з його щоденника — чи то справжнього, чи то сфальсифікованого. 2010 року у видавництві «Фоліо» вийшов роман Льоси «Витівки кепського дівчиська». Роман «Сон кельта» українською друкується вперше.

27. Штельмах, М. P. S. Григорія Сковороди... [Текст] / М. Штельмах. – Х. : Гімназія, 2013. – 315 с.

Ніхто не знає, як генії переживають кожну наступну хвилину своєї геніальності. Що вони при цьому відчувають. Як борються. Як тікають від своєї самотньої вдачі. У сучасному світі Григорія Сковороду знають здебільшого як геніального дивака-філософа, який ще у XVIII столітті спромігся віднайти формулу щастя. Але не всім відомо, що сам Григорій Сковорода щасливим не був. Тікаючи від світу, він намагався сховатися у власній філософії і не збожеволіти від усвідомлення своєї місії. А ще він покинув кохану. Зрікся церковних канонів. Залишив дім. Спростував гроші, славу й багатство. І після смерті народився знову. У XXI столітті. У тілі невдахи-поета, якого звали Сергій...

28. Ґарі Р. Коріння небес: роман / пер. з франц. Л. Кононовича. – Х. : Фоліо, 2012. – 603 с.

Роман «Коріння небес» французького письменника Ромена Ґарі (1914-1980) вважається одним з перших «екологічних» романів у світовій літературі. Його дія розгортається в самому серці «чорного континенту» — місті Форт-Лямі, у Французькій Екваторіальній Африці. Головний герой — ідеаліст Морель, якого навколишні вважають диваком. Для білої людини слони довгий час були лише слоновою кісткою, а для чорної — тільки м'ясом, великою кількістю м’яса. Морель же захоплений ідеєю порятунку популяції африканських слонів. Він вірить у те, що й слони, і люди — незалежно від кольору шкіри — гідні поваги.

29. Уельбек М. Карта і територія: роман; пер. з франц. Л. Кононовича. — Х. : Фоліо, 2012. — 347 с.

Мішель Уельбек — один із найбільш непередбачуваних авторів сучасної французької прози. Його тексти інтригують, приваблюють і відштовхують водночас; вони завжди «на вістрі». «Карта і територія» (2010) — роман Уельбека, за який письменник уперше вдостоївся Гонкурівської премії — найпрестижнішої з літературних премій Франції. Чи випадало вам будь-коли читати книжку, на сторінках якої автор... убиває себе? Перед вами саме такий випадок. Здавалося б, у сучасній Європі ліберальні цінності запанували настільки всеохопно, що ніхто й ніщо вже не поставить їх під сумнів. Однак це вдалося Уельбекові. Митець і суспільство, покликання і гроші, самотність як свідомий вибір, самогубство як боягузтво - про все це говорить письменник у своему романі. Говорить сміливо і чесно.

30. Хьог П. Смілла та її відчуття снігу: роман; пер. з дан. В Верховеня. - Х. Фоліо, 2013

Петер Хьоґ (нар. 1957 p.) — відомий сучасний данський письменник, чиї твори перекладено понад 30 мовами. Його книжки виходять мільйонними накладами. У видавництві «Фоліо» 2012 року побачив світ роман П. Хьоґа «Тиша». «Смілла та її відчуття снігу» (1992) — найвідоміший твір письменника, який одразу після публікації став бестселером. За його сюжетом було створено художній фільм. Початок 90-х, Копенгаген. 37-річна Смілла — напівдатчанка, напівескімоска, яка читає заради розваги Евклідові «Начала», знає 70 тлумачень слова «сніг» і завжди перемагає у рукопашному бою з професіоналами-чоловіками, — розпочинає власне розслідування дивної загибелі сусідського хлопчика-ескімоса, що зірвався з даху будинку. У Смілли особливе відчуття снігу, вона вміє читати сліди. Однак головне для неї — не тільки розслідування вбивства, а й спроба вийти з власної глибокої кризи, розібратися зі своїм минулим, знайти нарешті власне «я».

31. Манкелль Г. Італійські черевики: роман/ пер. зі швед. Г.А Мамчур.- Х.: Фоліо, 2013

Зима на початку XXI століття. Старший чоловік піднімається з ополонки й зауважує на кризі жінку з ходунцями. Хто вона? Як вона сюди потрапила? Так починається історія про Фредріка та Гаррієт. Колись давно вони були безтямно закохані. А тепер Фредрік живе на Невеликому острові на краю архіпелагу в оточенні тиші, пса, кота й мурашника у вітальні. Страшна таємниця, фатальна помилка перетворила його на відлюдкуватого самітника. Важко хвора Гаррієт вимагає, щоб Фредрік виконав дану їй колись обіцянку. Вони вирушають у спільну, подекуди приголомшливу подорож, у якій їм судилося зустріти чимало загадкових людей, які ховаються під поверхнею спокійної шведської реальності. У романі «Італійські черевики» Геннінґа Манкелля смерть і біль тісно переплітаються з радістю й любов’ю до життя.

32. Естерхазі П. Небесна гармонія: роман/ пер. з угор. Ю.Бушко;.- Х.: Фоліо, 2013

Книга Петера Естерхазі "Небесна гармонія" для багатьох читачів стала справжнім сюрпризом. Ця книга - насамперед про батька. Але якщо в першій її частині, де "батько" виступає як збірний образ, панує надісторична погляд, "небесний" регістр, то в другій - земна конкретика. Взяті разом, обидві частини роману - містерія сім'ї, яка пізнала протягом століть рай і пекло, високі устремління і нещастя, що обрушилися на одну з найзнаменитіших угорських прізвищ. Книга в цілому - плід художньої фантазії, що містить і справжні події з історії Європи та сімейної історії Естерхазі останніх чотирьохсот років, грандіозний літературний опус, що спонукає до роздумів про долі роману як жанру. З часу його публікації (2000) роман був переведений на вісімнадцять мов і неодноразово давав привід авторитетним літературним критикам згадувати ім'я автора як можливого претендента на Нобелівську премію з літератури.

33. Чичибабин Б.А. Собрание стихотворений / Сост. Л.С. Карась-Чичибабина.-Харьков: Фолио, 2009. - 890 с.

Это издание представляет собой наиболее полное собрание стихотворений выдающегося поэта ХХ века Бориса Алексеевича Чичибабина.

Категорія: Віртуальні виставки | Додав: Admin (20.06.2014)
Переглядів: 1476 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси