Вівторок, 07.07.2020, 11:29
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Надходження за державною програмою "Українська книга"
В центральну районну бібліотеку поступило біля 100 екземплярів книг за державною програмою "Українська книга"

Йогансен М. Вибрані твори / Майк Йогансен; вступ. ст. упоряд. В. Агеєвої. — К.: Книга, 2011. — 272 с. — (Українська авангардна проза).
Майк Йогансен, якого критики називали «найграйливішим» письменником з-поміж українських модерністів, послідовним формалістом, ювеліром словосполучень і копачем словесних надр, сьогодні належить до визнаних класиків XX століття. Поет, прозаїк, сценарист, лінгвіст, Йогансен був причетним до багатьох найцікавіших літературних подій двадцятих років. Він писав прологи до «Літературного ярмарку», редагував популярний «Універсальний журнал», проголошував синтез науки, техніки й мистецтва як фундатор конструктивістської «Техно-мистецької групи «А». У цьому томі пропонуємо читачеві два найпопулярніші романи письменника — «Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших» і «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію».

Матіос М. Вибране / Марія Матіос; передм. І. Набитович. - Львів: Піраміда, 2010. - 424 с.
«Знахаркою троякої ружі» вважає Марію Матіос автор передмови до її книги «Вибране», професор Люблінського Університету ім. Марїї Кюрі-Склодовської І.Набитович. Її називають то «Стефаником у спідниці», українським Маркесом чи Фолкнером, то «чортиком із табакерки» . Але сама письменниця різко відкидає будь-які порівняння і стверджує, що їй до вподоби єдине визначення її стилю: «вона пише, як Марія Матіос».

Жоден інший із сучасних українських письменників не має такого сталого реноме літописця загальнолюдських цінностей і адвоката цінностей окремої людини на тлі історії, як має його Марія Матіос. І жодна українська книжка усіх років незалежності не мала такого непідробного резонансу в суспільстві, як її роман «Солодка Даруся». Жодна інша книжка не мала таких контроверсійних оцінок, як її «Нація». Кожен наступний твір письменниці викликає жваві обговорення і незмінну цікавість читачів.

До книги «Вибране» ввійшли найбільш відомі твори Марії Матіос: «Солодка Даруся», «Нація», «Майже ніколи не навпаки», «Москалиця» та інші.

Первомайський Л. C.  Дикий мед / Леонід Первомайський; упоряд., авт.  вступ., ст. В. Панченко. — К.: Либідь, 2011. — 608 с.
До збірки творів видатного українського письменника — поета, прозаїка, драматурга, перекладача — Леоніда Первомайського (1908 — 1973) увійшли прозові твори воєнної тематики : роман «Дикий мед» (1963), повість «Чорний брід» (1968) і кілька оповідань. Усі ці твори є яскравими зразками психологічної прози.

Видатні постаті в історії України ХХ ст. [Текст] : короткі біографічні нариси / В. І. Гусєв [та ін.]. - К. : Вища школа.-2011.- 391c.
Вміщено короткі біографічні відомості про видатних громадських, політичних і культурних діячів, визначних учених, висвітлено роль і місце кожної особи в історичному розвитку України минулого століття. Для всіх, хто цікавиться історією нашої держави.

20 письменників сучасної України [Текст] / упоряд. О. В. Красовицький. - Харків : Фоліо.-2011.- 379c.
Збірка презентує творчість представників сучасного українського письменства, чиї імена вже давно відомі широкій читацькій аудиторії. Це й Оксана Забужко з її інтелектуальною прозою, і Сергій Жадан з його урбаністичною тематикою, і Ірен Роздобудьмо з її глибоким проникненням у психологію жіночої душі, і Юрій Винничук, котрий тонко відчуває український національний колорит, і Лада Лузіна, яка з захопленням займається творенням новітніх міських міфів та багато інших.

Луняк Є. Минувшина України в романтичних історіях [Текст] / Є. Луняк. - К. : Книга.-2011.- 708c.
Книга, яка виноситься на суд читача, не претендує на повну історичну відповідність. Та й чи існує вона, абсолютна історична правда? Історія складна, як життя, і кожен розуміє життя по-своєму. Головну увагу автора цього дослідження привернули взаємини між чоловіком і жінкою протягом століть: різні долі, несхожі люди, щасливі злети й гіркі падіння.

Жежера В. М. Микола Яковченко [Текст] / В. Жежера. - К. : Музична Україна.-2011.- 227c.
Микола Федорович Яковченко народився в містечку Прилуки Полтавської губернії на зламі XIX і XX століть. Він - особистість неповторна, самобутня, його справжнє кохання - театр. Був коміком, але разом з тим залишався надзвичайно серйозною людиною. Зіграв понад двісті п'ятдесят ролей у театрі, кожна з яких неповторна. Пропоноване видання про життя і діяльність «українського Чапліна» акумулювало в собі ту позитивну «яковченківську» енергію, яку за земного життя так щедро дарував людям видатний актор. Книга представляє найповніший список його театральних ролей, широко подані документи, світлини, рукописи, афіші та ін., присвячені особі й творчості сміхотворця.

Каденюк Л. К. Миссия - Космос [Текст] / Л. Каденюк. - [Изд. 2-е, доп.]. - К. : Довіра.-2011.- 382c.
Книга «Місія – Космос» - емоційно насичена розповідь першого космонавта України, Героя України, генерал-майора авіації, космонавта, льотчика-випробувача 1-го класу Леоніда Каденюка про його політ у космос у 1997 році у складі екіпажу космічного корабля «Колумбія». Видання містить надзвичайно цікаві описи етапів польоту, портрети його учасників і роздуми автора про Всесвіт, місце в ньому планети Земля і відповідальність людини за її майбутнє. Для широкого кола читачів.

Швачко Т. О. Євгенія Мірошниченко [Текст] / Т. О. Швачко ; ред. О. А. Голинська. - К. : Музична Україна.-2012.- 312c.
Книжка присвячена життю і творчості видатної української співачки, народної артистки України та СРСР, лауреата Національної премії України Імені Тараса Шевченка та Державної премії СРСР, Героя України Євгенії Семенівни Мірошниченко. За 40 років плідної творчої діяльності в Національній опері України вона створила неперевершені вокально-сценічні образи, які увійшли до скарбниці українського і світового оперного виконавського мистецтва.

Биков, В. Круглянський міст: повість / Василь Биков; пер. з біл. В. В. Стрілка; передм. С. Законников. - К.: Книга, 2011. - 320 с.
У книзі представлені твори білоруського письменника Василя Бикова, які охоплюють практично весь період його творчості: «Круглянський міст», «Пастка», Покохай мене, солдатику», «Вовча яма», «Афганець».

Руденко М. Син сонця — Фаетон: наук.-фантаст. роман / Микола Руденко; худ. оформ. Ю. Петік. - К.: Ярославів Вал, 2009. - 240 с.
На мільйони світлових років у всі кінці Всесвіту немає нічого дивовижнішого за невеликі осередки матерії, яка внаслідок ще не осягнених людським розумом умов отримала можливість створити розумний світ. Розум, пізнаючи матерію, сприяє її нескінченним перетворенням і, пізнавши її закони, стає в ній провідною силою. Як же ми маємо ставитися до такого вражаючого явища в житті Всесвіту, як діяльний розум людини? Яку велику відповідальність за долю матеріального світу зобов'язані відчувати!

Ці та інші важливі питання людського буття розглядає автор на сторінках науково-фантастичного роману, в основі якого — доля загиблої планети Сонячної системи, що містилася між орбітами Марса та Юпітера.

Українка Л. Руфін і Прісцілла: драма у п'яти діях / Леся Українка; упоряд., післямова, прим. В. Панченка; ілюстр. С. Якутовича. — К.:  Либідь,  2011. — 200 с.: іл.
Поневолення залишається поневоленням — хоч би якими шляхетними гаслами воно прикривалося. Ця думка, проголошувана у драмі на тлі давньоримських декорацій, прямо стосується пророчо передбаченої поетесою тоталітарної перспективи XX століття.

Гельєго, Р. Біле на чорному: роман / Рубен Гальєго. – К.: Джерела    М, 2011. – 160 с.  (За порогом).
Роман відомого автора, який нині живе на історичній батьківщині, в Іспанії, перекладався не з іспанської, а з російської мови. Так склалося, що його автор виховувався в російському дитбудинку часів застою. Але попри весь жах описаного там життя сиріт-калік, твір дивовижно життєствердний. Юнак, який може працювати на клавіатурі лише одним пальцем, доводить своїм читачам, що навіть і в цей час всезагального збайдужіння є люди, не закриті для доброти, співчуття. Він навчає нас любити світ і людей, повертає до вічних цінностей. У доступній широкому колу читачів формі автор розмірковує про добро і милосердя, про красу світу, про сенс людського буття

Антологія зарубіжної поезії XX сторіччя / уклад., вступ. ст. Д. Наливайко. — X.: Ранок, 2011. — 400 с.
Антологія знайомить читачів із визначними поетичними творами зазначеного періоду. До книги включені шедеври поетичної творчості Поля Валері, Поля Елюара, Гійома Аполлінера, Райнера Марія Рільке, Пауля Целана, Готфріда Бенна, Томаса Стернза Еліота, Роберта Фроста, Федеріко Гарсіа Лорки, Олександра Блока, Миколи Гумильова, Юліана Тувіма, Вітезслава Незвала та ін., вивчення яких передбачено нині чинними шкільними та вузівськими програмами з зарубіжної літератури.

Книга складається з розділів, що висвітлюють розвиток французької, англійської, німецької, австрійської, американської, іспанської, італійської, російської, латиноамериканської, чеської, польської поезії. Видання містить ґрунтовну аналітичну статтю, що розкриває особливості розвитку світової лірики XX сторіччя.

Хома І. Я. Січові Стрільці: створення, військово-політична та збройна боротьба Січових Стрільців у 1917-1919 рр. / Іван Хома. — К.: Наш час, 2011. — 104 с.: іл. — (Плацдарм).
Книгу присвячено військовому формуванню Січових Стрільців, яке було створене і діяло у складі українських армій за Центральної Ради, Гетьманату та Директорії в 1917 — 1919 рр. На основі багатого історіографічного і джерельного матеріалу висвітлено створення, організацію командної вертикалі, структуру та всі реорганізаційні процеси. Приділено увагу військово-політичним подіям, які безпосередньо та опосередковано відбувалися за участі стрілецтва і були з ним пов'язані. Розглянуто участь стрільців у боротьбі проти збройної агресії більшовицької Росії, а також протистоянні з російською білогвардійською армією генерала А. Денікіна.

Липа К. А. Військо Богдана Хмельницького / Катерина Липа, Олекса Руденко. — К.: Наш час, 2011. — 63 с.: іл. – (Українська міліарна історія).
Як виглядало військо Богдана Хмельницького? Чим були озброєні вояки, як одягнені, що їли і де відпочивали? Чим гралися козацькі діти і які плаття носили дружини козаків? Книга дає наочні відповіді на всі ці питання. За фотографіями доробку учасників військово-історичного руху та музейних експонатів читач має змогу уявити життя наших предків.

Дзюба І. М. Є поети для епох / Іван Дзюба. — К.: Либідь, 2011. — 208 с.: іл.
У цій книжці зійшлися дві унікальні творчі особистості, чиї імена уже давно промовляють самі за себе. Натхненний есей Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко суголосний бесіді з поетесою, в якій вона вперше так щиро й вичерпно розповідає про своє життя у Слові.

Грюнвальдська битва - битва народів: середньовічна історія України, Білорусі, Литви / Альфредас Бумблаускас, Ігор Марзалюк, Борис Черкас. – К.: Балтія-Друк, 2010. – 272 с.: іл.
«Грюнвальдська битва - битва народів» - це перша спроба істориків трьох країн - України, Литви і Білорусі - написати спільну історію окремого періоду розвитку європейської цивілізації, описати події, що відбувалися шість століть тому і позначилися на долі нашої спільної на ті часи держави. Вільна невимушена оповідь, що висвітлює авторську позицію кожного з дослідників, не обмежена ані редакторськими купюрами, ані науковою цензурою, дає змогу читачеві самому провести аналіз та дійти певних висновків стосовно подій кінця XIV - початку XV століття та їх наслідків. Сподіваємося, що це видання стане прикладом плідної співпраці й спонукатиме науковців різних країн до співробітництва в дослідженнях історичної спадщини людства.

Гомбріх, Е-Г. Коротка історія світу для юних читачів: «Отак воно буває зі спогадами. Вони проливають світло на давні часи» / Ернст-Ганс Гомбріх; пер. С. Матіяш. - Львів: Кальварія, 2011. - 320 с. іл.
Ернст-Ганс Ґомбріх зумів зробити те, що сьогодні видається неймовірним: на 300 сторінках подати історію людства точно й переконливо. Це — успіх, якого ніхто досі не зміг повторити, а про те, щоб перевершити, годі й казати. З цілковитою довірою до юних читачів і до тих, що залишилися юними, він так доступно і яскраво описує історичні процеси й перехід від однієї доби до іншої, так характеризує особистості й конфлікти, що його опис дозволяє читачеві одним поглядом охопити складні взаємозв'язки між подіями. Книжка побачила світ у перекладах на 21 мову і стала відомою в усьому світі.

Даний переклад зроблено за оновленим виданням 2004 року з передмовою Леоні Ґомбріх — онуки автора.

Антонова, Є. І. На весілля з рушниками: традиції і сучасність / Євгенія Антонова; передм. В. Козловська. — Донецьк: Донбас, 2011. — 144 с.:іл.
У цій книзі автор розповідає про традиції і звичаї українського народу в минулому та сьогоденні. Описує весілля як найурочистіше свято в житті людини та події пов'язані з ним. Висвітлює роль рушника не тільки як неодмінного атрибуту весільного обряду, а й як життєвого символу України.

Верхратський, С.  А. Історія медицини / С. А. Верхратський. — К.: Здоров'я,  2011. — 352 с.
У книзі провідного історика медицини професора С.А. Верхратського висвітлені етапи розвитку медичної науки від стародавніх часів до кінця XX ст. Велику увагу приділено внеску українських учених-медиків. Окремі розділи присвячені медичній допомозі на Запорізькій Січі, на західноукраїнських землях.

Описані принципи цехової медицини, діяльність перших міських та повітових лікарів, перших лікарень в Україні, роль Києво-Могилянської академії у підготовці українських учених тощо.

Для лікарів різних спеціальностей, студентів вищих медичних навчальних закладів, аспірантів, а також для тих, хто цікавиться історією медицини.

Сас П., Кіркене Г. Хотинська битва 1621 – битва за Центральну Європу . -  К.: Балтія- Друк, 2011.- 216с.
Науково-популярне видання присвячене Хотинській війні 1621 року між Османською імперією та Річчю Посполитою - гігантському за тогочасними мірками воєнному конфлікту, у якому взяли участь сотні тисяч вояків. 

• Проведено порівняльний аналіз воєнного потенціалу воюючих сторін, досліджено поле Хотинської битви і перебіг боїв під Хотином. 
• Виконано реконструкцію поля битви з використанням сучасних ІТ-технологій. 
• Багатий ілюстративний матеріал унаочнює живу авторську розповідь. 
• До кожного розділу книжки подано фотоальбом з сучасними фотографіями пам’яток архітектури з України, Туреччини, Білорусії, Литви та Польщі, які мали відношення до описаних подій чи були пов’язані з історичними постатями: 
- замки і фортеці; 
- палаци і монастирі; 
- костели, мечеті і церкви; 
- ратуші, пам'ятники, усипальні. 

Вперше в Україні публікуються: 
- сторінки воєнних щоденників учасників Хотинської битви; 
- рідкісні мініатюри та гравюри з видань ранньомодерної доби; 
- експонати з фондів музейних зібрань Туреччини, Польщі, Литви - гармати і рушниці, шаблі й ятагани, карти і знамена тощо.

Ці та інші цікаві книги  можна взяти почитати на абонементі в нашій бібліотеці.
Категорія: Віртуальні виставки | Додав: Admin (09.11.2012)
Переглядів: 1095 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси