Неділя, 24.09.2023, 22:26
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Книжкова виставка до 200-річчя Тараса Шевченка
Постає твій образ, наче промінь
Книжкова виставка до 200-річчя Тараса Шевченка

Шановні користувачі! 
Дана виставка, яка представлена Вашій увазі - далеко не повний перелік книг, що містяться в нашій бібліотеці. Змістовніше ознайомитися з бібліотечною "Шевченкіаною", поповнити свої знання Ви можете завітавши до бібліотеки. 

Ковтун Ю. Тарасові музи. –К.: Україна, 2003. – 207 с.
У науково-популярній книзі розповідається про жіноцтво, яке оточувало Тараса Шевченка, його сердечні почуття, його музи, що надихали великого поета, художника на створення геніальних поезій і невмирущих полотен, про музу всього його життя, якою була для нього Україна.

Касіян, Василь Ілліч. Пророк : літ.-мистец. книга / [іл. В. І. Касіяна ; літ.-мистец. есе Я. П. Гояна ; ред., підготов. іл. О. Б. Гоян]. - К. : Веселка, 2006. - 430 с. : іл. - (Серія «Бібліотека Шевченківського комітету»).
Сяйливе слово пророк дало назву новій книжці, унікальній в українському книговиданні, національному мистецтві й шевченкознавстві. Уперше в Україні відкривається скарбниця народу - Шевченкіана видатного художника, академіка, першого із митців лауреата Шевченківської премії Василя Касіяна. Щедро ілюстрований літопис життя і геніальної творчості Тараса Шевченка. Книгою про Тараса Шевченка віддано шану Василеві Касіяну в 110-ту річницю його народження.

Цвілюк С.А. Історична мудрість Великого Кобзаря. Історизм і соціально-політичний вимір епічних творів Тараса Шевченка. –Одеса: Маяк. 2008. – 312 с
У творчому доробку виділяються епічні твори, у яких з надзвичайною силою поетичного осмислення і зображення подано сторінки героїчної й глибоко драматичної минувшини українського народу, його боротьби за національну свободу. Поеми й вірші історичної, історико-революційної та соціально-політичної проблематики це вершинне досягнення геніального поета. Світ козаччини, героїка боротьби проти ворогів України превалює в усій його творчій спадщині.

Єфремов С.О. Шевченкознавчі студії. – К.: Україна, 2008. – 365 с.
До видання ввійшли вперше зібрані разом його шевченкознавчі твори (від 1899 р. до арешту в1929-му) – як фундаментальні наукові праці, так і оригінальні розвідки, полемічні статті, рецензії на тогочасні публікації, що стосуються життя і творчості Кобзаря.

Франко, І. Я. Шевченкознавчі студії / І. Я. Франко ; упоряд. М. Гнатюк. - Л. : Світ, 2005. - 472 с.
У книзі вперше в Україні зібрано шевченкознавчі студії Івана Франка, які друкувалися від 80-х років ХІХ ст. до перших дисятиліть ХХ ст. в українських, польських, німецьких та ін. виданнях

Антонович Д.В. Шевченко – маляр. –К.: Україна, 2004. – 272 с.
В книзі детально аналізується малярська творчість Тараса Шевченка, стрижнем якої була велика, безмежна, сильніша за все любов художника до України.

Вічний як народ. Не вмирає душа наша, не вмирає воля…: Сторінки до біографії Т.Г.Шевченка. –К.: Либідь, 1998. – 272 с.
В книзі висвітлено сторінки життя та творчості Кобзаря, хрестоматійно відомі теми доповнюють і поглиблюють раніше не опубліковані документи, спогади сучасників Т.Г.Шевченка, а також репродукції з його картин, офортів, автографи тощо.

«Я дуже щиро Вас люблю…»: Шевченко у розповідях сучасників /Упоряд., передм. О.В.Ковалевського. –Х.: Прапор, 2004. – 352 с.
Основою збірника стала повість В.М.Репніної (1808-1891) про Т.Г.Шевченка, з яким вона познайомилася в своєму родовому маєтку 1843 року в Яготині на Полтавщині. Доповнює збірник цілий масив спогадів сучасників Шевченка про нього, серед яких відомі імена - П.Куліш, М.Костомаров, І.Тургенев, М.Лєсков та ін..

Зайцев, Павло Іванович. Життя Тараса Шевченка / [вид. підгот., іл. упоряд. та прокоментував Ю. Іванченко ; передм. В. Шевчука]. - К. : Мистецтво, 1994. - 352 с. : іл.
Це - перевидання книги, що побачила світ 1955 р. накладом НТШ та Бібліотеки Українознавства в ІІарижі - Нью-Йорку - Мюнхені. П. І. Зайцев (1886-1965) - один з найвидатніших шевченкознавців сучасності, підносить значення Шевченка як національного пророка, під впливом ідей якого розвивалася і досі ведеться боротьба за цілковиту незалежність України. Видання доповнене значною кількістю кольорових та чорно-білих ілюстрацій, архівних матеріалів, фото, репродукцій художніх творів як самого Шевченка, так і його сучасників.

Національний музей Тараса Шевченка : [альбом] / упоряд.: Т. Андрущенко, С. Гальченко. - К. : Мистецтво, 2002. - 224 с. : іл. - Текстівки англ., рос., нім., рос., фр.
Альбом представляє значну частину мистецької колекції творів Тараса Шевченка, рукописи його поезій, прижиттєві видання, меморіальні речі, що зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка. Це неоціненна спадщина генія, постать і творчість якого сфокусувала в собі буття українського народу на всі часи. Репродукції художніх творів супроводжуються науковими коментарями.

Чанін С.В. Великий рід великої людини. Науково-популярний нарис. – К.: ТОВ «Елібре», 2008. – 160 с.
Автор використав документальні та мемуарні джерела, відстежив поворотні моменти в долі українського класика, маловивчені лінії двоюрідних родичів поета. У 2-й частині представлено історичне дослідження про рідного брата Г.І.Шевченка – Омеляна, переведеному в херсонський маєток В.В.Енгельгардта близько 1820 року. Показані долі людей, які належать до роду Омеляна Івановича Шевченка.

Тарахан-Береза, З. П. "Заворожи мені, волхве...". Тарас Шевченко і Михайло Щепкін / З. П. Тарахан-Береза. - К. : Мистецтво, 2012. - 352 с.
Видання присвячене 200-літньому ювілею з дня народження Т. Г. Шевченка і 225-річчю М. С. Щепкіна, збагачує шевченкознавство цікавим аспект

Спогади про Тараса Шевченка : збірник / уклад. і прим. В. С. Бородіна, М. М. Павлюка, О. В. Бороня ; авт. передм. В. Л. Смілянська. - К. : Дніпро, 2010. - 608 с.
До збірника спогадів про Тараса Шевченка ввійшли мемуари його сучасників. Матеріали збірника, в яких розповідається про окремі епізоди життя геніального сина українського народу, створюють цілісну картину життєвого і творчого шляху основоположника нової української літератури.

Іван Огієнко (Митрополит Іларіон) "Тарас Шевченко" / Упоряд., авт. передмови і коментарів М. С. Тимошик. — К.: Наша культура і наука, 2003. — 432 с., іл.
"Тарас Шевченко” — одна з небагатьох книг Івана Огієнка, яку він писав усе своє життя, але так і не довів свій творчий задум до кінця. Створені в еміграції, сотні рукописних сторінок повернулися на Батьківщину лише тепер — більш ніж через чотири десятиліття після написання і через тридцять літ після смерті автора. Це видання стане своєрідним відкриттям для сучасного шевченкознавства. Зважаючи на новизну, емоційність і доступність викладу, авторські знахідки й відкриття, нинішній український читач мимоволі сприйме цю унікальну книгу не лише розумом, а й душею і серцем. Вона, без перебільшення, писалася кров’ю серця і призначалася Україні.
Для старшокласників і студентів, учителів і викладачів. Усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.

Тарас Шевченко: Життя і творчість у документах, фотографіях, ілюстраціях: Альбом/ Авт.-упор.: В.Х.Косян, Г.П.Паламарчук.- К.: Рад. шк., 1991.- 335с
Матеріали альбому відображають життєвий і творчий шлях великого українського поета, революціонера-демократа, мислителя, художника, розкривають його зв’язки з прогресивними діячами свого часу. В альбомі вмі­щено уривки з творів, листів, щоденника поета, висловлювання про нього видатних письменників, дослідників, громадських діячів.
Для вчителів-словесників загальноосвітніх шкіл, студентів-філологів, усіх шанувальників творчості Т. Шевченка.

Драч, І. Гора [Текст] : документальна драма-коллаж / І. Драч. - К. : Український письменник, 1997. - 118 с.
Документальна драма – колаж у двох частинах, відтворена за листами, спогадами та віршами, доносами та розпорядженнями, які стосувалися Т.Г.Шевченка.
В новому творі Івана Драча висвітлюється на документальному матеріалі один із аспектів життєпису Тараса Шевченка за останнього року його життя – зокрема сердечно – любовна драма, яка відлунилась на Чернечій горі і в його посмертній славі. Видання ілюстроване фотографіями та малюнками.

Гоян, Я. П. Провісники [Текст] : есе / Ярема Гоян. - К.: Веселка, 2011- 526 с.: іл.
Книга «Провісники» продовжує цикл випущених у «Веселці» літературно- мистецьких видань Яреми Гояна: «Воскреснемо!» (2000), «Присвята» (2001), «Воскресни, мамо!» (2006), «Пророк» (2006), «Світло з неба» (2008), «Титани нації» (2010). Усі названі книги - це праця двох Шевченківських лауреатів, виквіт одного роду: видання ілюстровані творами славного митця, академіка Василя Касіяна, рідного брата мами Яреми Гояна - Олени Касіян

Мельниченко В. Тарас Шевченко в Москві. - К.: Либідь, 2009. - 740 с.: іл. – (Бібліотека Шевченківського комітету).
У книзі розкрито малодосліджену сторінку Шевченкової біографії – його перебування в Москві у 1844, 1845, 1858 і 1859 роках. Автор змальовує життя тодішньої Москви в усіх його побутових і культурних подробицях, подає потрети "освічених москвичів” – знайомих Шевченка та життєписи його друзів Осипа Бодянського й Михайла Щепкіна.
Видання щедро ілюстроване Шевченковими графічними і живописними творами, архівними фотографіями, багато з яких публікуються вперше.

Шевченкова криниця: Збірник афоризмів із творів Тараса Шевченка. /Вступ. Слово Л.І.Андрієвського. Упоряд. В.Дорошенко, Т.В.Майданович. –К.: Криниця, 2003. – 288 с.
Це збірник найвідоміших, особливо яскравих і змістовних висловів (афоризмів) і ширших уривків із поетичних творів Тараса Шевченка та його прозової спадщини. Ця книга має теоретичне і практичне значення для всіх шанувальників української літератури, які зможуть більш ефективно використати творчі надбання Т.Г.Шевченка в навчання та повсякденній діяльності.

Шевченко, Т. Г. "Я так її, я так люблю..." : вибрані вірші та поеми / Т. Г. Шевченко ; упоряд. М. Павлюка ; вступ. стаття М. Жулинський ; прим. М. Пвлюка. - К. : Либідь, 2004. - 704 с : ілюстр.
У книзі містяться вибрані вірші та поеми Тараса Шевченка, написані в різні періоди його життя. Твори подаються в оригіналі та в перекладі російською мовою. Книга ілюстрована художніми творами автора, які дають уявлення про нього як про художника

Шевченко, Т. Г. Повне зібрання творів [Текст]: У 12 т. / Т. Г. Шевченко; Редкол.: М. Г. Жулинський (голова) та ін. — К.: Наук. думка, 2001 -
Т. 1: Поезія 1837-1847 / Перед. слово І. М. Дзюби, М. Г. Жулинського. — 784 с: портр.
Т. 2: Поезія 1847-1861. — 784 с.: портр.
Т. 3: Драматичні твори. Повісті. — 2003. — 592 с: портр.
Т. 4: Повісті. — 2003. — 600 с: портр.
Т. 5: Щоденник. Автобіографія. Статті. Археологічні нотатки. «Букварь южнорусский». Записи народної творчості. — 496 с: портр.
Т. 6: Листи. Дарчі та власницькі написи. Документи, складені Т. Шевченком або за його участю. — 2003. — 632 с: портр.
Т.7. : Мистецька спадщина. Живопис і графіка. – 2005. – 504с с.: портр.

Шевченко Т.Г.Три літа:поезії: для середнього та старшого шкільного віку/ уклад., передм. та прим. В.Є. Шубравського; худ. Оформл. В.І. Юрчишина.- К.: Веселка, 1987.
Вірші та поеми в яких звучать мотиви народної боротьби за волю. Твори супроводжуються репродукціями графіки, малярства та автографів Т.Г.Шевченка

Шевченко Т.Г. Усі твори в одному томі.-К.:Ірпінь: Перун, 2007.-824 ст.
Вперше в історії української літератури в одному томі вміщено всю літературну спадщину великого українського поета.

Шевченко, Т. Г. Вибрана поезія. Живопис. Графіка / Т. Г. Шевченко ; голов. ред. М. Жулинський, уклад. С. Гальченко, авт. передм. І. Дзюба. - К. : Мистецтво, 2007. - 608 с. : ілюстр.
Поетична і малярська спадщина Тараса Шевченка давно стала набутком світової культури. Його вірші і поеми друкувалися в перекладах багатьма мовами народів світу, але найбільше - російською, англійською, німецькою, угорською, білоруською, іспанською. Дане видання вибраних поезій мовою оригіналу та в перекладах англійською мовою (здійснене лауреатом Перекладацької премії імені Івана Франка Національної спілки письменників України Вірою Річ із Великої Британії) доповнюється репродукціями найкращих зразків живописних та графічних творів, що вдало розкривають різнобічність таланту Тараса Шевченка - поета і художника. У передмові до видання академік Національної академії наук України Іван Дзюба висвітлює основні етапи життєвого і творчого шляху Шевченка, названого в народі Кобзарем, як і головну збірку його поетичних творів.
Категорія: Віртуальні виставки | Додав: Admin (17.02.2014)
Переглядів: 3838 | Рейтинг: 4.6/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси