Василий Гроссман. Жизнь и судьба
Роман «Життя і доля» став найзначнішою книгою В.Гроссмана. Він був написаний в 1960 році, відкинутий радянською пресою та вилучено органами КДБ. Дивом збережений екземпляр був вперше опублікований в Швейцарії в 1980, а потім і в Росії в 1988 році. Письменник у цьому творі піднімається на рівень високих узагальнень і розглядає Сталінградську драму з точки зору універсальних і всеосяжних категорій людського буття. З великою художньою силою розкриває В. Гроссман історичну трагедію радянського народу, який, здобувши перемогу над жорстоким і сильним ворогом, роздирають внутрішні протиріччя тоталітарного, брехливого і несправедливого ладу.
Василь Биков. Його батальйон
Повість Василя Бикова "Його батальйон" закінчується словами: "Війна тривала". Взяття висоти, що описується автором - лише один з епізодів війни, яких комбату Волошину належить пережити немало і, можливо, загинути в одному з них. Але, як би не було важко на фронті, завжди треба залишатися людиною: "І чим значніше в людині істинно людське, тим важливіше для нього своя власна життя і життя оточуючих його людей". У нашій бібліотеці ви можете почитати книгу «Його батальйон».
В’ячеслав Кондратьев. Сашка
Військова проза В'ячеслава Леонідовича Кондратьєва (1920-1993) просякнута спогадами про пережите і відтворює світ, в якому його героям доводиться боротися, жити і вмирати. Тема повісті про війну "Сашка" — збереження моральних основ у жорстокому військовому протистоянні. Головний герой - молодий солдат, вчорашній школяр, який прийняв на себе весь тягар відповідальності за долю Батьківщини.
Астаф'єв В. Прокляті і вбиті
Пережите на війні, війна, якою бачив її Віктор Астаф'єв на передовій, стали центральною темою творчості письменника. Роман «Прокляті і вбиті» він наповнив неймовірною енергією, енергією опору передчасної смерті. Саме цим романом Астаф'єв підбив підсумок своїм роздумам про війну як про злочин проти розуму. Роман Віктора Астаф'єва «Прокляті і вбиті» — одне із самих драматичних, трагічних і правдивих творів про солдатів Великої Вітчизняної війни. Ця книга буде їм вічним пам'ятником.
Алексієвич C. У війни не жіноче обличчя
Найвідоміша книга Світлани Алексієвич і одна з найзнаменитіших книг про Велику Вітчизняну, де війна вперше показана очима жінки. На найстрашнішій війні XX століття жінці довелося стати солдатом. Вона не тільки рятувала, перев'язувала поранених, а й стріляла з «снайперки», бомбила, підривала мости, ходила в розвідку, брала язики. Жінка вбивала. Вона вбивала ворога, що обрушився з небаченою жорстокістю на її землю, на її будинок, на її дітей. Це була найбільша жертва, принесена нею на вівтар Перемоги. І безсмертний подвиг, всю глибину якого ми з роками мирного життя осягаємо.
Богомолов В. Момент Істини (В серпні сорок четвертого)
В основу роману покладено справжні події, відображені в офіційних документах того часу. Розповідається про пошуки радянської військової контррозвідки, яка знешкоджуює під час Другої світової війни групу німецьких агентів. «Момент істини» - найзнаменитіший в історії вітчизняної літератури роман про роботу контррозвідки під час Другої світової війни. Цією книгою зачитувалися покоління, вона користувалася - і продовжує користуватися шаленою популярністю.
|