Неділя, 24.09.2023, 23:57
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Про бібліотеку

Історична довідка
Історія Покровської районної бібліотеки сягає корінням в кінець Х1Х ст. Рішенням сесії повітових зборів 1895 року було відкрито першу бібліотеку – читальню в селі Покровському. Це свідчить про високий рівень культури Покровської громади та потреби в знаннях. З того часу бібліотека стала звичною і невід'ємною частиною життя жителів  Покровського. 

Навіть у неспокійні 20-ті роки працює районна бібліотека при районному сільбуді. Вона надавала допомогу 20-ти сільським хатам-читальням в селах  району. Бібліотека відігравала значну роль в освітньому, культурному житті села. В тому, що напередодні війни було повністю ліквідовано неписьменність в районі, велика заслуга також і перших книгозбірень. В районній бібліотеці на той час уже налічувалося 7,5 тисяч книг.  Відразу після визволення селища почалася робота по відновленню бібліотеки. Вже в 1944 році відкрила свої двері районна  бібліотека. Зразу після війни першою завідувачкою була М. Яресько. Під записом №1 в  інвентарній книзі Покровської РБ значиться книга І. Єрофеєва «Олекса Довбуш».

Тіна Петрівна Богданова очолювала Покровську районну бібліотеку з 1948 по 1953 роки. Нелегкою була праця бібліотекарів перших повоєнних років. З 1947 року і до виходу на пенсію працювала бібліотекарем Катерина Яківна Гостроух, скромна, знаюча, віддана бібліотечній справі людина.  В 1953 році по направленню, після закінчення  бібліотечного інституту, в Покровське приїхала  Віра Павлівна Ткаченко, молодий освічений спеціаліст, енергійна, сповнена бажання працювати, вона і очолила Покровську районну бібліотеку. 32 роки  самовідданої праці віддала Віра Павлівна  бібліотечній справі, керувала районною бібліотекою  до 1985 року. Завдяки її професіоналізму, ентузіазму, енергії  Покровська районна бібліотека завжди була однією з кращих бібліотек області. Вирішальним етапом  розвитку бібліотечної справи в Покровському районі стало об'єднання в 1977 році масових бібліотек в районну централізовану бібліотечну систему. Її талант керівника найбільше проявився в цей найбільш важливий період роботи бібліотеки. Вона створила, очолила бібліотечну систему, зберегла всі кращі традиції бібліотеки і згуртувала біля себе   відданих справі працівників. Досвідчені спеціалісти  Марія Михайлівна Люшненко, Марія Семенівна Лиман, Поліна Архипівна Валєшна, Тамара Олексіївна Івашина, Лідія Іванівна Науменко, Валентина Василівна Щербина багато зробили для того, щоб одна з перших бібліотечних систем  не просто працювала, а була серед кращих в області.

З 1985 року Покровську ЦБС очолює Віра Іванівна Штепенко. Колектив бібліотекарів під її керівництвом сьогодні вирішує непрості завдання по наданню бібліотечних послуг, забезпеченню інформаційних потреб читачів, організації їх культурного дозвілля. Нелегко сьогодні керувати бібліотекою в умовах економічної нестабільності. Але   В.І.Штепенко,  не втрачає почуття оптимізму, надії на краще.

Категорія: Про бібліотеку | Додав: Admin (25.04.2012)
Переглядів: 981 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси