Вівторок, 07.07.2020, 13:46
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Краєзнаство » Видатні особистості краю

Васейко Іван Омелянович
І. О. Васейко народився 23 червня 1915 року в Покровському в бідній селянській сім'ї. Крім нього, було ще три менші сестри. Сутужно жилося Омеляну Тимофійовичу і Мари Іванівні Васейкам, однак піклувались вони про дітей, старалися дати їм освіту, щоб не зазнали вони того, що дісталося на долю батьків.

Іван закінчив Покровську семирічку. В 1929 році він продовжив навчання в школі ФЗН в м. Макіївці. Водночас, заочно навчається на медичному робітфаку. В подальшому Т. О. Васейко назавжди пов'язав свою долю з армією – став військовим. Напередодні війни він закінчує І Київське артилерійське училище, пізніше – військову академію імені М. В. Фрунзе. Перше офіцерське звання отримав у 1939 році. На військовій службі – з 1936-го. За 33 роки військової служби Васейко пройшов довгий шлях від навідника гармати до генерал-лейтенанта, начальника ракетних військ і артилерії Червонопрапорного Далекосхідного військового округу.

Доля нашого земляка була тісно пов'язана з долею країни.

У 1939 році І. О. Васейко брав участь у визвольному поході на Західну Україну. З першого й до останнього дня війни він – на фронті. Розпочинав війну командиром артдивізіону, а закінчив командиром 260-го артилерійського Ленінградського двічі Червонопрапорного артполку. Призначення командувати полком одержав у жовтні 1943-го. За період війни мав три поранення – два кульових і одне осколочне.

Починаючи з 1943 року і до кінця війни, артполк, яким командував І. О. Васейко, знищив 180 ворожих танків, 4 бронепоїзди, 300 одиниць автомашин та іншої ворожої техніки, до 40 тисяч солдат і офіцерів, знищено 24 склади боєприпасів, подавлено безліч замаскованих ворожих цілей, до 400 ворожих артбатарей.

За мужність і героїзм особового складу 260-й артполк двічі був нагороджений орденом Червоного Прапора. Йому було присвоєно почесне звання «Ленінградський», весь особовий склад полку нагороджений бойовими орденами і медалями.

Іван Омелянович Васейко особисто удостоєний 15-х урядових нагород (7 орденів і 8 медалей).

Три ордени Червоного Прапора наш земляк одержав за взяття міста Виборга; за прорив оборони і взяття міста Талліна; за взірцеве виконання бойових завдань і за великі успіхи особового складу полку в бойовій і політичній підготовці на честь 50-річчя Жовтня. 
Орден Олександра Невського – нагорода за успішне виконання бойових завдань по прориву блокади Ленінграда і Гатчини. За ці ж дії І. О. Васейко отримав і орден Вітчизняної війни І ступеня.

Два ордени «Червона Зірка» – перший – за форсування р. Неви та оволодіння плацдармом в районі Арбузово; другий – за успішну службу і вислугу років у Прибалтиці, на Далекому Сході, на території НДР, в Москві, Приволзькому ВО і знову на Далекому Сході.

Командував генерал-лейтенант І. О. Васейко полком, бригадою, дивізією, був командуючим артилерії армії, заступником генерал-інспектора ракетних військ і артилерії Міністерства Оборони, а згодом – начальником ракетних військ і артилерії Червонопрапорного Далекосхідного військового округу.


Д. Таран, краєзнавець.
с. Олександрівка.
«Радянське слово»,
17 листопада 1998 року.
Категорія: Видатні особистості краю | Додав: Admin (08.08.2013)
Переглядів: 457 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси