Вівторок, 07.07.2020, 13:37
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Краєзнаство » Літературна Покровщина

Огій Сергій Іванович
Сергій Іванович Огій народився 12 квітня 1961 року в с. Новопетрівському Покровського району Дніпропетров-ської області. В 1968 році вступив до Новопетрівської початкової школи, яку з відзнакою закінчив у 1971 році. Продовжив навчання в Березівській середній школі. За час навчання в школі особливий інтерес виявив до вивчення історії, цікавився історичним минулим рідного краю, намагався зібрати цікаві матеріали з краєзнавства. 

В цей же час особливий інтерес виявив до образотвор-чого мистецтва, яке на все життя залишилось основою духовного зростання та творчості Сергія Івановича.

В 1987 році закінчив Березівську середню школу. Цього ж року вступив до училища зв’язку в м. Дніпропетровську за спеціальністю радіо приладобудування, після закінчення працював на Дніпропетровському машинобудівному заводі.

В 1980 році був прийнятий на посаду завідуючого Новопетрівською сільською бібліотекою, на якій працював декілька років. Потім отримав призначення на посаду завідуючого Новопетрівським сільським клубом, а пізніше працював директором Березівського будинку культури.

В 1987 році закінчив філологічний факультет Дніпро-петровського державного університету. Цього ж року був запрошений на роботу в Новоселівську середню школу на посаду вчителя української мови та літератури. 

Покровщина – славний козацький край, саме тут кожний клаптик землі политий кров’ю і потом наших відважних предків. І де б ми не ступали ногою, можна віднайти пам’ятні місця, які овіяні славним історичним минулим. Будучи людиною творчою, Сергій Іванович завжди цікавився історією, оповідками про минувшину нашого краю. Працюючи вчителем почав збирати і систематизувати багатий, цікавий краєзнавчий матеріал. Саме цей матеріал дав поштовх для власної творчості. Так з’явились літературні (авторські) легенди «Село Грушеве», «Річка Ворона», «Лелеча поляна» і т.д. Особливим хвилюванням та романтикою сповнені перекази про Дуб смерті, Марушкині скелі, Попове плесо і т.д. Сергій Іванович пише і художні твори, казки, новели, гуморески. 

Не полишив він і свого дитячого захоплення: продовжує малювати. Самотужки організував і провів декілька виставок власних робіт.

Сергій Іванович вірить, що часи легенд для нашого краю не минули. Саме ми сьогодні є справжніми їх творцями і наші нащадки з радістю колись скажуть своє слово про нас сьогоднішніх.
Категорія: Літературна Покровщина | Додав: Admin (15.01.2013)
Переглядів: 698 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси