Середа, 27.11.2024, 14:46
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Краєзнаство » Історія сіл району

Просяна
У 1881 році пішла чутка, що через селянську землю в тому місці де бере початок балка Скидяна, пройде «чавунка». Весно 1882 року почалося зведення насипу під залізницю. Тоді ж заклали фундамент та звели стіни і дахи на двоповерхових спорудах станційного приміщення і житлового будинку. Будівельниками керував інженер В. А. Титов, котрий не довго думав, як назвати зупиночний пункт. За переказом, побачивши на бугрі велику ниву дорідного проса, махнув рукою підручному: «Пиши станція Просяна».

18 травня 1884 року на новій «чавунці» пройшов перший поїзд. Як мухи до меду на новозбудовану станцію з’їжджалися купці та баришники – Єрохін, Собко, Стрюков. Будували просторі гамазеї – під закуплене в селян зерно, зводили приміщення під постоялий двір, корчму, лісосклад, а згодом і нафтобазу. У 1893 році в Просяній з’явилася особа, на ім’я Ауе, яка погано говорила російською, але розумілася на тому, як збагачувати білу глину (каолін), щоб вона стала придатною для паперової, керамічної, металургійної, хімічної та ще деяких промисловіостей. До цього каолін завозили з-за кордону, переважно з Англії. Він був німецької національності, родом з Саксонії. Ним було укладено договір з Маломихайлівцями на експлуатацію каолінових родовищ в с. Маломихайлівка.

Топономія Дніпропетровщини / [упоряд. М.С. Богомаз, В.С. Мороз]. — Дніпропетровськ: ВАТ "Дніпрокнига",— 2006р.,— 448 с.
Категорія: Історія сіл району | Додав: Admin (30.03.2013)
Переглядів: 1005 | Теги: Історія сіл | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси