Понеділок, 25.11.2024, 17:22
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Краєзнаство » Історія сіл району

Олександрівка
Село, центр сільради. Засноване в часи існування Нової Січі запорозьким старшиною учасником Коліївщини Гнидою. До свого зимівника купив декілька тисяч десятин у М. І. Кутузова. Село назване на честь родового імені. Залишив по собі добрі пам’ять Дмитро Титович Гнедін (1818-1885 рр.) (зрусифіковане Гнида), залишивши службу в гвардії і вийшовши у відставку у чині штабс-ротмістра, разом із дружиною влаштував в 1840-х роках у своєму маєтку школу для дітей. Власник кріпаків особисто навчав їх. Після реформи 1861 року – мировий суддя. Настільки активно захищав інтереси селян, що поміщики прозвали його «Гарібальді Олександрівського повіту» і погрожували позбавити його дворянства. Земський і просвітницький діяч, працював і був у дружніх стосунках із відомим педагогом бароном М. О. Корфом.

У 1883 році на власні кошти заснував в Олександрівці ремісниче училище для 100 вихованців, переважно із селянських дітей з чотирирічним навчанням, яке готувало столярів, ковалів та слюсарів. У 1898 році відкрита чотирирічна сільськогосподарська школа по підготовці кадрів садівників, городників, виноградарів, будівельників.

Напередодні ліквідації кріпосного права в селі Олександрівка, вона ж Гни дівка, було 33 двори та 211 жителів. В 1913 році тут нараховувалось 124 двори, 892 жителі, були земська школа, ремісниче училище, сільськогосподарська школа, дві крамниці, товариство, два ярмарки. Кам’яна Воскресенська церква зведена в 1867 році.

Топономія Дніпропетровщини / [упоряд. М.С. Богомаз, В.С. Мороз]. — Дніпропетровськ: ВАТ "Дніпрокнига",— 2006р.,— 448 с.
Категорія: Історія сіл району | Додав: Admin (30.03.2013)
Переглядів: 772 | Теги: Історія сіл | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси