Неділя, 24.09.2023, 22:33
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Краєзнаство » Економіко-географічне положення

Економіко-географічне положення. Природні умови
ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ПРИРОДНІ УМОВИ

Дібрівський ліс
Покровське – селище міського типу (з 1957р.) центр району, розташоване на правому березі річки Вовчої (басейн Дніпра) за 127 км на південний схід від обласного центру – Дніпропетровська. Розкинулось селище на  7км з заходу на схід, займає площу  967, 6 га. Рельєф території – погорбована рівнина (Придніпровська низовина). Через селище  проходять дві автотраси: Запоріжжя-Донецьк, Дніпропетровськ-Бердянськ. До селища прилягає залізнична станція  Мечетна, через яку проходять маршрути: Чаплине– Бердянськ  та Чаплине – Ясинувате.
З природних копалин є поклади граніту, піску, червоної глини. З північного боку селища розміщена система ставків.
Основні типи ґрунтів:  чорноземи  звичайні мало гумусні малопотужні, глинисто-піщані та супіщані, лучні ґрунти на делювіальних та алювіальних відкладеннях.
Клімат – помірно-континентальний. Середньорічна кількість опадів – 490мм, середні температури липня  +22°С,  січня –6°С. Особливістю клімату селища є значні коливання погодних умов з року в рік.  Помірно-вологі роки змінюються різко засушливими, а засушливість нерідко підсилюється суховіями. У цілому клімат характеризується відносно прохолодною зимою і жарким літом, максимальні температури повітря, зафіксовані у липні серпні сягають +40°С,  в січні  - лютому - -37..38°С.
Багаторічні спостереження за погодою дали право на життя місцевим прикметам: Зацвів терен –сади баштан. Три дні вітер з заходу чекай влітку дощу, а взимку відлигу. Дме вітер зі сходу – чекай посухи влітку, а пилову бурю взимку. Грім на голе дерево – на неврожай.
Селище розміщене в степовій зоні, підзоні  різнотравно-типчаково-ковилового  степу. Найбільш поширеними серед  різнотрав’я є горицвіт весняний, земляний горіх, шавлія  поникла, подорожник, васильки, ковила волохата, типчак, тонконіг, пирій, конюшина, терен, бузина, дереза, ліщина.
Найбільш поширені види дерев: акація біла, дуб, липа, ясен, берест, клен гостролистий, береза, гледичія.
Тваринний світ представлений ссавцями:  дикий кабан, лисиця, звичайний кріт, малий ховрашок. Видра, заєць – сіряк, хом’ячок сірий, миша; птахи: жайворонок , перепілка, куріпка, голуб, ластівка, горобець, синиця, сорока. чапля, курочка водяна, зозуля, дятел, шпак; плазуни: ящірка прудка, вуж ; риби: лящ, сом, щука, судак, окунь, йорш, плітка, короп, карась, лин…
Комітет з охорони природи (пізніше – екологічна служба району) створений у  1992р.  Проте максимальне освоєння земель, збільшення викидів в атмосферу, воду та ґрунти призвело до повного або часткового зникнення деяких видів рослин і тварин. До Червоної Книги України занесені: куниця, тхір степовий, гадюка степова, жук-олень, тушканчик великий.
До Покровської селищної ради входять 11 сільських населених пунктів, які прилягають до селища. Сільськогосподарські землі становлять 18 741, 07 га; угіддя – 18142га , з них сіножаті і пасовища - 1880,74 га , сади – 96,3 га, орні землі – 16141 га.
Протяжність центрального водопостачання  87 км, газових  трас 68,9км. Третина населення Покровського в тій чи іншій мірі пов’язана з  сільськогосподарським виробництвом, яке є провідною галуззю народного господарства району. На території селища працюють сільськогосподарські підприємства:  ТОВ   "Відродження” та  ТОВ  "Родина”, 8 фермерських господарств та  180 одноосібних сільськогосподарських виробників. ТОВ "Відродження” обробляє 6924 га землі,  "Родина” – 3231 га, приватний фермер Булах О.М 776,8 га, "Покровчанка” –696 га, "Січ –Агро” –554 га, одноосібники обробляють 789,3 га землі. Товариства спеціалізуються на розведенні великої рогатої худоби, свиней та вирощуванні озимої пшениці, ячменю, кукурудзи,  соняшників, цукрових буряків.
В сфері обслуговування діють продовольчий та промисловий ринки, близько 10 кафе, 2 супермаркети, Будинок побуту, кілька підприємств займаються виготовленням та ремонтом меблів, виготовлення тротуарної плитки, пам’ятників. 4 підприємці займаються ремонтом взуття.
До послуг відпочиваючих мальовничий парк відпочинку на лівому  березі річки Вовчої. Цікавими об’єктами  для відвідання туристами є Дібрівський ліс, річка Кам’янка з водоспадом ( на відстані 30 км від Покровського), Макаренський сад, балка Ляшева, біля неї ліс. Всі перелічені туристсько-рекреаційні об’єкти знаходяться в хорошому стані збереженої первинної природи, чисті джерела.

В бібліотеці створено краєзнавчий фонд, де можна знайти додаткові матеріали з цієї теми
Категорія: Економіко-географічне положення | Додав: Admin (16.05.2012)
Переглядів: 3230 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси