Головна » Статті » До дня інформування |
Що таке базовий і поглиблений рівні складності ЗНО? Скільки становитиме пороговий бал для отримання сертифіката? Що означає «заява за пріоритетом»? Про особливості вступної кампанії – 2015 розповість департамент освіти і науки облдержадміністрації. Хто має складати ЗНО, а хто – вступні екзамени? Згідно з Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2015 році, ЗНО потрібно складати випускникам, які мають повну середню освіту і вступають на навчання до вишів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра (для медиків – магістра). Вступні екзамени складають абітурієнти, які:
Споріднений напрям означає, що випускник-медик може вступити тільки на медичні спеціальності. Як визначатимуть конкурсний бал? Конкурсний бал – сума балів вступника за:
До прикладу, для вступу на спеціальність «Комп’ютерна інженерія» 200 балів за сертифікат із мови мають менше значення, ніж 200 балів із математики, тому під час підрахунку конкурсного бала (тобто суми всіх результатів) бали з мови помножать на коефіцієнт 0,3 (якщо за рішенням вишу мова має становити не більше 30% всього результату), а бали з математики – на 0,5. Згідно з Умовами прийому, вагові коефіцієнти повинні становити:
Наприклад, тест1 (0,3) + тест2 (0,5) + атестат (0,1) + МАН (0,05) + курси (0,05) = 1. До конкурсного бала додатково додаються бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишу для вступу до нього. Пріоритет заяв У 2015 році, як і в попередні, можна вступити максимум до 5 вищих навчальних закладів і не більше ніж на 3 напрями підготовки в кожному з них. Тобто всього вступник може подати 15 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1 – 15). Заява з пріоритетом 1 – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше. Отже, перед поданням необхідних документів абітурієнт повинен добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії. Які документи подавати? Заяву на вступ можна подати в електронній (заповнивши форму на сайті вишу) і паперовій формі. Під час подання заяви в паперовій формі вступник спершу пред’являє:
Якщо цих документів не пред’явити, документів приймальна комісія не прийме. Пізніше:
Як бачимо, цього року медичної довідки не треба. Варто зауважити, що вступник подає сертифікат ЗНО, виданий тільки у 2015 році. Сертифікати попередніх років не приймають! Строки вступної кампанії – 2015 Прийом заяв і документів розпочинається 10 липня і закінчується:
Списки рекомендованих до зарахування осіб з’являться не пізніше 12.00 2 серпня. Вибір вступниками місця навчання здійснюється до 18.00 6 серпня. Зарахування за пріоритетами заяв Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 1-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсі за наступними пріоритетами. Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 2-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсному відборі за наступним пріоритетом, при цьому зберігається його право участі в конкурсі за першим. Тобто зараховуються спочатку заяви з найвищим пріоритетом, а всі наступні анульовуються. Усіх зарахують в одну хвилю. Вступники, яким анульована рекомендація до зарахування на бюджетні місця, не втрачають права участі в конкурсі на місця, що фінансуються за кошти фізичних і юридичних осіб. Оновлений список рекомендованих до зарахування оприлюднюється не пізніше 12.00 7 серпня. Зарахування на бюджет відбувається 8 серпня, на контракт – 14 серпня. Хто може вступати поза конкурсом? Згідно з Умовами прийому на навчання, право на позаконкурсний вступ мають:
Хто може отримати ваучер на навчання? В Умовах прийому до вишів визначаються такі джерела фінансування підготовки фахівців:
Ваучер – сертифікат, яким можна оплатити навчання у вищому навчальному закладі. Максимальна вартість навчання не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 12180 грн (якщо перевищує 12180 грн, то абітурієнт або роботодавець можуть оплатити різницю вартості навчання). Право отримати ваучер мають тільки абітурієнти віком понад 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років. Ваучери видають міські, районні, міськрайонні та районні (для міст із поділом на райони) центри зайнятості населення для підвищення кваліфікації за професіями відповідно постанови КМУ від 20.03.2013 № 207 Для отримання ваучера абітурієнт подає до центру зайнятості:
з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом. Якщо трудова книжка або відповідні записи в ній відсутні, особа подає довідку, видану за місцем роботи або архівною установою про прийняття та звільнення з роботи, чи цивільно-правовий договір або інші документи, що підтверджують період зайнятості особи. Не можуть отримати ваучер:
| |
Переглядів: 584 | Рейтинг: 0.0/0 | |
Всього коментарів: 0 | |