Неділя, 24.09.2023, 22:41
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » До дня інформування

ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

В Дніпропетровській області за ініціативою департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації 20 березня 2017 року починається місячник з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Завдяки заходам, які протягом останніх років проводяться в області, за останні 4 роки намітилась стійка тенденція щодо стабілізації показника захворюваності населення на туберкульоз. Так, якщо в 2013 році цей показник складав 91,0 на 100 тис. населення, а в 2006 - 99,1, то впродовж 2015-2016 років показник захворюваності стабільно знижується і тримається в межах 78,4 – 64,7 на 100 тис. населення відповідно. Відмічається зниження кількості занедбаних деструктивних форм туберкульозу (з 36,5% в 2015 році до 33,4% в 2016 році), що свідчить про підвищення раннього виявлення туберкульозу в закладах охорони здоров’я.

В області особлива увага приділяється амбулаторному етапу лікування хворих на туберкульоз, всі зусилля медичної галузі направлені на максимальне наближення медичних послуг з лікування до місця, зручного для хворого. Так, в містах Дніпро та Кривий Ріг успішно впроваджується амбулаторна модель лікування туберкульозу. В рамках такої моделі понад 1000 хворих отримали якісні медичні послуги вдома, соціальну підтримку та мотиваційні набори під час лікування за кошти як місцевих бюджетів, так і неурядових громадських організацій.

За останній рік покращилось формування прихильності хворих на туберкульоз до лікування за рахунок надання їм соціальної допомоги, що в свою чергу дозволило значно зменшити відсоток відривів від лікування та покращити ефективність протитуберкульозної медичної допомоги. В 2016 році з метою формування прихильності до лікування та зменшення кількості відривів від лікування надано соціальної підтримки 1880 хворим на туберкульоз на амбулаторному етапі лікування, в тому числі в центрах первинної медико-санітарної допомоги на загальну суму 1 702064,85 грн, що на 333 тис. більше ніж в 2015 році, та в 4 рази більше ніж в 2011 році.

Також сприяє зниженню показників якісне планування контингентів населення для проведення профілактичних оглядів та раннє виявлення туберкульозу в закладах загально-лікувальної мережі. Так, показник виявлення туберкульозу при проведенні профоглядів в 2016 році – 54,9%.

24 березня 2017 року буде відзначатися Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Указом Президента України
від 22 березня 2002 року та за ініціативи Громадського руху “Українці проти туберкульозу” був встановлений Національний Український День боротьби з туберкульозом, який щороку відзначається 24 березня.

День боротьби із туберкульозом є важливою подією і має в усьому світі велике значення для підвищення рівня обізнаності людей про симптоми цього захворювання, його діагностику та лікування, а також щодо важливості встановлення ефективного контролю за поширенням туберкульозу.

З цього приводу в Дніпропетровській області 20 березня 2017 року почнеться місячник боротьби з туберкульозом. В рамках заходів місячнику будуть використані всі наявні можливості для досягнення значного збільшення виявляємості хворих на туберкульоз за допомогою проведення флюорографічних оглядів населення на туберкульоз. Всі бажаючи матимуть можливість пройти безкоштовне флюорографічне обстеження за допомогою пересувних флюорографів. Особливо планується приділити ретельну увагу обстеженню населення сільських районів пересувними флюорографами та провести виїзні консультації фахівців фтизіатричної служби. Проведення місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз – унікальна можливість для населення Дніпропетровщини пройти необхідні флюорографічні обстеження, не витрачаючи на це багато часу.

Також планується провести масову просвітницьку протитуберкульозну кампанію, основною ціллю якої є:

  • дати відомості широким масам населення у відношенні характерної симптоматики та методів діагностики та лікування туберкульозу;
  • стимулювати людей, що мають симптоми захворювання, підозрілі на туберкульоз, пройти медичне обстеження;
  • переконати хворих на туберкульоз дотримуватися всіх рекомендацій в процесі їх лікування за методикою ДОТС (контрольоване лікування).
Категорія: До дня інформування | Додав: Admin (17.03.2017)
Переглядів: 622 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси