Четвер, 28.03.2024, 19:20
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Нові надходження: історичні науки
Журавльов, Д.В. Мазепа: людина, політик, легенда / Д.В. Журавльов. – Х.: Будинок друку, 2012. – 382 с.
Іван Мазепа – знакова постать української історії. Політичний діяч, військовий, дипломат, меценат… Мало кому випала така цікава й непроста доля за життя та після смерті. То хто, зрештою, такий Іван Мазепа? Приятель царя Петра; будівничий величних соборів, що дотепер є окрасою багатьох українських міст, - і «Юда», відлучений від церкви, підданий анафемі; неймовірно обережний майстер складних дипломатичних ігор – і людина, що зуміла поставити на карту все і, зрештою, програла найризикованішу й найголовнішу гру свого життя; блискучий світський кавалер у дусі розкішного, неповторного 17 століття; обдарований поет і музикант-аматор серед усіх українських гетьманів… Можливо, той, хто прочитає цю книгу, зможе створити свій власний варіант образу Мазепи – одного з найколоритніших, найцікавіших українців.

Яневський, Д. Проект «Україна». Грушевський. Скоропадський. Петлюра: таємна історія української державності / Д. Яневський. – Х.: Прапор, 2012. – 921 с.
На сторінках цієї книги автор намагається сформувати цілісне, несуперечливе, ясне уявлення про феномен української державності. Він не зміг утриматися від спокуси сформулювати свої варіанти відповідей на питання: у чому суть «Української революції» під проводом Української Центральної Ради і яку історію написав видатний національний історик Михайло Грушевський? Якою бачив Україну засновник Української гетьманської держави 1918 року Павло Скоропадський і чому загинуло це державне утворення? Хто, як і коли насправді створив Директорію та хто стояв за спиною Симона Петлюри? Ви дізнаєтесь, що приховують сучасні міфотворці про вітчизняну історію періоду 1917-1920 рр., і спробуєте разом із автором з’ясувати, що саме відбувалося на теренах сучасної України у цей час.

Хорошевський, А. Ю. Проект «Україна»: галерея національних героїв / авт.-упор. Андрій Хорошевський. — Харків: ТОВ «Бібколектор», 2012. — 410 с.
У цій книзі представлені нариси про найяскравіших особистостей минулого та сучасності, які народилися на Україні і своєю працею та талантом прославляли цю країну і вплинули на хід її історії. Разом з життєписами знаменитих діячів культури, науки, військової справи, спорту (Т. Шевченка, Г. Сковороди, М. Башкирцевої, Є. та Б. Патонів, братів Кличків та багатьох інших) подані нариси про людей, чиї імена досі незаслужено перебувають в тіні, — І. Паскевича, І. Гудовича, Г. Гамова, І. Буяльського. А між тим вони неабияк сприяли розвитку науки, культури, були великими фахівцями військової справи, отже своє місце в «Галереї національних героїв» займають по праву.

Петер Енглунд. Полтава. Розповідь про загибель однієї армії / Пер. зі шведськ. О.Сенюк. – Х.: Фоліо, 2009
Останнім часом інтерес громадськості до Великої Північної війни та її вирішальної битви, яка відбулася біля Полтави 27 червня 1709 р., значно виріс. Загальна картина того, що сталося, добре відома. Але й до цього часу є певні, не до кінця з'ясовані моменти. Пітер Енглунд — один із найбільш популярних шведських істориків і письменників, майже всі книги якого стають бестселерами, намагається нам в цьому допомогти. Його книгу "Полтава. Історія загибелі однієї армії" вже перекладено англійською та російською мовами, а зараз, при активній підтримці Шведського інституту (Svenska Institutet) та Посольства Швеції в Україні книга вийшла й українською.... Це перше видання українською мовою здійснено з ініціативи Шведського інституту (Si) в співпраці з Посольством Швеції в Україні. Книжка входить у програму Шведського інституту із відзначення 300-літньої річниці Полтавської битви. "Ця книжка присвячена простому піхотинцеві Ерікові Моне, що належав до п'ятого капральства однієї з рот Упландського полку. Його дружину звали Карін Матсодер. Рано вранці 28 червня 1709 року Еріку в груди влучило гарматне ядро, і він помер. Тіло його й досі лежить поховане на тому місці, де він загинув, на полі десь за чотири кілометри на північний захід від українського міста Полтави.

Сергійчук Т. Античність в особах [Текст]: видатні й відомі представники античності у замальовках сучасного письменника / Тарас Сергійчук. - К.: Веселка, 2011. – 671с.
Пропоноване видання покликане прислужитися читачеві для поповнення знань про ту далеку, дивовижну, густо насичену бурхливими подіями й щедро населену яскравими особистостями епоху. Вона великою мірою вплинула на поступ людської цивілізації, на життя та розвій країн світу, в тому числі його слов'янського крила й, звичайно, України. У розділах книжки "Стародавня Греція", "Стародавній Рим", "Інші стародавні країни", "Жінки стародавнього світу" представлено понад 300 великих, видатних і відомих осіб. На кін історії виходять дійові особи античності, серед яких - Олександр Македонський, перікл, Епамінонд, Пірр, Август, Солон. Сократ, Арістотель, Платон, Гомер, Демосфен, Овідій, Сенека, Цицерон, Аспазія, Сапфо, Іпатія.

Сегеда, С.П. У пошуках предків. Антропологія та етнічна історія України / Сергій Сегеда. — К.: Наш час, 2012. — 432 с. — (Невідома Україна).
Коли на теренах сучасної України з’явилися перші люди? Який зовнішній вигляд мали мисливці на мамонтів? Чи був однорідним етнічний склад мезолітичних племен України? Де розташовувалася «прабатьківщина» індоєвропейців? Чи були творці трипільської культури автохтонами на сучасних українських історичних землях? Хто вони, кіммерійці, скіфи та сармати? Які фізичні риси були притаманні стародавнім слов’янам і людності «Руської землі»? Де слід шукати найдавніші антропологічні витоки сучасних українців? Як було реконструйовано зовнішність Нестора Літописця, Ярослава Мудрого, Івана Сірка й інших визначних постатей української історії? Відповіді на перелічені й інші запитання пропонує ця книга, де узагальнено дані з антропології історичних українських земель від найдавніших часів до сьогодення. Видання призначене для широкого кола читачів, які цікавляться етнічною історією України та походженням українського народу.

Коляда, І. А. Отаман Сірко / І. Коляда. – Харків: ПЕТ, 2012. – 128 с.
Іван Сірко (1605 (1610) — 1680) — один з найвидатніших політичних діячів і полководців України. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Відчайдушно, із усім козацьким заповзяттям протистояв він татарсько-турецьким нападам, що загрожували геноцидом українському народові. Узявши участь у 55 битвах, Сірко майже завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.

Тома, Л. В. Данило Апостол / Л. Тома. - К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 96 с.
Данило Апостол (1654—1734), ставши гетьманом Лівобережної України у скрутний для країни час, незважаючи на свій більш ніж поважний вік (73 роки), зумів залишити помітний слід в історії України: саме за його петицією Анна Іоаннівна у так званих «Решительных пунктах» підтвердила - хоч і обмежену — козацьку автономію. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, взявся за викорінення корупції, впорядкування земельних відносин. І, звичайно, старий гетьман постійно зміцнював безпеку України: за часів його правління будується Українська оборонна лінія від Дніпра до Сіверського Дінця, завдяки його сприянню в Україну повертаються запорозькі козаки і засновують Підпільненську Січ.

Тома, Л. В. Володимир Вернадський / Л. Тома. - К.:Укрвидавполіграфія, 2012. - 128 с.
В історії науки важко уявити вченого, який би зробив так багато для людства, як Володимир Вернадський. Природознавець, філософ, основоположник генетичної мінералогії, біогеохімії, радіогеології, вчення про живу речовину, теорії ноосфери як якісно нового стану розвитку біосфери, він був «хрещеним батьком» багатьох науково-дослідних інститутів, музеїв, наукових шкіл, організатором і першим президентом Української академії наук, захисником академічних свобод, принципів демократії, справедливого розв’язання національного питання в Україні.

Сільвестров, О. В. Олег Блохін / Олексій Сільвестров. — Харків: Фоліо, 2012.— 121 с.
Олег Блохін — гравець, масштаби таланту й досягнення якого охоплюють не тільки радянський і український, але й світовий футбол у цілому. Восьмиразовий чемпіон СРСР, володар Кубка кубків УЄФА і Суперкубка УЄФА, кращий бомбардир збірної СРСР і чемпіонату СРСР, володар «Золотого м’яча» (звання кращого футболіста Європи) 1975 року — це тільки невелика частина досягнень Блохіна-гравця. Є чим пишатися і Блохіну-тренеру — він перший наставник в історії українського футболу, якому вдалося вивести збірну країни до фінальної частини чемпіонату світу, дійшовши разом із нею 2006 року до чвертьфіналу.

Швець, С. А. Переяславська Рада / Сергій Швець. – Харків: ПЕТ, 2012. – 128 с.
В історії України, напевно, немає більш суперечливої в оцінках істориків події, ніж Переяславська рада 1654 року. Ще М. Грушевський слушно зауважував, що ніхто ні тоді, у XVII столітті, ні пізніше й гадки не мав про те, якого значення набуде з часом ця подія для нашої країни. І зараз залишається більше питань, ніж відповідей. У виданні наведено матеріали з багатьох джерел, у яких з різних точок зору висвітлюється проблема українсько-російського зближення 1653—1655 років.

Кралюк, П. М. Князі Острозькі / Петро Кралюк. - К.:Укрвидавполіграфія, 2012. - 128 с.
Вагому роль в історії українських земель періоду Середньовіччя відіграла династія князів Острозьких, зокрема її представники Костянтин Іванович (6л. 1460—1530) та його син Василь-Костянтин (1526—1608). Саме після розпаду Київської Русі, а пізніше загибелі Галицько-Волинської держави виступили продовжувачами давньоруських політичних та культурних традицій, про це свідчать найяскравіші діяння представників цієї династії - військові перемоги над татарами, Оршанська битва, видання Острозької Біблії 1581 р., заснування першої вищої школи на східнослов’янських землях, видавнича діяльність Острозької друкарні, боротьба проти Берестейської унії тощо.

Мицик, Ю.Д. Св. Петро Могила / Ю. Мицик. – К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 128 с.
Значення діяльності святого Петра Могили — одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України — важко переоцінити. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Петрі Могилі набула найбільшої самостійності та авторитету за весь період XIII — XVIII ст. 1996 року Петра Могилу було причислено до лику святих Православної Церкви.

Коляда, І. А. Кирило Розумовський / Ігор Коляда, Володимир Милько. - К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 128 с.
Він пройшов карколомний шлях від пастуха до президента Імператорської Академії наук і мистецтв, отримав титул графа Російської імперії і став останнім гетьманом України-Гетьманіцини (1750—1764). На жаль, реформаторська політика К. Розумовського, його прагнення розширити суверенітет Гетьманщини викликали невдоволення російського уряду та імператриці Катерини II, що врешті-решт і призвело до ліквідації інституту гетьманства на Лівобережній Україні.

Підлуцький, О. 25 портретів на тлі епохи / Олекса Підлуцький; передм. Т. Марусик; іл. В. Бариби; худ.-оформ. Ю. Романіка. — Харків: Фоліо, 2012. — 475 с.: іл.
Юзеф Пілсудський та Вігі і Брандт, Махатма Ґанді та Вацлав Гавел, Авґусто Піночет та Марґарет Тетчер... Героїв цієї книжки об’єднує те, що вони змогли стати справжніми лідерами нації, згуртувати співвітчизників і вивести свої країни з глибоко кризових ситуацій. Автор, розповідаючи про 25 знакових особистостей XX століття, показує їх без звичних штампів, надає маловідомі факти та в той же час змушує замислитися, яким повинен бути політичний лідер, що може Україна запозичити з безцінного досвіду цих видатних діячів. До книги увійшли матеріали, опубліковані на сторінках аналітичної газети «Дзеркало Тижня».

Нечуй-Левицький, І. Вибрані твори / Іван Нечуй-Левицький; упоряд., вступ, ст., Г. Жуковської. - К.: Книга, 2012. - 352 с.
Іван Нечуй-Левицький - письменник універсальний, усеохопний, неповторний у художньому відтворенні розмаїття українського суспільного життя. Його повісті «Микола Джеря» та «Кайдашева сім’я», що ввійшли до пропонованої книги, давно зайняли гідне місце на полиці української класики. Злободенність тематики, художня довершеність, краса і поетичність українського слова забезпечили їм неперебутність у віках. Вони завжди будуть озиватися до української душі і мають не лише загальноукраїнську, але і європейську вартісність. Унікальний народосвіт постане перед читачами із праці Івана Нечуя- Левицького «Світогляд українського народу. Ескіз української міфології», в якій знайшли відображення самобутні уявлення і вірування наших предків. Книга адресована літературознавцям, вчителям-словесникам, студентам, учням, усім, хто цікавиться історією української літератури і її художніми здобутками.

Журавльов Д. В. Усі гетьмани України / Д. В.Журавльов — Київ: Гетьман, 2012. — 508 с.
Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практично у кожного українця. Асоціацій героїчних — «гетьманська слава», іронічних — «до булави треба голови», зрештою, самоіронічних — де «два українці, там три гетьмани... Слово, буквально просякнуте історією і водночас — якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як «своє», хоча його походження є неукраїнським і взагалі не слов’янським, не маючи нічого спільного з лунким українським «геть». Так, «гетьмани в золотих жупанах» були не тільки в Україні. Але українською специфікою є те, що саме в Українській козацькій державі гетьман став у силу історичних обставин таким собі квазімонархом, майже незалежним володарем...
У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул чи претендували на нього.

Українські прислів’я і приказки / упоряд. вступ. ст. Т. Панасенко; худ. – оформ. Л. Киркач – Осіпова. — Харків: ТОВ «Бібколектор», 2012. — 351 с.
Немає такої сфери в житті українців, яка б не знайшла відображення в іскрометних і мудрих прислів’ях і приказках. В них яскраво відтворений не тільки характер, але й побут, звичаї, уподобання — все, чим сповнене людське буття.
До збірки ввійшли не тільки прислів'я і приказки, а й близькі до них народні порівняння, вітання, побажання тощо, які свідчать про дотепну вдачу і кмітливість українського народу.

Українські жартівливі пісні / упоряд., передмова, примітки М. М. Красикова. — Харків: ТОВ «Бібколектор», 2012. — 287 с.
«Серце наше звеселяймо!» — закликає відома українська пісня. Веселість духу — основа щасливого життя. Сміх робить людей вільними. Пісні, які ви знайдете на сторінках цієї книжки, були чудодійними ліками, які врятували мільйони людей від нудьги, туги і розпачу у складних соціальних і особистих перипетіях буття. Дай Боже, врятують і нас!

Вихованець, І. Р. Розмовляймо українською: мовознавчі етюди / Іван Вихованець; післямова А. Загнітка.— К.: ПУЛЬСАРИ, 2012. — 160 с.
У цій книжці йдеться про культуру української мови, типові вади усного і писемного мовлення. У ста десятьох мовознавчих етюдах подано поради стосовно вибору слів, морфологічних форм, синтаксичних конструкцій, словесного наголосу, стилістичних варіантів для найкращого висловлення думки.
Шанувальникам рідного слова, журналістам, науковцям, редакторам, учителям, студентам і учням — усім, хто дбає про культуру української мови.

Український тлумачний словник електронних видань / Уклад. Т. Ю. Киричок. – К.: НТУУ "КПІ", 2012. – 128 с. + вклейки (12 с.).
Подано сучасну технічну термінологію мережевих та немережевих електронних видань. Систематизовано знання з термінології для полегшення професійної діяльності в галузі розробки та розповсюдження електронних медіа, а також для зручності користування електронними виданнями. У додатку наведено слова та словосполучення комп'ютерного сленгу, іншомовні слова і словосполучення, від яких походять терміни.
Категорія: Віртуальні виставки | Додав: Admin (02.03.2013)
Переглядів: 936 | Теги: історична література, нові надходження | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси