Четвер, 25.04.2024, 14:39
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » Краєзнаство » Історія сіл району

Данилівка
Село підпорядковане Вишнівській сільській раді. Утворене в 1861 році. Розташоване на правому березі річки Янчур. Поміщик на ім’я Данило Гнидін (звідси й назва села) відвів селянам найгірші глинисті землі. Першими поселенцями були кріпаки. Власних прізвищ вони не мали, а оскільки були привезені поміщиком з Гуцульщини, то й називали їх просто «гоцулями». Чимало таких прізвищ збереглося й донині.

За розповідями найстаріших жителів села Антона Полікарповича Мойсеєнка та Костянтина Павловича Гуцулі, село було велике і розташоване на правому березі степової річки Янчур. Річки Гайчур та Янчул були глибокими, по них навіть ходили пароплави.

За даними Х держревізії в 1859 році в селі в 13 дворах проживало 145 жителів. Селяни робили на пана через день. За свою Тяжку працю вони нічого не одержували. Добру воду брали з колодязя біля річки, але згодом знайшли її нове русло і викопали новий колодязь, який зберігається і донині. Школа містилася в людських хатах. Підручників було зовсім мало і тому селянські діти могли закінчити лише перші початкові класи.

Напередодні Першої світової війни с. Данилівка мало 32 двори, 192 жителі та школу.

Після жовтневої революції було створено комітет незаможних селян, діяльність яких очолив М. О. Сокіл. Активну участь в ньому брали П. Н. Мойсеєнко, М. Н. Кобзар.

Починаючи з 1924 року Данилівні стали організовано переселятися з правого глинистого берега річки на багате чорноземом лівобережжя. Декілька сімей лишилося жити на старому місці. У 1929 році активісти організували колгосп із своєрідною назвою «П’ятирічка – в 4 роки». Першим головою колгоспу був М. О. Сокіл.

Під час Великої Вітчизняної війни німецькі війська під час відступу спалили бригадні двори, будівлі, клуб та половину села. Крім того зірвали залізобетонний міст через річку Янчур.

У повоєнні роки село дуже змінилося. Виросли нові житлові будинки, приміщення школи, дитсадка, кафе, контори колгоспу.

З архівів Покровської ЦРБ
Категорія: Історія сіл району | Додав: Admin (30.03.2013)
Переглядів: 644 | Теги: Історія сіл | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси