П`ятниця, 26.04.2024, 01:54
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » Статті » До дня інформування

Енергоефективність та розвиток зеленої економіки в Україні

На теперішній час світ зіткнувся з проблемою: традиційні джерела енергії вичерпуються. Крім того, їх використання створює чимало проблем та шкодить навколишньому середовищу. Тому, сьогоднішня світова тенденція використання зеленої енергетики та зеленої економіки. Впровадження сучасних енергоефективних технологій допомагає заощаджувати традиційні ресурси та переходити на відновлювані джерела енергії. Крім того, енергоефективні технології є екологічно безпечні та не забруднюють довкілля. Слід зазначити, що економічне зростання України напряму залежить від рівня забезпечення енергоносіями, потенціалу енергоефективності та рівня їх використання у всіх галузях національної економіки. Вирішення цих питань потребують спільної праці держави, бізнесу та міжнародних організацій, які мають знання, технології та інвестиції.

Серед досягнень України у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики слід відмітити програму державної підтримки населення до впровадження енегроефективних заходів, яка вже успішно діє і користується попитом. Завдяки, зазначеній програмі населення, яке вирішило провести заходи з підвищення енергоефективності житла, зможе знайти для себе необхідний «енергоефективний продукт», а держава відшкодує 20 % суми кредиту на заміну газових котлів, 30 % — на енергоефективне обладнання та матеріали для індивідуальних власників та 40 % — для ОСББ та ЖБК, а також 70 % — для тих, хто отримує субсидію. Консультації про порядок отримання компенсації за кредитами, взятими на придбання обладнання та/або матеріалів, що підвищують теплову ефективність житла можна отримати у Call-центрі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України щоденно з 09:00 до 17:30 за телефоном (044) 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, а також у відділеннях банків - учасників програми, а саме ПАТ “Державний ощадний банк України”, ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України”, ПАТ АБ “Укргазбанк”.

У цьому році державою зроблені певні кроки для покращення ситуації з енергоефективністю бюджетних установ. Адже, це один з найенергоємніших секторів економіки. Верховною Радою України  прийнято Закони України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації” № 327-19 від 09.04.2015 та “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації” № 328-19 від 09.04.2015, які дозволять залучити інвестиції у енергоефективність бюджетних установ та провести їх енергомодернізацію. Для реалізації зазначених законів розробляються відповідні підзаконні нормативно-правові акти, зокрема, на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05.08.2015 розміщено Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Примірного енергосервісного договору” для обговорення та аналізу регуляторного впливу. Механізм надання енергосервісних послуг дозволить приватному бізнесу залучати інвестиції в енергоефективність бюджетних установ, створити ринок енергосервісу, тисячі робочих місць,  а також збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів. Впровадження енергосервісу – є пріоритетним напрямком виконання заходів з енергозбереження та енергоефективності у Дніпропетровській області. Впровадження енергосервісних договорів в бюджетних установах є вимогою Директиви Європейського Парламенту 2006/32/ЄС, яку Україна зобов’язувалася виконати ще у 2012 році.

Для розвитку відновлюваної енергетики прийнято  Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року. Його виконання в повному обсязі дасть можливість збільшити частку енергії, виробленої з альтернативних видів палива з 4,5% у 2013 році до 11% у 2020 році.  Крім того, Верховною Радою вже прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії” № 514-19 від 04.06.2015. 7 жовтня 2015 року Урядом схвалено проект Закону України “Про внесення змін до статті 19 Закону України “Про теплопостачання” щодо укладення довгострокових договорів на постачання теплової енергії”, який стимулюватиме заміщення газу при виробництві тепла і його постачання бюджетним установам. А саме: проектом Закону запроваджуються положення, які надають правові гарантії інвесторам повернути кошти, вкладені в реалізацію проектів, пов’язаних з використанням альтернативних джерел енергії та альтернативних видів палива. Дані гарантії реалізовуватимуться шляхом укладення з бюджетними установами довгострокових договорів на постачання теплової енергії, строк дії яких буде не меншим ніж строк окупності відповідних інвестиційних заходів (не менше 5 років).

Необхідно також зазначити, що на теперішній час на території України діють наступні нормативно-правові акти, спрямовані на стимулювання виробництва та використання альтернативних видів палива.

  1. Звільнення від оподаткування прибутку підприємств-виробників біопалива, отриманого ними від продажу біопалива (пункт 15 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового Кодексу України).
  2. Звільнення від оподаткування прибутку підприємств від діяльності з одночасного виробництва електричної і теплової енергії та/або виробництва теплової енергії з використанням біологічних видів палива (пункт 15 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового Кодексу України).
  3. Звільнення від сплати податку на додану вартість операції з імпорту за кодами УКТ ЗЕД, визначеними статтею 7 Закону України “Про альтернативні види палива”, техніки, обладнання, устаткування, що використовуються для реконструкції існуючих і будівництва нових підприємств з виробництва біопалива (пункту 2 підрозділу розділу ХХ Податкового Кодексу України).
  4. Звільнення від оподаткування прибутку підприємств, отриманого ними від господарської діяльності з видобування та використання газу (метану) вугільних родовищ, що здійснюється відповідно до Закону України “Про газ (метан) вугільних родовищ” (пункт 16 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового Кодексу України).
  5. Звільнення від оподаткування прибутку підприємств, отриманого від продажу на митній території України товарів власного виробництва за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України, зокрема, устаткування, що працює на відновлюваних джерелах енергії, та устаткування для виробництва альтернативних видів палива (пункт 158.1 статті 158 розділу ІІІ Податкового Кодексу України, постанова Кабінету Міністрів України від 28.09.2011 № 1005).
  6. Надання компенсації різниці в тарифах на виробництво теплової енергії для населення на теплогенеруючих установках (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій і атомних електростанцій) з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) (постанова Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 № 293 “Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання”).
  7. Надання компенсації різниці в тарифах на виробництво теплової енергії для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, на теплогенеруючих установках (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій і атомних електростанцій) з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) (постанова Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 453 “Про стимулювання заміщення природного газу під час виробництва теплової енергії для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів”).
  8. Стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини тіла кредиту, залученого на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу та електроенергії (крім електричного теплоакумуляційного обігріву та гарячого водопостачання) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них, а також залученого для придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, які підвищують енергоефективність житла.
Категорія: До дня інформування | Додав: Адміністратор (16.10.2015)
Переглядів: 689 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси