Субота, 24.02.2018, 06:44
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » 2014 » Травень » 26 » Шевченко в колі слов’янської культури
17:30
Шевченко в колі слов’янської культури

В Покровському центрі слов’янської писемності та культури який діє в центральній районній бібліотеці на честь Дня слов'янської писемності та культури відбувся тематичний вечір «Шевченко в колі слов’янської культури». На свято були запрошені учні 8-б класу НВК «Покровська гімназія».

Побутує думка, що геніальні письменники пов’язують свою творчість з поняттям «національна єдність». Лише кращі представники еліти здатні осягнути глибину і величезне значення цієї ідеї. Взірцем у цьому розумінні є постать Великого сина української землі – Тараса Шевченка. Саме його твори надихають нас на просту і в той же час геніальну думку: сила будь-якого народу – у його єдності, у повазі до інших народів та в палкому прагненні жити в мирі та злагоді, як мають жити люди у великій та дружній родині.

Ідеї і об'єднання всіх слов'янських держав у єдину федеративну республіку не були чужими Тарасові Шевченку, свідченням цього є розкриття ідеї єдності слов'янських народів у ряді його творів. Вже в поемі "Гайдамаки" поет засуджував розбрат між слов'янами, міжнаціональну ворожнечу і закликав слов'янські народи до мирного вільного життя. У поемі "Єретик" ідея єднання слов'ян стала провідною.

Особливо близька Шевченку була слов’янська поезія. У поемі “І мертвим, і живим...” згадується чеський поет В.Ганок; видатному діячеві чеського і словацького відродження П.Шафарикові він присвячує поему “Єретик”, прототипом головного героя поеми став видатний чеський просвітитель і натхненник визвольного руху Ян Гус. За мотивами відомих сербських пісень, виданих В.Караджичем, пише вірш “Подражаніє сербському”; високо цінує польського поета А.Міцкевича.
Але, звичайно, найближчою була Шевченкові російська література, та й сам поет включився в процес творення російськомовних повістей.

Чеські й словацькі письменники й літературознавці у своїх працях про Шевченка підкреслювали його великий вплив на слов’янські літератури і його велике значення для українського народу і для всіх народів світу. Видатний чеський письменник Ян Гудец писав: «Для свого народу Шевченко став ніби прапором; живодайне слово поета стало запалюючою іскрою нової сили… І цією новою силою був заклик до національного єднання».

Сучасний видатний чеський і словацький літературознавець Михайло Мольнар у своїй науковій розвідці «Тарас Шевченко у чехів і словаків» підкреслив загальнолюдське значення творчості Шевченка: «… завдяки вдалому поєднанню національних і загальнолюдських мотивів шевченківська поезія стала зрозумілою, а часто й близькою багатьом читачам не українцям та навіть і неслов’янам. Шевченко став поетом загальнолюдського значення, який має що сказати найвіддаленішим народам світу».

 


 

Переглядів: 323 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси