Субота, 24.02.2018, 07:05
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » 2014 » Серпень » 27 » Iсторичний дивосвiт Павла Загребельного
14:23
Iсторичний дивосвiт Павла Загребельного

Нестор-літописець ХХ століття - Павло Загребельний

25 серпня 2014 р. уся українська спільнота святкує 90-річний ювілей Павла Архиповича Загребельного, класика української літератури, твори якого видаються великими тиражами. Його називають Нестором-літописцем ХХ століття, адже романи Загребельного – це своєрідний літопис багатостраждальної української історії від сивої давнини Київської Русі до першого десятиліття незалежності.

Павло Загребельний залишається рекордсменом з видання українських історичних романів. Його історична проза прикметна не лише художньою оригінальністю, майстерним поєднанням конкретно-людського змісту з епічною широтою й велелюдністю, а й тим, що історія в ній повсякчас постає як історія українського духу, як українська історія.

У 1974 році за романи «Первоміст» і «Смерть у Києві» П. Загребельний отримав Державну премію ім. Т. Шевченка.

Павло Загребельний понад сорок років працював в українській прозі. За цей час вийшло близько двадцяти дев’яти його романів. Його книжки надруковані 23-ма мовами світу загальним накладом більше 20 мільйонів (!) примірників.

«Минуть десятиліття… Століття мине… А книги Великого Українця Павла Загребельного будуть читатись, читатись і перечитуватись.

Бо це незнищене: СЛОВО, що стоїть на сторожі нації.”

О. Унгурян

Павло Загребельний сьогодні є одним з найпопулярніших українських письменників, чия творча спадщина приваблює все більше нових читачів. Його твори відомі далеко за межами України, перекладалися багатьма мовами світу, неодноразово екранізувалися.

За сценаріями Павла Загребельного на Київській кіностудії ім. О. Довженка були зняті художні фільми:

«Ракети не повинні злетіти» (1963);

«Перевірено — мін немає» (1965, у співавт.);

«Лаври» (1974, т/ф);

«І земля стрибала мені назустріч» (1975);

«Хто за? Хто проти?» (1977, т/ф);

«Ярослав Мудрий» (1981, у співавт.);

«Розгін» (1986, т/ф);

«Кларнети ніжності»

У 2004 році Павло Загребельний нагороджений званням Героя України.

Все життя Загребельний вів щоденник, що заповідав опублікувати через 20 років після своєї смерті. Письменник помер від туберкульозу у 2009 р. на 84-му році життя. Похований в Києві на Байковому кладовищі.

Крім романів та повістей, лишив ще й власну філософію життя. Казав, що «треба жити страстями. Ні, не отими, що у священних книгах у нас описані. А страстями оцими, які нас ведуть по життю. Жити кожною миттю цього життя. Життя прекрасне. Світ прекрасний. І нам щастя дано бути в цьому світі. От просто бути в цьому світі - і більше нічого.»

Переглядів: 368 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.4/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси