Середа, 21.11.2018, 12:39
Вітаю Вас, Гость | RSS
Книжковий акцент

Сергій Жадан. Ворошиловоград
  Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» було визнано «Українською книгою року Бі-Бі-Сі 2010». Важко не погодитись із цим рішенням. На користь книги Жадана свідчить не тільки майстерність подачі, тонкий іронічний гумор і проста вишуканість мови письменника, до яких його читачі загалом вже звикли. Але також і актуальна для нашого суспільства, проста та разом із тим глибока ідея твору. Так її описав сам Сергій Жадан: «Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску.»


віртуальна виставка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » 2015 » Липень » 21 » Декларація про державний суверенітет України
11:32
Декларація про державний суверенітет України

25 років тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, яка відкрила у літописі нашої держави нову сторінку. Декларація стала одним із перших рішень Верховної Ради України, в якому було розгорнуто програму політико-правового, соціально-економічного і культурного будівництва незалежної держави. Спираючись на Декларацію, Верховна Рада схвалила 24 серпня 1991 року Акт про державну незалежність України, який реалізував споконвічну мрію українського народу про свободу і незалежність і тому переважною більшістю голосів був підтверджений під час Всеукраїнського референдуму в грудні того ж року. Декларація відіграла важливу роль у становленні в Україні конституційного ладу на демократичних засадах, заклала цінності, які стали підґрунтям для прийняття Конституції України 1996 року, визначила напрямок розвитку державно-правових процесів.

16 липня 2015 року в рамках проведення заходів Покровської РДА з нагоди 25-ти річчя прийняття Декларації про держаний суверенітет України в парку Покровського відбулася презентація тематичної книжково-ілюстративної виставки «Шляхи української державності: Декларація про державний суверенітет», організованої та проведеної працівниками Покровської центральної районної бібліотеки.

Виставка репрезентувала законодавчі документи, монографії та історичні нариси вітчизняних авторів, збірники наукових праць, які висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення її незалежності. Відвідувачі мали змогу ознайомитися з текстом Декларації про державний суверенітет України, з матеріалами з історії прийняття документа, книгами з історії та сучасності України. Книги М. Поровського «Тільки рухом життя обіймеш», І. Плюща «Хто ми і куди йдемо», Л.Лукьяненка «Не дам загинуть Україні», які знаходяться у фонді Покровської ЦРБ. Особливу зацікавленість викликали копії документів, надані начальником архівного відділу райдержадміністрації С.М. Півняк за документами державного архіву Дніпропетровської області про нелегкий шлях України до своєї державності і незалежності. Саме ці докумени стали поворотним пунктом в сучасній історії України, наблизивши до здійснення споконвічну мрію українського народу про свободу та незалежність.

Для підлітків Покровщини біля виставки було проведено годину державності «Український час», яку підготували і провели працівники Покровської центральної районної бібліотеки.

На заході були присутні завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА А.П.Бодня, начальник архівного відділу райдержадміністрації С.М. Півняк, директор Покровського народного історико-краєзнавчого музею Перерва Т.В. та відвідувачі парка.

25 років тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, яка відк...

Posted by Покровська центральна районна бібліотека on 21 липня 2015 р.

Переглядів: 250 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Графік роботи
Бібліотека працює з
800 до 1700
без перерви
субота з 800 до 1600

Остання п'ятниця місяця -
читачів не обслуговуєм,
санітарнй день.
Вихідні дні — неділя, понеділок
Контактні дані
тел.: (05638) 2-16-99
skype.: pokrlibrary
e-mail: pokrlib@gmail.com
Адреса: 53600,
Дніпропетровська обл.,
смт Покровське,
вул. Дмитра Яворницького
(Карла Маркса), 128
Пошук
Афіша
Запрошуємо Вас відвідати культурно-мистецькі заходи, що відбудуться у читальній залі бібліотеки:


Засідання «Вікігуртка» щосуботи,об 11 год.

Запрошуємо всіх бажаючих (без вікових обмежень) пройти безкоштовне навчання для здобуття навичок роботи з комп'ютером та в мережі інтернет.
Інтернет ресурси